Menu +

CHM-TRE 2:1 – Postupuje Chomutov, Třebíč končí

Reportáže
C h o m u t o v - Největší překvapení čtvrtfinále play-off – série Třebíče a Chomutova – definitivně končí po rozhodujícím zápase, ke kterému nastoupily oba celky na severu Čech. Zápas začali aktivněji Severočeši a také ve 13. minutě otevřeli skóre - kým jiným než hvězdou série, kapitánem Radkem Šípem! Poté však Třebíčští strhli iniciativu na svoji stranu. Jejich tlak pokračoval i po přestávce, kdy ve 24. minutě obelstil Podolku Martin Sobotka. Poté se rozhořel v chomutovské aréně tuhý a nelítostný boj, v němž měli nakonec rozhodující slovo domácí: Charousek poslal svůj tým do semifinále. Horácká Slavia tak fantastickou sérií s ambiciózním Chomutovem více než důstojně ukončila svoje působení v letošním ročníku první hokejové ligy.
Sdílejte článek
 
ČF5, sobota 21.2.2004
CHM CHM
2:11:0, 0:1, 1:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 13. Šíp, 53. Charousek – 24. Sobotka. Vyloučení: 8:9, navíc Žiška (TRE) 10 minut OT, Kališ (TRE) 5 min. + OT do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kubeš - Havlín, Kureš. Diváků: 4500. Konečný stav série: 3:2.
Sestavy
Piráti Chomutov: Podolka - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Ambrož, Dráb - Jeslínek, Šíp, Boušek - Jíra, Koláček, Polodna - Charousek, Kostourek, Hahn - Martenek. Slavík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Černý, Kališ, Kučný, Horák, Hrbáček, Mazanec, Spitzer, Pecka - Kaňka, Žiška, Holý, Fryauf, Květoň, Valko, Wolf, Sobotka, Caha, Lála, Zahradník, Hrůza.

Komentář k zápasu

Domácí opět začali aktivněji, ale naráželi na velmi dobře organizovanou obranu Třebíče. Ve 3. minutě měli sice hosté výhodu jednoho muže v poli, jenže se téměř nedostali na dostřel Podolkovy svatyně. První vyloženou příležitost měl na holi Sobotka, ale ani nadvakrát domácího brankáře nepřekonal. V 8. minutě se vytáhl také Luňák, když předvedl famózní semafor proti Šípově střele. O chvíli později se na jeho stranu přiklonilo štěstí. Plačkova tečovaná střela od modré se zastavila až po betonem překvapeného brankáře. Za hosty kontroval Žiška, ani on však nebyl úspěšný. V minutě desáté nepříjemně narazil na mantinel domácí Hahn a jen velmi těžce se sbíral z ledu. Tento urostlý útočník vynechal většinu letošního ročníku kvůli potížím s kolenem a do sestavy se vrátil teprve nedávno. Podle předběžných informací má vykloubené rameno a natažené vazy v rameni a vypadá to, že sezona pro něj skončila. Hosté pak sice zamkli domácí v obranném pásmu, ale z gólu se radoval Chomutov. Po vhazování po pravé Luňákově ruce zasunul puk za brankovou čáru Radek Šíp a poprvé rozjásal zaplněné tribuny – 1:0. Domácí poté zbytečnými chybami v rozehrávce darovali třebíčským několik slibných příležitostí. Wolf, Mazanec, Sobotka a další si však vylámali zuby na vynikajícím Podolkovi. Závěrečná siréna byla proto pro chomutovské hokejisty do jisté míry vysvobozením.

