TRE - MBL 3:4 - Výborný zápas, Bílé hvězdy zatlačily favorita a sahaly po vyrovnání

T ř e b í č - Konec třeti čtvrtiny základní části první ligy uzavřela Horácká Slavia na vlastním ledě proti lídrovi z Mladé Boleslavi. Hosté dali v první části domácím lekci z produktivity, vstřelili čtyři branky a hřálo je po dvaceti minutách tříbrankové vedení. Bílé hvězdy se nevzdaly, ve druhé periodě vstřelily dvě branky. I když se Třebíči však ani při hře bez brankáře srovnat nepodařilo, odešla z ledu se vztyčenou hlavou.

39.kolo, sobota 11.1.2014
3:41:4, 2:0, 0:0
MBL MBL
Branky a nahrávky: 6. Fořt (Mikeska), 32. Kaut (Čuřík, Laš), 35. Čuřík (Kaut, Laš) – 3. Lenc (Starý), 8. Klimenta (Protivný, Mikulík), 14. Pabiška, 16. Jarůšek (Kubica, Demel). Rozhodčí: Šír, Přikryl – Lukš, Novák. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1710. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka (16. Dusík) – Malena, Bilčík, Dietz, Čejka, Peroutka, Dlapa – Laš, Kaut, Čuřík – Fořt, Mikeska, Vondráček – Čech, Moučka, Kadela – Přibyl, Juráň.
BK Mladá Boleslav: Will – Bohunický, Meland, Protivný, Jindra, Ovčačík, Němeček – Broš, D. Výborný, Demel - Mikulík, Starý, Klimenta - Lenc, Nouza, Kubica - Pabiška, Musil, Jarůšek.

Hned po sedmnácti vteřinách musel zasahovat Zelenka po střele Výborného. Tvrdě vypálil po souhře s Wasserbauerem Moučka a Will musel předvést o poznání těžší zákrok než jeho protějšek. Při kombinaci v útočném pásmu přihrál Starý zpoza branky Lencovi, který z mezikruží zamířil k tyči. Po ráně Fořta si připsal Will další těžký zákrok. Pabiška zblízka minul. Pak byli vyloučeni hosté a jen málo chybělo Lašově teči. Mikeskovi se střela nepovedla, ale Tomáš Fořt vypálil o poznání lépe – 1:1.

Do brejku ujel Jarůšek, ale byl zastaven nedovoleně. Faulovaný hráč se tak rozjel k trestnému střílení, pokus o blafák Zelenka zneškodnil. Mladoboleslavské poslal do vedení až Tomáš Klimenta, který tečoval Protivného nahození od modré. Moučka volil v přečíslení dva na jednoho střelu, ale minul. Čuříkovu ránu z mezikruží při signalizované výhodě zastavil Will betonem. Kautova střela při přesilové hře skončila na tyči. Objetím branky se pokusil zakončit Fořt, Will byl ale pohotový. Lukáš Pabiška pak vystřelil z kruhu do šibenice – 1:3. Čtvrtou branku přidal Richard Jarůšek, jenž se dostal od mantinelu až ke střele. Zelenku v brance domácích vystřídal Dusík. Fořtovu ránu Will vyrazil.

Na začátku druhé třetiny prověřil Willa Kadela. Bezprostředně po buly vypálil Kaut, mladoboleslavský brankář kotouč udržel. Mikeska pak našel lépe postaveného osamoceného Fořta na kruhu, čímž ho vybídl ke skórování, Willa ale zastoupil jeden z obránců nohou. Dusíkovu pozornost prověřil Nouza. Po střele Čuříka dorážel zadovkou klečící Kaut, branku však těsně minul. Dietzovu ránu při přesilové hře Will vyrazil. Po souhře Čuříka s Kautem se ale zapojila do kombinace celá přesilovková formace a Tomáš Kaut vypálil z úhlu bezchybně do odkryté klece – 2:4 – Will se jen ohlédl.

Čuříkova rána skončila mimo, třebíčský forvard byl však zahákován. Horácké Slavii se dnes dařily přesilové hry. Dietzovu ránu Will udržel, Dlapova mu dělala potíže. Bilčík pak zhatil hostům pádem přečíslení, aby se mohl projet útočným pásmem Jakub Čuřík, jehož rána mířila natolik přesně, že se otřela při cestě do sítě o horní tyč. Nedisciplinovaní hosté hráli další oslabení a Mikeska mohl rozhazovat kotouče. Dlapovu ránu Wil se štěstím nepropustil. Za hru vysokou holí byl vyloučen Laš, Dusík však prokazoval spolehlivost a dokázal v pravý čas podržet puk. K přímé střele se hosté nedostali. Do kabin se tak šlo za stavu 3:4.

Třebíč šla ve třetí třetině za vyrovnáním, Mladá Boleslav ale dobře bránila. Až k zakončení se prodral Mikulík, na Dusíka si nepřišel. Lencovu ránu při signalizované výhodě Dusík lapil. Neprosadil se ani Nouza, jehož střelu vyrazil třebíčský brankář betonem. Ránu Ovčačíka pak udržel v náruči. Při hře v pěti schoval Dusík do lapačky dvě rány Melanda. Po návratu z trestné ujel Lenc, po výborném zákroku Čejky ani nezakončil. Mikulíkovo nahození nemohlo Dusíka ohrozit. Rány Čuříka ani Dietze při přesilové hře nebyly gólové. Po perfektní přihrávce pásmem Malena přestřelil. Závěrečná power-play přinesla tlak Bílých hvězd. Mikeska nabil vyhraným buly Lašovi, jeho střela ale skončila nad. Po dalším vyhraném buly pálil Kaut, Will kotouč udržel. Vyrovnat už Třebíč nedokázala. Prázdnou branku minul Výborný.

Tiskovka po utkání Třebíč - Ml. Boleslav 3:4

Lukáš Dusík po utkání Třebíč - Ml. Boleslav 3:4

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Měli jsme špatný vstup do zápasu, zřejmě trošku i respekt. Měli jsme za úkol dávat rychleji puk z naší třetiny, to se bohužel nestalo. Soupeř zkušený, kvalitou kádru a trošku někde jinde. Tím jsme ho dostali do tříbrankového vedení, ale myslím si, že od druhé třetiny jsme z toho udělali slušný zápas. I lidi se chytli a myslím si, že moc nechybělo teď v závěru, abychom srovnali. Museli jsme stáhnout hru na tři řady, neměli jsme už hráče. Myslím si, že kluci to odkopali se vztyčenou hlavou a že se nemusíme za nic stydět. Co si budeme říkat, Boleslav je v téhle soutěži trošku někde jinde a myslím si, že od druhé třetiny jsme s ní sehráli velice pěkný zápas.

Marian Jelínek – BK Mladá Boleslav: Já si myslím, že jsme viděli slušný zápas. Kvalitou, ale i z hlediska nějakých zákroků. My jsme začali velmi dobře. Myslím si, že za vše svědčí 4:0 ve hře pět na pět a 0:3 naopak v přesilovkách. My jsme neproměnili, soupeř je zahrál velmi dobře. Tím jsme si zkomplikovali ve druhé třetině zápas. Naštěstí jsme to ve třetí třetině uhlídali.