Menu +

Zatím nejlepší zážitek léta? Pro Domču rozhodně setkání s Pastou!

Rozhovory
V dalším letním rozhovoru, tentokrát reprezentujícím žákovské kategorie HST, jsme zpovídali Dominika Solaře, devítiletého žáka. Pojďme se kouknout na tréninky, zápasy a další hokejové zážitky jeho očima.
Sdílejte článek
 

Ahoj Domčo, zeptám se Tě nejdřív na stejnou otázku, jako Tvých starších kolegů minulý týden. Jak sis užil loňskou sezonu? Jak se Ti líbila zápasová, ale i tréninková část, co Tě baví nejvíc a co naopak nejmíň?

Sezona se mi líbila, protože byla celá – nepřerušená, jako ta minulá. Skoro vůbec jsem nebyl nemocný, tak jsem si to pořádně užil. Zápasová část se nám povedla. Většinu zápasů jsme vyhrávali, a taky jsem dal docela dost gólů, jo jsem spokojený. Tréninky už nebyly jen o hraní her jako v minulých sezonách, ale víc se bruslilo, to mě moc nebavilo. Víc už pracujeme s hokejkou a cvičíme střelbu a to mě zas baví hodně. Bruslení i střelbu musím ještě hodně zlepšovat.

Jak sis užil suchou letní přípravu a co nového ses naučil?

Letní přípravu jsem si užil báječně. Dělali jsme různé soutěže proti týmům z jiných měst (Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí,…) nad kterými jsme vyhráli. Nejvíc mě bavila překážková dráha, ta byla napínavá až dokonce. Taky florbal mám rád, je nejvíc podobný hokeji. Ještě se hrál basket a fotbal, ten moc rád nemám a tolik mi nejde.

Jak stíháš učení, tréninky a zápasy do kupy ve školním roce? Musí se asi zapojit celá rodina, že?

Jelikož mi škola jde, úkoly zvládám sám a docela rychle. Takže mám čas na hokej i na kroužky ve škole. Když není trénink, chodím ven s kamarádama. Rodina se musí taky zapojit, vozí mě na tréninky a o víkendu na zápasy. To se moc nelíbí mojí mladší ségře, která musí jezdit s námi.

Jak se těšíš na příští sezonu? Jaké jsou cíle celého týmu a Tvoje osobní?

Na příští sezonu se těším hodně, protože máme nového trenéra (Nikola Marek pozn. redakce). Jsem zvědavý, jaké nám bude dávat cvičení na ledě. Cíle týmu jsou vyhrávat co nejvíc zápasů, nejlíp všechny. Můj cíl je pořád se zlepšovat, abych byl ze všech nejlepší.

Moc držíme palce, ať se vše podaří a teď si hezky užívej letních prázdnin…Jaký máte program? Kde jsi už byl a kam ještě pojedeš?

Zatím jsem byl jen na výletě v Praze, prý za vysvědčení. Vzala mě a ještě dva kamarády teta Verča (Veronika Ježová, trenérka 2. třídy a přípravky pozn. redakce) na trénink Pasty (David Pastrňák). To bylo super, mám s ním fotku a podepsanou kšiltovku HST. Ještě jsme byli s rodiči pár dní na zahradě a teď jsem týden ležel doma s angínou. Víc jsem toho zatím nestihl. Chystám se na tábor na Lagunu, mám jet s rodiči pod stan a začátkem srpna by mělo být soustředění s týmem v Náměšti. Potom už by měl být led, tak se těším na tréninky.

Podobné články

Rozhovory

Potřetí v Rouchovanech. Soustředění utuží partu, pochvaluje si Kamil Pokorný

dnes
Rozhovory

Třebíč? Skvělá parta, má jasno Hunkes a mluví o konci kariéry

17.05.2023
Rozhovory

Matěj Svoboda: Hokej v Třebíči dělají dobře. Zlákaly ho ambice

17.05.2023