TRE - HBR 3:2 - Třebíč vstoupila do Regionálního poháru zaslouženou výhrou

T ř e b í č - Začal další ročník Regionálního poháru, kterým si přípravu zpestřují prvoligové týmy z Vysočiny. Rebelové zavítali na led Horácké Slavie Třebíč. Po vlažném začátku se ve druhé třetině dostali do vedení domácí. Hosté v přesilovce snížili, ale víc ve druhé periodě plné vyloučení nestihli. Srovnat krok dokázali na konci 56. minuty. Ovšem za necelé dvě minuty skóroval Lukáš Paták. Rebelové mocně bušili do třebíčské obrany při hře bez brankáře, ale Daniel Zelenka Horáky podržel. Po zápase se diváci a hráči rozloučili se stařičkou kostkou, která v Třebíči sloužila dlouhých 16 let.

reg. pohár, úterý 20.8.2013
3:20:0, 2:1, 1:1
HBR HBR
Branky a nahrávky: 25. Nahodil (Vondráček, Čejka), 28. Laš (Dolníček), 58. Paták (Čech, Moučka) – 32. Rytnauer (Drtina, Soldán), 56. Drtina (Rytnauer). Rozhodčí: Blecha. Vyloučení: 6:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 570. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka – Malena, Rangl, Čejka, Bilčík, Peroutka, Janota, Dittrich – Laš, Dolníček, Čuřík – Přibyl, Nahodil, Vondráček – Čech, Moučka, Paták.
BK Havlíčkův Brod: Suchan – Kolafa, Zítka, Soldán, Drtina, Jelínek, Korim, Beneš, Novotný – Havel, Polodna, Musil – Rytnauer, Knotek, Berger – Endál, Štěpánek, Maliník – Dvořáček, Stehlík, Milfait.

V úvodu byl vyloučen hostující Drtina, Ranglova tečovaná rána skončila mimo. Bilčíkovy střely zneškodnil Suchan betonem. Neprosadil se ani Nahodil z kruhu. Lašovu ránu po příhře Moučky ukryl hostující brankář v náručí. Při další přesilové hře si Horácká Slavia pořádnou příležitost nevypracovala. Havlíčkobrodští poslali puk na Zelenku až v deváté minutě lehkým nahozením ze středního pásma. Zato Suchan se musel otáčet. Zblízka ho prověřil Přibyl, od modré Janota. Střelu Zítky Zelenka vyrazil. Za hákování byl vyloučen Bilčík, hosté ale s nabídnutou přesilovou hrou de facto nenaložili, nebezpečná byla snad jen teč Milfaita v jejím závěru. Kolafu Zelenka tváří v tvář vychytal. Po střele Moučky měl Suchan notnou dávku štěstí, neboť se kotouč odrazil od jeho zad mimo branku, i v následných dorážkách byl úspěšnější než třebíčští forvardi.

Na začátku druhého dějství střílel z kruhu na Suchana Čuřík. Pak byl vyloučen Laš a Třebíč se bránila, přesilovou hru ale zhatil hostům Endál, jenž se nechal vyloučit. Při hře ve čtyřech přihrál Vondráček mezi kruhy zcela volnému Nahodilovi, který si Suchana položil a zasunul – 1:0. Vyšší trest 2 + 2 minuty obdržel Zítka za vysokou hůl, Malena s Ranglem ostřelovali při hře v pěti proti třem Suchana. Neprosadili se ani Vondráček střelou, ani Dolníček tečí. Na dvoubrankový rozdíl zvýšil až přízemní ranou z první Laš.

Hosté mohli zkorigovat stav po vyloučení Moučky, to by ale nesměl být vyloučený Štěpánek. Dalším hráčem putujícím na trestnou lavici byl Čejka. Přesilovou hru Havlíčkobrodští využili. Vystřelil Drtina a Rytnauer lehce zvedl Zelenkou vyražený kotouč pod břevno. Na trestnou musel znovu usednout i Štěpánek, pak už se hrálo nějakou dobu v pěti. Musil zblízka minul. Po vyloučení Drtiny schoval Suchan do lapačky puk z hole Čuříka. Na trestnou musel i Polodna. V pěti proti třem vypálil Rangl. Pohledná byla akce Nahodila, skóre nezměnil tvrdou střelou ani Čejka.

