Menu +

Tréninky jsou fakt parádní - říká Filip Luňák

Rozhovory
T ř e b í č - Před pátečním odpoledním tréninkem jsme zastihli Filipa Luňáka, a tak jsme mu položili několik otázek, na které nám ochotně odpověděl. Po Janu Koťátkovi tak máte možnost přečíst si rozhovor s dalším gólmanem a hokejistou, jenž si v Třebíči získal velké množství fanoušků a fanynek. A to, nejen přímo tygřími skoky, které předváděl po každém vítězném utkání, ale především díky svým vynikajícím výkonům.
Sdílejte článek
 
Filipe jak jste si užil dovolenou?
Parádně. Byli jsme s přítelkyní v Chorvatsku a potom na Slovensku v Tatrách, takže dovolená byla opravdu výborná. Pak už jsem se jenom těšil na led.

Dá se říct, že „doba ledová“ je pro Vás stejně jako pro většinu hokejistů vysvobození po suché části letní přípravy?
Já musím říct, že letní příprava byla opravdu skvělá. Výbornou práci odvedl trenér Liška. Vidím to na svojí fyzické kondici na ledě. Každý začátek sezóny byl pro mě hodně těžký, než jsem se dostal do tempa. Letos se cítím o sto procent líp. Určitě je to tou porcí suché přípravy, kterou jsme s panem Liškou absolvovali. Někdo nadával, že to je makačka, ale já doufám, že všechno co jsem nasbíral, v sezóně uplatním.
Teď to chce dostat se v přípravných utkáních do formy a dobře začít soutěž.

Pan Liška se vrátil zpátky do Budějovic, a k týmu nastoupil pan Konečný. Jak to vidíte Vy hráči?
Já vůbec nevím proč pan Liška odešel. Je to ale jeho rozhodnutí, a všichni mu přejeme aby to bylo šťastné rozhodnutí. Každopádně za dobu co tady působil, odvedl kus hodně dobré práce.Pana Konečného znám jen z televize. Vím, že dělal asistenta panu Hadamczikovi.

Co jsem si stačil všimnout tak tréninky pod vedením nového kouče jsou hodně intenzivní. Asi není úplná legrace v tomhle počasí sebou mrskat na ledě v plné gólmanské výstroji, k tomu posilovna ….
Sranda to určitě není. Musím ale říct, že tréninky jsou fakt parádní. Co se týká nás gólmanů, tak zrovna dneska jsme byli na obou stranách po dvou gólmanech a všichni jsme byli naplno využití po celou dobu tréninku. Začínáme se dostávat do toho správného tempa.

Ke konci loňského ročníku soutěže chodilo v Třebíči na hokej opět hodně diváků. Je pro Vás velký rozdíl, když se hraje pro pár stovek diváků, nebo když jsou v hale třeba čtyři tisíce lidí?
Je to obrovský rozdíl. Když nás lidi ženou dopředu, je to samozřejmě mnohem lepší. Hokej se hraje pro lidi a ne pro prázdné ochozy.

V posledním rozhovoru pro naše stránky uvedl Honza Koťátko, že letos se chce porvat o post jedničky a nezapomněl dodat, že bude „kousat“….
Já si myslím, že bude spíš škrábat než kousat, protože je to prostě Koťátko, ale musím říct, že jsme parádní kamarádi. Je to snad můj nejlepší kamarád v týmu. Samozřejmě je tady přirozená rivalita mezi brankáři, ale to je normální a prospěšná věc. Loni se sezóna povedla mě, letos se třeba povede jemu. Tak to občas bývá, ale já mu svoji kůži určitě nedám zadarmo.(úsměv)

Za rozhovor poděkoval a hodně štěstí popřál Jiří Mokrý

Dodejme, že Filip Luňák v Třebíči podepsal víceletý kontrakt, a tak se třebíčští diváci můžou na jeho tygří skoky, a výborné výkony, těšit nejen v letošním ročníku 1.ligy.

Podobné články

Rozhovory

V Ústí jsem nebyl tři čtvrtě roku, tak ty brány musel někdo vyčistit, směje se střelec Krliš

před 3 dny
Rozhovory

Fyzicky je to náročné, ale postupně se do toho dostáváme, říká Ladislav Bittner

16.11.2020
Rozhovory

Kapitán? Je to pro mě čest a výzva, říká Lukáš Nedvídek

13.09.2020