V nasazeném tempu pokračovali hosté i po přestávce. Ve 23. minutě se všem divákům zatajil dech, když Žiškovo nahození zpoza modré čáry propadlo Podolkovi přes hokejku a zastavilo se těsně před brankovou čárou. Za minutu už ale bylo srovnáno. Martin Sobotka byl sám před bránou, přelstil Podolku forhendovým blafákem a po zemi poslal puk do sítě – 1:1. Třebíčské vyrovnávací branka ještě více povzbudila a motivovala a domácí působili velice zaskočeně. Jenže Chomutovu paradoxně pomohlo oslabení, aby se vrátil zpět do hry. Tomu se s přehledem ubránili a znovu se vydávali na zteč Luňákovy branky. Gól se jim však vstřelit nepodařilo, a to ani v následné přesilové hře. Po polovině zápasu se na ledě začaly projevovat emoce a nervozita s přibývajícími minutami stoupala. Ve 35. minutě zůstal puk pod Noskem, s čímž se zřejmě nechtěl smířit hostující Wolf a neustále ho osekával. Domácí obránce nakonec neudržel nervy na uzdě, ohnal se po Wolfovi holí a oba po zásluze odešli na trestnou lavici. Ve 38. minutě si stěžovali comácí, když se téměř sám na Luňáka řítil Charousek. Chomutovští reklamovali podražení, ale sudí nepískal. Do konce druhé třetiny se už nic významného nestalo a rozuzlení měla přinést poslední dvacetiminutovka.

Na začátku třetí třetiny dohrávali hosté přesilovku, která však brankový efekt nepřinesla. Ve 43. minutě stadion obrovsky aplaudoval brankáři Podolkovi, který zneškodnil samostatný nájezd Cahy. Poté postupně začal přebírat iniciativu Chomutov. Po nahození Plačka dorážel Šíp, avšak neúspěšně. Záhy ale nepřesnou Malečkovu rozehrávku zachytil opět Caha, jenže z mezikruží domácího brankáře nepropálil. Na opačné straně byl ve stejné pozici Liška, ale i Luňák byl na svém místě. V 51. minutě se po levé straně prodíral před branku Charousek, jehož bekhendový pokus z ostrého úhlu si Luňák srazil maskou za brankovou čáru. Rozhodčí Kubeš však gól neuznal. Chomutovští se ale nenechali odradit a zanedlouho se přeci jen radovali z vedení. Po závaru před brankou se k puku dostal velice aktivní Jiří Charousek a nedal Luňákovi šanci – 2:1. Hosté se sice ještě snažili něco s výsledkem udělat, bojovali na hranici svých možností a sil, ale domácí neriskovali další nepříjemnosti a raději vyhazovali puky na zakázaná uvolnění. Dvě minuty před koncem natlačil třebíčský obránce Jeslínka na brankáře Luňáka, jenž spadl na led. Za třebíčskou branku se pak strhla potyčka a dlouho se nehrálo. Chomutovští hokejisté si nakonec těsný náskok pohlídali a spolu se zaplněným stadionem se radovali z postupu do semifinále, kde na ně čeká Dukla Jihlava. Pro Třebíč sezóna skončila, ale hokejisté Horácké Slavie ji zakončili se vztyčenou hlavou.Ohlasy trenérů

Vladimír Kýhos (KLH Chomutov): "Určitě to bylo těžké, dnešní zápas byl o vůli a o štěstí, my jsme chybovali ale štěstí jsme měli více jak soupeř. Rozhodlo že jsme dali dva góly a Třebíč jenom jeden. Michal Podolka chytal výborně a zaslouží si náš dík za výkon který předvedl."

Dr. Karel Čapek (HS Třebíč): "Myslím, že jsme dnes viděli pravou hokejovou bitvu, která byla ze všeho nejvíce poznamenaná tou důležitostí. Myslím, že jsme dnes tady v Chomutově předvedli velice dobrý výkon, rozhodly maličkosti a štěstí pro domácí, a myslím si, že jsme v dnešním zápasu z této série byli lepším týmem, měli jsme více šancí. Hráči odvedli dobrý výkon, bojovali statečně. Chtěl bych klukům za odvedený výkon poděkovat, hráli na hranici možností."


Podobné články

Reportáže

Bojovný výkon nestačil, Třebíči po porážce 2:4 končí sezona

17.03.2021
Reportáže

Mečbol zůstal neproměněný, o postupujícím do čtvrtfinále rozhodne pátý zápas

15.03.2021
Reportáže

Fenomenální Jekel a sváteční střelec Vodička přisoudili Třebíči mečbol

14.03.2021