TRE - MST 5:3 - Třebíčští se odpoutali ode dna tabulky!

T ř e b í č - V důležitém zápase o pomyslných šest bodů přivítali domácí na svém ledě tým HC Most. Horákům tentokrát perfektně vyšel nástup do utkání a již ve 14. vteřině otevřel skóre David Dolníček. Domácí poté trpělivou hrou navýšili skóre až na průběžných 3:0. Po střídání v brankovišti hostů a dvou využitých přesilovkách hosté zápas zdramatizovali. Veledůležitý pátý gól domácích dal po špatném střídání hostů David Vítek. K vyrovnání už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. Vítězství Horáků v poměru 5:3 znamená, že poslední místo v prvoligové tabulce přenechali svému dnešnímu soupeři.

14.kolo, středa 19.10.2011
5:32:0, 2:2, 1:1
MOS MOS
Branky a nahrávky: 1. Dolníček (Rangl), 19. Burian (Kadela, Hrubec), 23. Rangl (Kania, Dočekal), 39. Ostřížek (Valenta, Burian), 58. Vítek (Valenta) - 29. Divíšek (Andres, Rudovský.), 36. Látal (Přindiš, Divišek), 43. Žejdl (Havlíček) Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6, navíc Rangl (TRE) 10 min OT, Přeučil (MST) 10 min OT, Přindiš (MST) 5 + OT do konce utkání. Využití: 3:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1120. Střely na branku: 40:40. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Valenta, Brož, Dietz, Kovalský, Sláma - Dočekal, Dolníček, Laš - Heřman, Ostřížek, Burian - Kaut, Stejskal, Čech - Vondráček, Vítek, Přibyl.
HC Most: Melichar, 23. Lusins - Apelis, Charousek, Martinec, Krejčí, Přindiš, Látal, Hanzl, Panuška - Tauš, Havlíček, Žejdl - Slavíček, Přeučil, Ondráček - Rohan, Vachovec, Vaněk - Andres, Divíšek, Rudovský.

Do zápasu vstoupila lépe domácí Třebíč. Od úvodního buly se snažila napadat soupeřovu rozehrávku a vytvořit si tak šanci. A právě hned první šance domácích skončila vstřelenou brankou. V 1. minutě nahodil kotouč do pásma Rangl a k odraženému kotouči se dostal David Dolníček, který střelou z první vymetl horní polovinu branky.

Další nápor Třebíče se nekonal, neboť hra se po faulu jednoho z domácích následující dvě minuty odehrávala před domácí brankou, ale pro Most bez brankového efektu. Průběh úvodní části hry byl poněkud vlažný. Přítrž tomu učinil v 19. minutě až Vilém Burian se svojí povedenou individuální akcí. S kotoučem se přehnal přes několik protihráčů až mezi kruhy, odkud poslal kotouč neomylně do levého růžku branky.

V dobrém rozmaru byli Horáci i po přestávce. Ve 23. minutě hrálo mužstvo trenéra Pokorného přesilovou hru pět na tři, kterou dokázalo elegantně využít. Po sérii přihrávek napřáhl od modré čáry David Rangl a zvýšil na třígólový rozdíl. Ten trval až do doby, kdy byl ve 28. minutě vyloučen domácí Čech. Přesilovka se Mostu zpočátku nevedla, ovšem pak přišel gól takříkajíc z ničeho nic. Střela Jana Divíška z kruhů doplachtila až za záda brankáře Hrubce. Ve 35. minutě se Mostu dokonce podařilo snížit na rozdíl jediné branky.

Od modré čáry překonal domácího Hrubce Jan Látal Hosté ožili, tlačili se do brány a domácí hráči chvílemi ztráceli herní iniciativu. Hrála se 38. minuta, když hostující Pindiš nešetrně sroloval u střídaček Kovalského, který odešel z krvavým šrámem do kabin. Provinilec vyfasoval pětiminutový trest a navrch trest do konce utkání. Třebíč měla po tomto zákroku co trestat. A potrestala. Ve 39. minutě si vybruslil z prostoru zpoza branky David Ostřížek a střelou nad rameno opět skóre navýšil.

Klid domácím na hokejkách příliš dlouho nevydržel, neboť ve 43. minutě domácí chybovali při vlastní rozehrávce a předložili kotouč jako na podnose pro Lukáše Žejdla, kterému nedělalo velký problém vsítit třetí branku hostujícího celku. Ve 48. minutě tuhla krev v žilách domácím fanouškům, když po střele Tauše vyrážel Hrubec kotouč špičkou pravého betonu.

Domácí se snažili zakládat rychlé protiútoky, příliš nebezpečného se ale před brankou Mostu nedělo. Až 58. minuta pravděpodobně rozhodla o vítězi Třebíče. V 58. minutě zavřel oči David Vítek a svoji dělovkou nedal gólmanovi šanci. Skóre se neměnilo ani po závěrečné power play mosteckého klubu.

Tiskovka po utkání třebíč - Most 5:3

David Dolníček po utkání třebíč - Most 5:3

Radek Novák- Třebíč: I přesto, že jsme vedli o tři branky, věděli jsme, že ta hra nebyla jaká měla být. Hráčům jsme to říkali. Nakonec jsme rádi, že jsme ten zápas ubojovali a dovedli do vítězného konce. Utkání bylo zdánlivě pod kontrolou, ale věděli jsme, že proti nám stál soupeř, který je schopný zápas otočit a to se málem stalo.

Kamil Kašťák- HC Most: Zápas jsme začali katastrofálně. Dostali jsme branku ve 14. vteřině. Do půlky jsme zápas odklouzali, prohráváme 3:0. Pak se dostanem do zápasu, pak nás rozhodčí pošle do třech, dostali jsme na 4:2. Žádná disciplína, individuální chyby hráčů. Musíme z toho vyvodit důsledky, takhle se hrát nedá. Hráči k tomu musí přistoupit jinak, takhle to nejde dál.