Za každou minutu v brance jsem hrozně rád, přiznává talentovaný brankář Lukáš Dusík

T ř e b í č - První liga už má za sebou poslední kolo své třetí čtvrtiny. V něm Horácká Slavia Třebíč přivítala na svém stadionu jasného favorita a lídra soutěže Mladou Boleslav. Její kádr prošpikovaný borci se zkušenostmi z extraligy potvrzuje celou sezónu, že bude chtít bojovat o postup do nejvyšší soutěže. Třebíčští ale s tímto soupeřem odehráli výborné utkání a dostali sedmnáct stovek diváků do varu.

Třebíčští trenéři museli před utkáním pracně skládat sestavu, protože stále mají poměrně širokou marodku. Do hry nemohli zasáhnout brankář Martin Falter, útočníci Jan Křivohlávek, Adam Raška, Petr Mrázek a Lukáš Nahodil, navíc od druhé třetiny nehrál ani nejlepší střelec Horácké Slavie Tomáš Vondráček, jenž si v poslední době užívá hokeje v Třebíči i Kometě Brno možná až přes míru. Také stále chybí kapitán David Dolníček a dlouhodobě zraněný Lukáš Paták. Se zraněním je dlouhodobě mimo i obránce David Rangl, chyběl i další bek Tomáš Dujsík. Celkem tedy chybělo deset hráčů, což by poznamenalo hru každého týmu.

Po první dvacetiminutovce to s třebíčským týmem nevypadalo vůbec dobře. Prohrával v ní totiž v šestnácté minutě už 1:4. A to ještě hostům brankář Daniel Zelenka zlikvidoval správně nařízené trestné střílení. Hráči hostů měli v první třetině až příliš mnoho času a prostoru k přesné střelbě. Tohoto nabídnutého času a prostoru dokázali zkušení útočníci Mladé Boleslavi dokonale využít.

Lukáš DUSÍK

Od šestnácté minuty nastoupil do branky třebíčský odchovanec a talentovaný brankář Lukáš Dusík. Ten i za pomoci svých spoluhráčů dokázal až do konce utkání neinkasovat a udržet tak čisté konto.

A i když Třebíčští už tříbrankové manko smazat nedokázali, sklidili od diváků po utkání zasloužený potlesk za to, že i za stavu 1.4 utkání, jak se říká, nezabalili a od druhé třetiny byli více, než vyrovnaným soupeřem. Dalšími dvěma brankami dokázaly Bílé hvězdy udělat ze zápasu pořádné drama a tým z města automobilů se musel o výsledek ještě hodně strachovat. Velká škoda je několika výborných šancí ze závěru zápasu, kdy šli Červenobílí jasně za vyrovnáním, na které však už bohužel nedosáhli.

Jak už bylo zmíněno, za stavu 1:4 šel do branky místo Daniela Zelenky odchovanec Horácké Slavie Lukáš Dusík. Výměna brankářů byla pro tým impulsem. Hráči, jako by si uvědomili, že musí brankáři více pomáhat, hrát více z obrany.

„Vždycky, když střídáte v průběhu utkání, je to pak hodně o štěstí. Minule mi to moc nevyšlo, dneska se mi to naopak povedlo. Kluci mi v rozehraném zápase hodně pomohli,“ děkuje na dálku spoluhráčům jednadvacetiletý talentovaný brankář.

„Zápas jsem si hlavně užil, protože nevím, kdy se zase dostanu do brány. Jak už jsem řekl, kluci mi pomohli, ve druhé třetině toho na mě zas tolik nešlo a já jsem pomaličku nabíral jistotu. Zápas jsem si opravdu užil, jsem spokojený,“ konstatuje gólman, který za čtyřicet šest minut čistého času hry nedovolil střelcům Mladé Boleslavi ani jedinou gólovou radost a svůj tým několikrát výrazně podržel, což skandováním jeho jména ocenili i diváci.

Mladá Boleslav hrála už v minulé sezóně baráž o nejvyšší soutěž, letos ještě posílila svůj kádr a má opět za cíl postup do extraligy. V paměti třebíčských diváků určitě zůstanou nezapomenutelná utkání semifinálové série 2012 – 2013, v nichž se utkala Horácká Slavia právě s Mladou Boleslaví, kterou v šesti utkáních řádně potrápila. Stejně tak zůstane i sobotní zápas v paměti mladého třebíčského brankáře. Vždyť chytat proti mistrovi světa Davidu Výbornému, nebo dalším velezkušeným a extraligou protřelým borcům a udržet proti nim čisté konto, to se nepodaří každý den.

“Zahrát a zachytat si proti takovým hráčům je velká zkušenost a každý by za to byl určitě rád. Já ale zatím nemám moc s čím srovnávat. Zatím jsem odchytal jen dvě třetiny v utkání s Jihlavou a teď dvě třetiny s Boleslaví, takže já jsem rád za každou minutu v brance a je mi vlastně úplně jedno, proti jakému soupeři to je,“ přeje si Lukáš Dusík aby mohl přidat co nejvíc dalších minut v brance Horácké Slavie.

Už zmíněná semifinálová série mezi Mladou Boleslaví a Horáckou Slavií Třebíč byla hodně vypjatá, soupeři spolu hráli vyrovnaná utkání vlastně už v průběhu základní části. I v zákulisí bylo několikrát docela rušno. Lukáš Dusík ale odmítá, že by se tato atmosféra přenesla i do bojů v sezóně 2013 – 2014.

“Ne, myslím, že ne. Navíc já jsem v té sérii nechytal, celou jsem ji odsledoval z lavičky. Ta sezóna už je za námi, je dávno pryč a letos se hraje všechno nanovo,“ nepřipouští třebíčský brankář nějaké přenášení nevyřízených účtů z minulé sezóny do té právě probíhající.

ve středu se Horácká Slavia na svém domácím Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ utká s dalším soupeřem z čela tabulky, třetí Olomoucí. Kdo bude chytat zatím není jasné a trenéři budou brankářskou jedničku pro tento duel určovat pravděpodobně až v den utkání.

“Kdo bude chytat ve středu, to ještě nevíme, trenéři budou brankáře pro ten zápas teprve určovat, navíc zatím nevíme, jak na tom bude Martin Falter. Za šanci chytat bych byl ale zase hrozně rád, celou sezónu na šanci čekám, kvůli tomu trénuju a kdybych byl k zápasu nominovaný, dal bych do toho všecko,“ nenechává sympatický brankář nikoho na pochybách, že je připraven naskočit do branky i proti Olomouci. Do zápasu s Hanáky by měl navíc Lukáš Dusík o motivaci navíc postaráno, protože v Olomouci jednu sezónu ještě coby junior působil a některé současné hráče A týmu Kohoutů tedy dobře zná.