Ve středu na led nevyzpytatelné Chrudimi

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První liga nabírá na obrátkách a ve středu bude na programu třetí kolo. Hokejisté Horácké Slavie Třebíč budou zajíždět na led celku HC Chrudim. Obě mužstva své úvodní vystoupení v novém ročníku zvládla. Ovšem ve svém druhém vystoupení ani jeden z týmů nebodoval. První buly bude vhozeno v 18.00 hodin. Pro fanoušky Horácké Slavie připraví domácí redakce online přenos.

Spolupráce s Pardubicemi

Dlouho to vypadalo, že se první liga v Chrudimi hrát nebude. Vedení klubu se po vleklých jednáních dohodlo na úzké spolupráci s extraligovými Pardubicemi. Chrudimští jsou farmářským klubem vítěze loňské extraligy. Ve svém kádru mají hned několik kmenových hráčů Eatonu. Za největší hvězdu by se dal označit brankář Adam Svoboda, který odchytal doposud oba zápasy za Chrudim. V obou střetnutích se mistr světa z Vídně vyznamenal a Chrudim i díky jeho výkonu má na kontě tři body.

Chrudimským vyšel vstup do soutěže, když v první kole porazili nováčka z Litoměřic na domácí půdě 3:2 a připsali si první body do prvoligové tabulky. Domácím vyšly především první dvě třetiny, v nichž odskočili svému soupeři na rozdíl dvou branek. Litoměřicím se v poslední části podařilo srovnat na 2:2, ale domácím vystřelil tři body v samotném závěru Semorád.

Ve druhém kole zajížděli Chrudimští na led Kadaně. V tomto zápase vydržel bezbrankový stav až do 45. minuty, kdy se prosadil hostující Drtina a Chrudim překvapivě vedla. Domácí Kadaň ovšem v dalším průběhu utkání vývoj dvěma brankami Eiselta otočila a Chrudim prohrála těsně 2:1.

Horácká Slavia Třebíč sehrála se svým soupeřem v loňské sezoně celkem čtyři duely. Tři z těchto utkání se Horákům povedla, když dvakrát zvítězilli 4:2 a jednou 5:4. V jednom duelu se ovšem radovali z vítězství hokejisté Chrudimi, kteří Třebíč porazili na domácí půdě těsným rozdílem 4:3. Jak vidno, hokejistům Třebíče se proti svému středečnímu soupeři daří na výbornou.

Sestava Chrudimi z posledního mistrovského utkání: Svoboda - Toužimský, Jaroměřský, Klejna, Král, Žák, Kobel, Zdráhal, Sýkora, Semorád, Šeda, Zukal, Drtina, Luštinec, Kaut, Goiš, Vágner, Kapec, Martinec, Pilař.

Nejprve vítězství v Písku, poté porážka s Olomoucí

Horácká Slavia si v úvodním kole nového ročníku připsala tři body za vítězství na ledě nováčka z Písku. Po celou dobu bylo utkání vyrovnané a na ledě panovali brankáři. Skóre utkání se změnilo až v poslední třetině, kdy se prosadil krásnou bombou do horního růžku obránce Třebíče Pavel Bulička. Jak se později ukázalo, byla to vítězná branka v úvodním vystoupení Horáků.

V dalším kole hostili Horáci na svém ledě ambiciózní Olomouc. Tento zápas nabídl výbornou podívanou. Vstup do utkání domácím hráčům vyšel, neboť první branku viděli přítomní diváci již v 1. minutě, kdy se prosadil po krásné přihrávce Lukáše Nahodila Zdeněk Okál. Další šance domácí borci nevyužili. Ve druhé třetině hráči Olomouce vývoj utkání otočili a dostali se do vedeni 3:1. V poslední třetině se domácím hráčům podařilo snížit na 3:2 díky Nahodilovi, ale na vyrovnání již neměli dostatek času. V prvním domácím zápase tudíž prohráli, ale od domácího publika si vysloužili potlesk.

Sestava Třebíče z posledního mistrovského utkání: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, Kadela R., Bulička, Sláma, Pohl - Laš, Dolníček, Ostřížek - Burian, Nahodil, Okál - Čech, Zahradník, Přibyl - Kadela E., Dočekal, Vondráček.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!