V sobotu nás čeká další bitva! Přijedou Benátky nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V sobotu přijedou do KHNP arény Benátky nad Jizerou. Představení soupeře naleznete v článku. Dorazte podpořit Bílé hvězdy v bitvě o další body! Tým vás bude potřebovat. Startujeme od 17:30 hodin.

Benátky opět úzce spolupracují s Libercem

Je to už zaběhnutá tradice. Hokejové Benátky nad Jizerou proto i letos spolupracují s extraligovými Bílými Tygry. V rámci tohoto partnerství u Středočechů získávají své první seniorské zkušenosti mladíci z liberecké juniorské líhně. A, že se jedná o spolupráci plodnou dokazují výsledky Bílých Tygrů z několika posledních sezon. V Benátkách došlo před sezonou ke změně na trenérské lavičce. Jiří Kudrna odešel do Liberce dělat asistenta Patriku Augustovi, a na jeho místo nastoupil někdejší výtečný extraligový zadák Valdemar Jiruš. Ten má na svém kontě přes 420 startů v nejvyšší soutěži, zaznamenal v nich 176 bodů. Mužstvo třebíčského sobotního soupeře jinak přes léto příliš změn nezaznamenalo. Souvisí to zejména s již zmíněnou spoluprací s Libercem. Především Tygři určují podobu benáteckého týmu. Přesto k některým zajímavým přesunům došlo. Řízný bek Patrik Maier, který je znám svými bitkařskými vložkami odešel zkusit novou sportovní výzvu do slovenského Zvolena. Na jeho místo dorazil loni chomutovský zadák Ondřej Buchtela (3+3). Šest kanadských bodů Buchtelovi stačí k dělené vedoucí pozici v produktivitě zadních řad. Stejný počet bodíků nasbíral totiž také Petr Kolmann (0+6). Mezi tyčemi odchytal nejvíce střetnutí (5) prozatím Matěj Žajdlík, přičemž jeho úspěšnost zásahů atakuje 93 procent. Druhým nejvytěžovanějším strážcem brankoviště je Jakub Hrstka se čtyřmi odchytanými souboji. A konečně útok. Ofenzivě Benátek vévodí zkušený Daniel Špaček (4+6), následovaný nestárnoucím rutinérem Radkem Dudou (4+5). Duda po konci v Chomutově přijal nabídku Benátek nad Jizerou a pomáhá mladíkům v jejich růstu. K začínající trenérské kariéře si tak přidal ještě roli mentora na ledě. Trio nejproduktivnějších útočníků uzavírá Ondřej Chrtek (4+2).

Citelný odchod: Patrik Maier (Zvolen)

Podařený příchod: Ondřej Buchtela (Chomutov)

Třebíč přehrála Ústí, Benátky dostaly příděl od Prostějova

Minulé zápasy se pro oba soupeře nesly v diametrálně odlišném duchu. Třebíč potvrdila zlepšující se formu na ledě Ústí nad Labem. Bílé hvězdy byly lepším mužstvem prakticky od první minuty, díky tomu se svěřenci Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře dostali brzy do vedení 2:0. O brankové zářezy se postarali Jenyš s Michálkem. Obě branky padly v rozmezí jedné minuty. Domácí sice brzy snížili, ale to bylo z jejich strany v utkání vše. Další puk už za sebe fenomenální Pavel Jekel nepustil. Patrně zlomový zásah si muž s maskou připsal osm minut před koncem. Tutovou šanci ex třebíčského Vladimíra Brože dokázal Jekel zneškodnit bleskurychlým semaforem. Hned poté přidal uklidňující třetí gól Michal Vodný. Severočeši pak ještě zkusili hru bez brankáře, ale ta skončila pouze čtvrtou brankou v jejich síti z hole Ondřeje Malce.

HC Slovan Ústí nad Labem – SK HS Třebíč 1:4

Branky a nahrávky: 12. Severa (Kružík, D. Krejčí) – 9. Jenyš (Forman, Jekel), 10. Michálek (T. Havránek, Šťovíček), 55. Vodný (Bittner), 59. Malec (D. Mikyska, Vodný). Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:4, navíc Málek (UNL) 5 + 20 minut OT. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 631. Střely na branku: 14:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Jaroslav Barvíř po zápase v Ústí nad Labem: : Výborně nám vyšel začátek zápasu, byli jsme aktivnější, diktovali jsme tempo hry a zaslouženě jsme vedli 2:0. Pak jsme ale polevili, přišla určitá lehkovážnost a domácí zaslouženě snížili na 2:1. K tomu jsme si samozřejmě o přestávce v kabině něco řekli a myslím, že ve druhé třetině se to zlepšilo. Druhou třetinu jsme byli lepší, ale bohužel jsme to nevyjádřili gólově. Vstřelené góly byly to jediné, co z mého pohledu naší hře ve druhé třetině chybělo. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát pozorně, bez chyb a chtěli jsme si počkat na chyby soupeře nebo přesilovky. To se povedlo, ale přesilové hry nám teď moc nejdou, i když na nich pracujeme a snažíme se je zlepšovat. Věřím, že už v dalším zápase se to zlomí a přesilovky zase budeme využívat. Uklidnil nás dnes až třetí gól Michala Vodného. Poté už jsme hru kontrolovali a Ondra Malec pak dal branku do prázdné, což zápas definitivně rozhodlo v náš prospěch. S vítězstvím a třemi body jsme spokojeni. Co se týká Radima Ferdy po tom ošklivém faulu, tak nemám konkrétní informace, to budeme vědět až zítra, ale zatím to vypadá na naraženinu nebo koňara.

Benátkám se ani zdaleka tolik nedařilo. Před vlastními fanoušky schytal mladý tým debakl 2:8 od Prostějova.

HC Benátky nad Jizerou – LHK Jestřábi Prostějov 2:8

Branky a nahrávky: 19. Rychlovský (Špaček, Musil), 24. Šír (Průžek, Chrtek) - 14. Kafka (Račuk, Mrázek), 16. Račuk (Žálčík, Kafka), 21. Krejčík (Nouza, Novotný), 22. Dvořáček (Račuk, Mrázek), 25. Kafka (Žálčík, Husa), 28. Dvořáček (Žálčík, Husa), 51. Novák (Jandus, Brančík), 51. Žálčík (Račuk, Krejčí). Rozhodčí: Šindel, Wagner - Axman, Hnát. Vyloučení: 4:3, navíc Duda (BEN) 5 min. a do konce zápasu - Novotný (PRO) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 215. Střely na branku: 25:49.

Trenér Benátek nad Jizerou Valdemar Jiruš po zápase s Prostějovem: : Zápas se mi hodnotí strašně těžce. Po dvou dobrých utkáních jsme totálně zkolabovali a dnešní zápas byl náš nejhorší v této sezóně. Samozřejmě nás to mrzí a fanouškům se omlouváme.

Sestavy z minulého zápasu:

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – D. Mikyska, Nedbal, Furch, Forman, V. Čejka, Jenáček, Hort – Vodný, Bittner, Nedvídek – T. Havránek, Šťovíček, Michálek – Jenyš, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Malec, Václavek, Ferda.

HC Benátky nad Jizerou: Kašpar (22. Hrstka) - Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek - Duda, Chrtek, Průžek - Klapka, Musil, Šír - Rychlovský, Najman, Špaček - Šafařovský, Wiencek.