Uděláme všechno, abychom do Třebíče jeli za stavu 1:1 na zápasy, burcuje Stanislav Neruda

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - K prvnímu utkání osmifinále play – off zajížděli Třebíčští na led Hradce Králové. Úvodní zápas série hrané na tři vítězná utkání jim ale vůbec nevyšel. Lze říct, že hosté byli lepší jen v první třetině, kde měli několik gólových šancí, ale neproměnili ani ty nejvyloženější, které si vypracovali, včetně přesilovky pěti proti třem. Toho dokázali domácí využít a po zbytek zápasu byli lepším týmem. Třebíčské naděje na lepší výsledek dlouho držel nejlepší hráč hostů, brankář Stanislav Neruda.

První zápas osmifinálové série s Hradcem Vám nevyšel, prohráváte v sérii na tři vítězná utkání 1:0. Jak jste zápas viděl Vy?

Stanislav Neruda

Výsledkově nám zápas nevyšel, ale odehráli jsme výborný zápas. Kluci to odmakali naplno, hodně mi vzadu pomáhali. Čekali jsme, že na nás Hradec vlítne a to se také stalo. Docela jsme ale jejich tlak eliminovali, vlastně nám dali ten třetí, zlomový gól v přesilovce. Ten zápas hodnotím kladně, i přesto, že jsme prohráli.

Od druhé třteiny byli domácí lepším mužstvem, měli několik vyložených šancí a samostatných nájezdů, které jste zlikvidoval. Čím to z Vašeho pohledu bylo, že se Hradečtí dostávali do takových šancí?

Hadec hraje rychlý hokej. Nahazují puky, tečují si je k nám do třetiny a z toho těží. Tyhle rychlé přechody musíme hlídat, zahustit střední pásmo. Hradec má pořád vynikající mužstvo, my ale nic nevzdáváme.

Který moment byl podle Vás zlomovým okamžikem zápasu?

Myslím si, že to byl ten třetí gól. Pak už si to pohlídali, moc se už ani netlačili dopředu. Hráli tak aby ten náskok už udrželi a to se jim nakonec povedlo.

Je to 1:0 na zápasy, nic ještě není ztraceno.

Samozřejmě. Udělali první krok, ale my se zítra pokusíme udělat všechno pro to, abychom do Třebíče jeli za stavu 1:1 na zápasy.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž