Třetí výhra v řadě, Jan Brož má první čisté konto

Frýdek - Místek - O třetí výhru v řadě jeli bojovat hokejisté Horácké Slavie do Frýdku - Místku. Na vítězství zadělali bílé hvězdy už v první třetině, kdy se trefili hned dvakrát. Hlavně parádní přihrávka dnešního oslavence Antonína Bořuty (gratulace Tondo) na Ladislava Bittnera byla opravdovou hokejovou lahůdkou. Nakonec se tato branka ukázala jako vítězná. V jedenácté minutě se prosadil přesnou střelu Vítězslav Brož, a zápas asi zlomila až trefa Davida Michálka na 3:0 osmnáct vteřin před druhou sirénou. Čtvrtou trefu přidal v přesilovce Tomáš Svoboda naprosto přesně vyslaným pukem mezi bránící hráče. Ve středu přivítá HST v Moravských Budějovicích letos velmi silný, třetí tým tabulky - Sokolov.

16.kolo, sobota 26.10.2024
FRM FRM
0:40:2, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 05:22 Bittner (Bořuta, Psota; 5/5), 10:45 V. Brož (Vodička, Furch; 5/5), 39:42 Michálek (Ferda; 5/5), 45:07 Svoboda (V. Brož; 5/5). Rozhodčí: Barek, Rapák – Beneš, Komínek. Diváci: 912. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 20:36 (8:13, 7:12, 5:11). Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 26:24. Průběh utkání: 0:4.
HC Frýdek-Místek: Petrík (Švančara) – Ondračka, Š. Havránek, Homola, Zbořil, Hrbas, Výtisk (C), Andrle – Svačina (A), R. Veselý, Kucsera – Haas, Marosz, Kozlík – Ramik, Macháček, Cedzo – Matiaško
SK Horácká Slavia Třebíč: Jan Brož (Mičán) – Stehlík, Štebih, Vandas, Bořuta, Furch, Vodička, Kroupa – Ferda (A), Michálek, Vodný – Psota, Bittner (A), Dočekal (C) – Tomáš Svoboda, Lichanec, V. Brož – Ekrt, Malý, Michalčuk – Kuba

Úvod zápasu se nesl ve svižném tempu. Ve čtvrté minutě najížděl sám na Petrika Vítězslav Brož, slovenský gólman ve službách rysů ale jeho zakončení přečetl. Na druhé straně předvedl pohlednou individuální akci Marosz – Jan Brož nastavil ráně zkušeného útočníka rameno. Další hrubka oslabeného soupeře v defenzivě už přinesla vedoucí třebíčský gól. Antonín Bořuta narýsoval přesnou dalekonosnou přihrávku Ladislavu Bittnerovi, jenž v samostatném úniku zamířil přesně do šibenice 0:1. Psal se čas 05:22. Poté rysi nevyužili čtyřminutovou přesilovku a hned po jejím skončení navíc inkasovali. V čase 10:45 využil přečíslení dvou proti jednomu Vítězslav Brož 0:2. Těsně před vypršením času určeného pro první dějství mohl přidat třetí branku Štebih, ten ale na hrotu útoku zamířil pouze do Petrika.

Do druhé periody vstoupil domácí celek aktivně, avšak Brožovu branku výrazněji neohrozil. Výjimkou byla snad jen individuální akce Radka Veselého nebo rána Michala Ramika z pravého kruhu. Oba zakončení třebíčský brankář bez výraznějších potíží zneškodnil. V polovině základní hrací doby dostali Horáci výhodu přesilové hry. Prakticky celé dvě minuty přitom bránící čtveřici mačkali. K zakončení se dostali Psota nebo Dočekal, v obou případech zakročil Petrik. Když už to vypadalo, že oba celky zamíří po 40 minutách do kabin za stavu 0:2 pro Třebíč, vyrobili rysi další hrubku v defenzivní činnosti. Tentokrát vyrazili do rychlého kontru Ferda s Michálkem, první jmenovaný přihrával a David Michálek nedal brankáři domácích šanci 0:3.

Třetí perioda se v podstatě dohrávala jen z povinnosti. Horáci navíc přidali ještě čtvrtou branku, kterou šikovnou střelou obstaral v čase 45:07 Tomáš Svoboda 0:4. Žádná další podstatná událost se v zápase nestala. Zasloužené tři body tedy míří na Vysočinu.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: "Chtěli jsme využít rozpoložení domácích, kteří jsou v nějakém lehčím útlumu. Chtěli jsme dobře bránit a chodit do brejků. V první třetině jsme měli tři brejky, dva jsme využili a dostali jsme se do vedení 2:0. Ve druhé třetině se nám nepovedl vstup, do první komerční pauzy jsme nehráli dobře. Ale to bylo jediné naše hluché místo. Pak už jsme odvedli parádní týmový výkon až do konce. Přidali jsme ještě dva góly a závěr třetí třetiny jsme si pohlídali. Jsme šťastní za nulu vzadu, že si na to gólman sáhnul a že jsme neinkasovali. Dobrá defenziva a kvalitní hra na kotouči nás dnes dovedly k vítězství. Letos máme zkušenosti s tím, že klid přinesl až úplný závěr v poslední minutě zápasu, ale tým dnes pracoval zodpovědně dozadu a k moc velkým věcem jsme dnes domácí nepustili. Celý tým si vítězství s nulou zasloužil."