Ve šlágru kola bude oslabená Třebíč bojovat v pondělí na Kladně

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V rámci 48. kola zajíždí Horácká Slavia na led aktuálně třetího týmu soutěže - Rytíři Kladno. Třebíč má Kladeňákům co vracet, vždyť ani v jediném utkáni nezvítězila, i když všechna dosavadní střetnutí byla velmi vyrovnaná. Utkání Rytíři Kladno – SK Horácká Slavia Třebíč začíná na ČEZ Stadionu v Kladně v pondělí 26. ledna 2015 v 18:00.

Tým Rytíři Kladno v loňské sezóně sestoupil z nejvyšší soutěže. Letos by se ale chtěl mezi elitu vrátit, soutěž však nezačal vůbec dobře. Celkově Kladno mělo zajímavý program. Protože docházelo k rekonstrukci na jeho stadionu, muselo odehrát prvních 23. kol na venkovních hřištích. Tento „trip“ se podepsal i na umístění v tabulce, kde se Rytíři pohybovali okolo středu tabulky. Po nástupu na vlastní stadión a po vhodném doplnění kádru (přišli Kaberle a Klouček další) se začali drát vpřed. V současnosti jsou na třetím místě tabulky se ziskem 86 bodů a skóre 168:108.

Trenér Jiří Čelanský v brance upřednostňuje dvojici Jan Chábera, Jan Lukáš. Oba mají procento úspěšnosti nad 91%. Třetím do party v brankovišti Kladna je Daniel Vladař, který však odchytal pouze 7 utkání. V obraně se to hemží známými jmény, jakými jsou Tomáš Kaberle, David Růžička, Tomáš Klouček či Jan Jaroměřský. I v útoku jsou zvučná jména. Miloslav Hořava vede kanadské bodování týmu s 41 body. Zdatně mu sekunduje Michal Dragoun, kterému patří 9. místo mezi nahrávači. Dvaačtyřicetkrát se na prvoligovém ledě představil i Petr Tenkrát. Z dalších zajímavých jmen lze uvést Tomáše Hornu a Jana Hlaváče.

Třebíč v minulém zápase doma prohrála se Šumperkem bojujícím o vstupenku do předkola play-off. Hosté přijeli nažhaveni a v 16. minutě se ujali vedení, když se trefil někdejší hráč Komety Brno, Třebíče a Znojma Aleš Staněk. Hned na začátku druhé dvacetiminutovky poslal do dvoubrankového vedení tým ze severu Moravy kapitán Holík. Domácí odpověděli prakticky vzápětí, když se prosadil Lukáš Havel. Jenže to nebylo se strany Salithu vše. V 31. minutě se prosadil Lukáš Žalčík a bylo to zas o dvě branky. Do poslední třetiny dal naději na dobrý výsledek třebíčský kapitán David Dolníček. Jenže Třebíč poslední dějství začala znovu slabě. Karel Plášek využil kombinaci dva na jednoho. V 48. minutě dostal Bílé hvězdy do hry Václav Jaroš, jenž tečoval Šaurovu střelu z dosahu Svobody. Bohužel pro Třebíč se nechal následně dvakrát vyloučit Jiří Řípa a druhou přesilovou hru Šumperk využil, když se přesně trefil Marek Haas. Konečný verdikt tedy zní Třebíč - Šumperk 3:5.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Kladna:
Kladno - Jihlava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1), branky: Pitule, Stach.
Kladno - Litoměřice 4:3 (0:2, 3:1, 1:0), branky: Dragoun, Rudovský, Hořava, Tenkrát.
Prostějov – Kladno 3:4pp (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1), branky: Hořava 2, Horna, Rudovský.

Kanadské bodování Rytířů:
Miloslav Hořava - 45Z – 24G+17A
Michal Dragoun - 43Z – 11G+30A
Jan Rudovský - 37Z – 17G+20A

Vzájemný zápas obou týmů v sezóně 2014/2015:
Třebíč – Kladno 2:3pp (1:0, 1:2, 0:0 – 0:1), branky: Pekr, Havel – Eberle 2, Rudovský.
Třebíč – Kladno 4:6 (1:2, 3:1, 0:3), branky: Řípa 2, Pekr, Havel – Dragoun 2, Hořava, Horna, Tenkrát, Klouček.
Kladno – Třebíč 3:2sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0), branky: Hořava, Pitula, rozh. nájezd Hořava – Dočekal, Dolníček.

Hokejisté Kladna nastoupili v minulém kole v této sestavě:
Chábera – Klouček, Kaberle, Kolářík, Zeman, Lukáč, Jaroměřský – Horna, Dragoun, Rudovský – Eberle, Pitule, Hořava – Kindl, Stach, Tenkrát – Strnad, Dragoun, Redlich.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Falter – Bartoň, Bilčík, Zdráhal, Janáček, Přibyl, Šaur, Peroutka – Pekr, Dolníček, Erat – Havel, Raška, Řípa – Paták, Králík, Jaroš – Kadela, Juráň, Beneš.

Utkání Rytíři Kladno - SK Horácká Slavia Třebíč začíná na ČEZ Stadionu v Kladně v pondělí 26. ledna 2015 v 18:00.