Výher moc nemáme, za každou jsme rádi, oddechl si David Dolníček

T ř e b í č - Zápas čtrnáctého kola s Mostem byl pro oba týmy zápasem o šest bodů. Nešlo o nic menšího, než o únik z poslední příčky tabulky. Vstup do utkání vyšel Horákům parádně, už po čtrnácti vteřinách se přesně nad rameno mosteckého gólmana Melichara trefil kapitán domácího celku David Dolníček, kterého jsme po utkání vyzpovídali.

Asi nikdo nečekal od utkání nějaký krásný hokej, nějakou hru nahoru dolů, protože tak důležitá utkání, jakým byl duel Třebíče a Mostu se tak prostě nehrají. Jenže přesně takovou hru nabídla první třetina a část té druhé. A odstartoval to svojí brankou, která patří k nejrychlejším v první lize, třebíčský kapitán David Dolníček.

David Dolníček

“Vyšel nám začátek, dali jsme rychlý gól, což nám možná trošku uškodilo. Po první třetině 2:0, na začátku třetí už jsme vedli 3:0. Pak jsme udělali hloupý faul, šli jsme do třech a to nás stálo gól. A bylo z toho drama. Začali jsme být nervózní, puk nám odskakoval od hokejek … Ale vyhráli jsme, těch výher moc nemáme, takže jsme za každé vítězství rádi,“ oddechl si dvaatřicetiletý kapitán Horácké Slavie krátce po závěrečné siréně.

Jen čtrnáct sekund od prvního buly udrželi hosté čisté konto. David Dolníček konečně prolomil smůlu, která ho v posledních utkáních provázela a otevřel skóre střelou nad Melicharovo rameno.

“Jo, jo, je to pravda, už dlouho jsem nedal gól. Asi bylo pro mě dobře, že nebyl čas nějak moc přemýšlet, takže jsem to rychle plivl na branku a byl z toho gól,“ usmívá se hráč se skvělýma, rychlýma rukama a výborným hokejovým myšlením, který zatím nastřílel čtyři branky, přidal šest asistencí a společně s Vilémem Burianem tak vede kanadské bodování Horácké Slavie.

Za stavu 3:0 ve dvacáté třetí minutě nic nenasvědčovalo tomu, že by Mostečtí měli zápas ještě nějak zdramatizovat. Domácí byli na koni, hráli svou hru. Jenže pak přišla přesilovka, snížení a v šestatřicáté minutě už to bylo jen o gól. Domácí se najednou začali strachovat o výsledek, hostům naopak narostla křídla a drama bylo na světě.

“Rozhodčí je poslal do třech, dostali při tom gól na 3:0, tak jim to chtěl asi nějak vrátit. Oni využili přesilovky, dali na 3:2 a na nás samozřejmě padla nervozita. Asi je pro nás lepší, když vedeme jen o jeden gól, než o tři, protože to nějak nezvládáme, myslí si dvaatřicetiletý zkušený centr první třebíčské formace.

Z tribun se ve druhé části zápasu občas ozval i pískot. Druhá část byla totiž spíš bojem o každý kousek ledu a každá chybička mohl rozhodnout. Jakoby první polovina zápasu připomínala ještě minulý rychlý a pohledný zápas s Ústím, kdežto v té druhé se obraz hry změnil v boj o kus černé gumy.

“Já bych to z hlediště taky někdy hrozně rád viděl, je to úplně jiný pohled. Každopádně jsme rádi za tři body. Určitě v tom sehrála svoji roli i důležitost zápasu, chtěli jsme se dotáhnout na ty týmy před námi.“

Třebíčské teď čekají dva soupeři z čela tabulky, v sobotu zajíždí do Hradce Králové, v pondělí pak doma přivítají Olomouc. Jak prokázala poslední utkání, výkon svěřenců Kamila Pokorného a Radka Nováka stoupá s kvalitou soupeře, takže překvapení a případný bodový zisk se nevylučuje.

“Hradec je doma silný, ale hraje hokej, nebude zalezlý. Bývají s nimi dobré zápasy a my v obou z nich můžeme jenom získat,“ myslí si šikovný centr.