Dalšími vyloučenými byli v úvodu třetí třetiny domácí Čuřík a hostující Jelínek, při hře ve čtyřech brankáři zasahovat nemuseli. Pak fauloval pro změnu Polodna. Z první pálil po křižné přihrávce Čuřík, Suchan včas zareagoval a položil se mu do střely. Čejka vypálil, ale přestřelil. Třebíč dobře kombinovala, ale prosadit se nedokázala. Hosté se snažili o vyrovnání, ale vážnější příležitost si ne a ne vytvořit. Suchana naopak prověřil tvrdou střelou Vondráček. Necelých pět minut před koncem z ničeho nic vystřelil po Rytnauerem vyhraném buly Drtina a puk skončil až v brance.

Po celý zápas kombinačně lepší Horácká Slavia rozjásala diváky o dvě minuty později. Moučka s Patákem chtěli změnit nerozhodný stav a druhý jmenovaný poslal Suchanem vyražený puk pod břevno – 3:2. Důležitý zákrok si připsal Zelenka po střele Soldána. Na trestnou lavici usedli ještě Čejka s Korim, který chtěl pomstít faul na spoluhráče. Osamoceného Beneše vychytal z bezprostřední blízkosti Zelenka. Vyrovnat mohli ještě Polodna s Musilem při power-play, ani jeden ale kotouč za třebíčského brankáře nedostal.

Daniel Zelenka po utkání TRE - HBR 3:2

Kamil Pokorný po utkání TRE - HBR 3:2

Richard Cachnín po utkání TRE - HBR 3:2

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že jsme vyhráli zcela zaslouženě, protože jsme byli lepší mužstvo. Měli jsme spoustu střel, spoustu šancí. Jediné, co bych hráčům vytkl, je samozřejmě produktivita. A druhá věc byla, že jsme někdy kazili jednoduché přihrávky. Věřím, že se to srovná. Dál musím vyzdvihnout, že jsme slušně kondičně ten zápas zvládli, na to že jsme hráli v patnácti lidech. Prakticky ve druhé třetině, když jsme přesilovky měli, ale ty jsme si vynutili dobrým pohybem, tak soupeř měl dvě střely na bránu, z toho jedna se mu ujala, dorážka. Ve třetí třetině dali šťastný gól. Věřil jsem, že vyhrajeme, i za stavu 2:2. Říkal jsem si, že bychom si to zasloužili. Nakonec to tak dopadlo. Myslím si, že to byl jeden z našich nejlepších výkonů. Znova říkám, že si cením toho, že hráči to v patnácti lidech takhle odmakali.

Richard Cachnín - HC Rebel Havlíčkův Brod: Domácí vstoupili do utkání velice dobře. Špatně jsme bruslili, neměli jsme pohyb a udělali jsme hnedka dva fauly. To domácí nakoplo, sehráli přesilovky dobře. Nás podržel gólman, o čemž svědčí hlavně v první třetině poměr střel 11:5 pro domácí, i když byl stav 0:0. Domácí byli aktivnějším týmem. Ve druhé třetině jsme nabádali hráče, že musíme více bruslit, mít lepší pohyb. Opak byl pravdou, opět jsme udělali množství faulů a domácí se přesilovkami dostali do hry. Dobře je sehráli, vedli 2:0. My jsme pak potrestali taky jednu přesilovou hru. I když jsme jich moc neměli, protože jsme si ty fauly nevynutili. Ve třetí třetině přišel trest v podobě vyrovnávacího gólu, po standartní situaci, po buly. Dvě minuty před koncem v útočném pásmu hrajeme buly, po buly vyjedou, ve třetině neobsazený hráč mezi kruhy, rána, dorážka a gól. Vzápětí samozřejmě v poslední minutě jsme mohli trestat zase my, dvakrát jsme byli před gólmanem, ale domácí brankář to pochytal. Domácí byli minimálně o ten gól lepší dneska.