CHR - TRE 3:6 - Třebíč rozhodla zápas ve třetí třetině

T ř e b í č - Ve 3. kole první ligy cestovala Horácká Slavia na led Chrudimi. Po bezbrankové první třetině viděly čtyři stovky diváků pět přesných zásahů ve druhé periodě. Domácí odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem. Utkání rozhodla Zahradníkova formace. Její vedoucí vyrovnal krátce po startu závěrečně třetiny a rozdílovou branku vsítil kapitán Třebíče Martin Čech. Chrudim zkoušela vyrovnat ve hře bez brankáře, ale místo toho inkasovala další dva góly. Třebíčští tak vyhráli i druhý venkovní zápas.

3.kolo, středa 22.9.2010
CRU CRU
3:60:0, 3:2, 0:4
Branky a nahrávky: 30. Král (Žák, Sýkora), 36. Šeda (Semorád), 39. Kaut (Krejnus) - 27. Bulička (Zahradník), 37. Dolníček (Laš), 42. Zahradník (Čech), 53. Čech (Ostrčil), 59. Dolníček (Burian), 60. Malinský (Laš). Rozhodčí: Jílek - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 405. Střely na branku: 51:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 3:6.
HC Chrudim: Svoboda - Toužimský, Jaroměřský, Kobela, Drtina, Zukal, Zdráhal, Krejnus - Klejna, Král, Žák - Sýkora, Semorád, Šeda - Luštinec, Kaut, Goiš - Buchtele, Kousal, Pilař.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Hrbáček, Ostrčil, Malinský, Kadela, Bulička, Sláma, Pohl - Laš, Dolníček, Bartoš - Burian, Ostřížek, Okál - Čech, Zahradník, Přibyl - Kadela, Dočekal, Vondráček - Křenek.

Úvod zápasu se nesl v poklidném tempu, ani jednomu z týmů se příliš nedařila rozehrávka. Hosté spoléhali hlavně na individuální průniky. Několikrát ukázali svoji šikovnost třeba Dolníček, Burian a hlavně Marek Laš, který měl hodně střeleckých pokusů v první třetině. Hned v první minutě mohl skóre otevřít nejprve Jan Šeda a z dorážky i Tomáš Sýkora. Jenže proti byl jen jeden muž - Radek Fiala.

Oba týmy si své stoprocentní šance vypracovávaly hlavně v přesilových hrách. Opakoval bych se, ale je to nutné. Na obou stranách kralovali gólmani Adam Svoboda a Radek Fiala. Za zmínku stojí šance Buličky, Dolníčka a na straně domácích třeba Šedy a Jaroměřského. V první dvacetiminutovce jsme tedy branku neviděli.

Druhá třetina začala v mnohem vyšším tempu a šance začaly přibývat i při hře pět na pět. Tutovku spálil nejprve Zukal a o chvíli později na druhé straně Dolníček. Poté už ale zeď v podobě brankářů překonána byla. Do vedení se dostala hostující Slavie. V čase 26:36 překonal po vyhraném buly střelou od modré do šibenice Pavel Bulička - 0:1.

Z vedení se hosté ale příliš dlouho neradovali. Po velkém závaru před brankou Fialy se k puku náhodně dostal kapitán chrudimského celku Lukáš Král a přehodil hostujícího brankáře - 1:1. Chrudim se navnadila a dostávala se čím dál víc do tempa. Pomáhali ji k tomu i zbytečné přestupky hostí, za které Slavie bez soucitu pykala. Několik špatných vyhození znamenalo vedoucí gól domácích! Nekompromisní ranou vše prostřelil Jan Šeda - 2:1.

Chrudim byla na koni, ale zbytečná chyba ji o všechnu euforii připravila. Marek Zukal chyboval v přesilové hře na modré a z následného protiútoku vyrovnal David Dolníček - 2:2. Do kabin šla ale přece jen šťastnější Chrudim. Hosté špatně vystřídali, čehož využil Robert Krejnus, který vyslal do úniku Tomáše Kauta a ten sice napodruhé, ale překonal Fialu - 3:2. Po dvou třetinách byl stav výhodnější pro Chrudim.

A tak se čekalo, s čím nastoupí hosté do třetiny třetí. A ti začali nejlépe, jak mohli. Přesilovou hru sice nevyužili, ale hned po ní se prosadil střelou k tyči Petr Zahradník a vyrovnal tak na 3:3. Poté se hra odvíjela od zabezpečené obrany, do šancí se hlavně chrudimští hokejisté dostávali v přesilových hrách.

Chrudimští byli lepší, jenže nakonec jim to kýžené body nepřineslo. Definitivní rozhodnutí zápasu udal v čase 52:35 Martin Čech - 3:4. Chrudim byla zděšena výsledkem zápasu a následná power play příliš úspěchů nezaručovala. Hosté vstřelili ještě dvě branky, do odkryté klece zakončili stav na 6:3 Dolníček a Malinský.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: My jsme měli velmi špatný začátek utkání. Chtěli jsme na soupeře vlétnout, dobře ho napadat, to se ale nepovedlo a zbytečně jsme byli vyloučení. Jak říkal kolega, tu první třetinu jsme hráli hodně špatně. Ve druhé třetině se to zvedlo, celkově bych tu druhou třetinu hodnotil zatím asi jako nejlepší třetinu od nás v této sezoně. Hráli jsme aktivně, napadali jsme ve dvou hráčích a i přesto, že jsme ji vyhráli, tak to využivání šancí bylo mizerné a domnívám se, že jsme měli vstřelit více branek a vytvořit si rozhodující náskok. Třetí třetinu jsme chtěli začít opět aktivně, ale opět jsme byli zbytečně vyloučení, což nás určitě ochromilo a už jsme se nedostali do tempa jako ve druhé třetině a následně to bylo kdo s koho. Třebíč nám dala lekci z produktivity a zaslouženě vyhráli jelikož byli produktivní a my ne.

Roman Vondráček, asistent trenéra SK Horácká Slavia Třebíč: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a do 18. minuty jsme hráli celkem dobrý hokej. Ale poté nás soupeř dostal pod tlak a pramenily z toho velké šance. Přesunulo se to i do druhé třetiny, kterou jsme skoro celou bránili a i když jsme šli střelou od modré do vedení, za což jsme byli velmi rádi a jsme rádi i za to, že ta třetina skončila tak, jak skončila. Na začátku třetí třetiny jsme dobrou střelou vyrovnali a odehrával se boj až do konce utkání a to, že jsme dali 2 branky do prázdné, je sice hezké, nicméně my musíme být rádi za ty 3 body, jelikož Chrudim hrála velmi dobrý hokej.