Menu +

V Třebíčí je dobrá parta, jsem tady rád, říká Daniel Zelenka

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Druhý domácí zápas v řadě znamenal střídání v brankovišti Horácké Slavie. Po Lukáši Dusíkovi vychytal vítězství i talentovaný Daniel Zelenka. Ten se po svém angažmá v dorostu Šumperka, juniorce Havířova a Komety dostal právě z Brna do přípravy Bílých hvězd. Jak viděl zápas proti brodským Rebelům a jak se mu líbí právě v Třebíči? I tyto odpovědi přinášíme v našem krátkém pozápasovém rozhovoru.
Sdílejte článek
 

Dane, poprosím Vás o hodnocení zápasu s Havlíčkovým Brodem, jak jste ho viděl z branky?

“Viděl jsem to tak, že jsme měli místy nedostatky, hlavně v defenzívě, byly v ní chyby. Dá se říct, že oba inkasované góly byly zhruba stejné – střela obránce od modré čáry, clonění protihráče před brankou, na kotouč nebylo moc vidět. První gól byl smolný z dorážky, při druhé brance jsem absolutně nic neviděl, možná jsem mohl jít do rozkleku již dříve… Takže tato branka asi padá trochu na moje triko,“ tvrdí novic mezi třemi tyčemi Horácké Slavie. „Útočná hra se jevila jinak docela dobře, i když řekl bych, že jsme měli v útočné fázi menší důraz, mohlo to být agresivnější. Ale na přípravné utkání nebyla hra špatná, dnešní výkon hodnotím pozitivně.“

Daniel Zelenka předvedl pár sekund před třetí sirénou tenhle skvělý zákrok a pomohl tak svému týmu k vítězství

Dnes bylo hodně vyloučení, hra byla rozkouskovaná. Byly v ní pasáže, když jste neměl, lidově řečeno, „do čeho píchnout“. Potom jste musel předvést jeden zákrok za druhým. Jaké to je pro gólmana?

“To je problém, nebo jinak – takové zápasy jsou hodně těžké, protože nejdříve jen stojíte a mrznete a potom na vás z ničeho nic vlítnou… Je to hodně o koncentraci, ale zvládli jsme to. Naštěstí.“

Vy se s Lukášem Dusíkem v brance Horácké Slavie střídáte celkem pravidelně. Vyhovuje Vám tento rytmus?

“Já myslím, že je to dobré pro nás oba, dostaneme se do zápasového tempa. Střídaní gólmanů je dobrá věc, oba můžeme být ve formě, trenér to dobře navrhl,“ spokojeně kvituje Daniel Zelenka rozhodnutí trenérské dvojice Pokorný – Novák.

Loni zde chytal Marek Čiliak. Bavili jste se spolu, když jste do Třebíče šel, abyste věděl, co Vás tady čeká, jak se mu tady líbilo, nebo před čím Vás varoval?

“O tomto jsem se s Markem vůbec nebavil, ani jsem se s ním snad nesetkal. Bavil jsem se hodně s útočníky – s Křivkou“ (Jan Křivohlávek, pozn. redakce), s Dlapičem (Ondřej Dlapa, pozn. redakce). Tak nějak mě seznámili s tím, do čeho jdu, takže jsem trochu věděl. Bylo tady ale hodně neznámého, musím se s tím ještě poprat.“

Jak se Vám v Třebíči zatím líbí?

“Líbí se mi zde dost, jsou tady super kluci, je s nimi sranda, bezvadná parta… Takže je to perfektní. Jsem rád, že jsem tady,“ zní již trochu tradiční odpověď dalšího z nováčků v kabině Horácké Slavie.

Ještě k zápasu. V závěru jste měl dva dost těžké zákroky, jak se Vám to jevilo z brány? V těchto okamžicích jste vlastně podržel tým a dovedl ho k vítězství.

“Já jsem za ty zákroky byl rád, protože jinak tenhle zápas z mojí strany nic moc nebyl. Alespoň tak, že na mě nějaké střely vyslali, jsem rád, že mne to takto trefilo,“ zlehčovala s úsměvem své umění nová tvář v brankovišti Bílých hvězd. Určitě mě ten závěr utkání alespoň trošku zvednul sebevědomí,“ zakončil krátké povídání mladík s brankářskou maskou.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Musíme hrát celých 60 minut, jinak zápasy vyhrávat nebudeme, říká Krliš

včera
Ohlasy po utkání

Byl to vyrovnaný zápas, po hokejové stránce se mi zatím líbil nejvíce, říká Michal Vodný

22.09.2022
Ohlasy po utkání

Tři góly ze dvou zápasů? Láďa už musí být nervózní, směje se Matěj Psota. Lituje oslabení

18.09.2022
×
Dnes v 17:30 | Muži
SK Horácká Slavia Třebíč
Draci Šumperk