Menu +

Vzájemně se hecujeme a občas se s tátou i vsadíme, říká ústecký Vladimír Brož

Ohlasy po utkání
Ústí nad Labem - Vladimír Brož si během 52 zápasů v celku Třebíče připsal do individuálních statistik devět kanadských bodů (1+8). „Tato sezóna je moje nejlepší, co se týká A týmu v první lize. Prozatím ji hodnotím dobře, dařilo se mi. Velký podíl na tom mají i mí spoluhráči, kterým za body vděčím,“ ohlédl se za rozehraným ročníkem mladík, který v loňské sezóně působil v seniorském týmu Stadionu Litoměřice a zároveň oblékal dres ústeckého Slovanu v NOEN extralize juniorů.
Sdílejte článek
 

Úvodní zápas čtvrtfinále play-off Třebíči dle představ nevyšel, Slavia podlehla Ústí nad Labem 0:5. Příčinu porážky hledal Vladimír Brož ve špatném vstupu do utkání. „Hráli jsme příliš ustrašeně, soupeř na nás vlétl od první minuty. Tlačil nás a my na to neuměli odpovědět. Když jsme inkasovali první branku, začalo to s námi jít z kopce. Sami jsme Zdeňka Orcta nepřekonali a bez gólu se vyhrát nedá,“ nechal se slyšet ústecký odchovanec bezprostředně po skončení duelu.

Třebíčská dvaadvacítka také prozradila, proč se Horákům nepodařilo navázat na výkon z 52. kola, kdy Horáci loupili ve Zlatopramen Areně dva body. „Ve středu jsme hráli více bojovně. V pondělí mi připadalo, že jsme nastoupili ke Lvům s velkým respektem. Nechodili jsme vůbec do těla, posledně jsme se prezentovali zcela jinou hrou. Bojovali jsme o každý puk, napadali jsme. V prvním zápase play-off přišel bohužel pravý opak,“ porovnal obě střetnutí jednadvacetiletý obránce, jenž nastínil program hokejistů Třebíče před druhým bojem.

„Přespíme v ústeckém hotelu Clarion, dopoledne máme rozbruslení. Pondělní zápas hodíme za hlavu a budeme se soustředit na nový den. Zregenerujeme a v podvečer se budeme snažit podat lepší výkon. Všichni v kabině doufáme, že sérii srovnáme. Musíme vstoupit do utkání s větší bojovností a větším nasazením,“ řekl někdejší mládežnický reprezentant České republiky k úterní bitvě.

Brožova hráčská práva náleží Ústeckým Lvům, v celku z Vysočiny je talentovaný zadák na hostování do konce sezóny. „Je to příjemné hrát proti svým. Teď jsem v Třebíči a za ní budu bojovat. Neohlížím se na to, že Ústí nad Labem je klub, se kterým mám smlouvu. Každé střetnutí proti němu hraji naplno. Uvidíme, jak to bude příští rok. Záleží na tom, jestli se prosadím a zda dostanu v Ústí nad Labem šanci nebo se vrátím zpět do Třebíče,“ znělo z úst Vladimíra Brože, který má v ústeckém realizačním týmu otce.

„Trochu se před zápasy hecujeme. Bavíme se o hráčích a atmosféře, která na severu Čech panuje. V posledním kole základní části jsme se dokonce vsadili, jestli vstřelím branku. V pondělí neproběhlo nic. Uvidíme, co si na mě v úterý táta přichystá. Někdy mi řekne, že má pro mě nějaké prémie, tak ať dám gól,“ uzavřel Brož s úsměvem na rtech.

Podobné články

Ohlasy po utkání

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024
Ohlasy po utkání

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž

14.03.2024
Ohlasy po utkání

Vybrali jsme těžší cestu, musíme vyhrát, říká Kamil Pokorný

13.03.2024