Menu +

OPA–TRE 3:4 pp – Ve Slezsku Třebíč poprvé v této sezóně vyhrála v prodloužení

Reportáže
O p a v a – Horácká Slavia se s první polovinou základní části 1. ligy rozloučila výhrou v prodloužení. Na ledě Slezanu Opava se jí povedla zejména úvodní třetina. Hned v její třetí minutě se trefil Vrbata, důležitý gól do šatny přidal Beroun. Ve druhé části hry se domácím podařilo srovnat, Třebíč však šla opět do vedení Škodovou trefou. Domácím vyšla třetí dvacetiminutovka, kdy srovnali na 3:3 a poslali zápas do prodloužení. Ve vyrovnaném zápase se nakonec usmálo štěstí na poslední celek ligy, pro nějž dva cenné body zařídil svojí druhou brankou v zápase David Vrbata.
Sdílejte článek
 
26.kolo, středa 24.11.2004
OPA OPA
3:4p0:2, 2:1, 1:0 - 0:1
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 25. Boháč (Hruška), 30. Harazim (Luka), 52. Adamčík (Hruška,Kašík) - 3. Vrbata (Škoda), 20. Beroun (Hrnáček, Fryauf), 36. Škoda (Vrbata), 63. Vrbata (Žiška). Rozhodčí: Buksa - Škach, Mana. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 350. Střely na branku: 25:38.
Sestavy
HC Slezan Opava: Žigardy - Spitzer (3. Balcar), Kramný, Bršlica, Procházka, Sadloň, Přibyla - Hruška, Kašík, Adamčík - L.Lhotský, Boháč, Kříž (20. - 40. T. Lhotský) - Harazim, Hulva, Luka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Horák, Hrbáček, Kučný, Svačina - Škoda, Žiška, Vrbata - Fryauf, Oliva, Beroun - Kubiš, Sobotka, Valko.

Komentář k zápasu

Opava muselo většinu zápasu opět odehrát s trojici juniorských obránců, Zbyněk Spitzer totiž musel pro prasklou brusli odstoupit už ve třetí minutě. To už hosté z Vysočiny vedli, pohotovou ranou mezi Žigardyho betony se opavským divákům představil David Vrbata. Opava se snažila o aktivní hru, její hráči ale dělali velké množství chyb a toho hosté dokázali využívat. Třebíč navíc posadily do sedla tři přesilovky po hloupých faulech opavských hráčů. Až ve třetí z nich se ale hostům podařilo skórovat - Hrbáčkovu střelu od modré sklepl za Žigardyho záda Beroun.

Do druhé třetiny provedli opavští trenéři drobné změny v sestavě a vyplatilo se zejména zařazení Hrušky k Boháčovi. Spolupráce těchto dvou hráčů přinesla první opavský úspěch, Hruška odblokoval Boháčovi protihráče a nejproduktivnější hráč Slezanu měl volné pole objet branku a z otočky zasunout puk za Luňáka. Slezan úspěch povzbudil a za pár minut se domácí dočkali vyrovnání. Luka vybojoval puk u mantinelu, předložil jej Harazimovi a ten přesnou střelou do horního růžku srovnal. Opava měla blízko ke třetímu gólu, Luděk Lhotský si ale puk v dobré pozici mezi kruhy rovnal příliš dlouho, obral jej Vrbata a jeho průnik do rozhozené opavské obrany zakončil střelou z voleje Škoda. Další branku mohl přidat Kučný, ale dlouhý blafák mu Žigardy vystihl. V tu chvíli začalo trápení na obou stranách. Nepřesné přihrávky, střely mimo a nedůsledné osobní souboje hru nikterak nepřikrašlovaly, naopak se hokej propadl do podprůměru.

Vysvobozením nebyla ani poslední třetina, ve které domácí, ač o gól pozadu, vyslali na soupeřovu branku jen 5 střel! Srovnat se jim ale přesto podařilo. Při vyloučení Valka se Slezanům povedla rychlá kombinace Kašík - Hruška - Adamčík a posledně jmenovaný prostřelil přesouvajícího se Luňáka mezi betony. K tříbodové vyhře ale byla blíže Třebíč. Při přesilovce 4 na 3 měla Horácká Slavia dvě stoprocentní šance, nejprve z jednoho kroku přestřelil prázdnou branku Žiška, vzápětí trefil Škoda tyč.

Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém se hosté dostali opět do ěkolika jasných šancí, ale nedokázali proměnit ani situaci, ve které jeli Kališ s Žiškou sami na domácího brankáře! Ujala se až komibnace Žišky s Vrbatou, několikrát si vyměnili puk a kapitán Třebíče předložil nejlepšímu hráči zápasu Vrbatovi puk před prázdnou branku. Hosté tak poprvé v sezóně vyhráli v prodloužení, na cestě k záchraně je však čeká ještě dlouhá cesta, domácí naopak musí co nejvíce zapnout, aby se boji o záchranu vyhnuli.

Ohlasy trenérů

Karel Čapek (ředitel Třebíče): Dnes jsme mohli i vyhrát, první třetinu jsme začli dobře, ale ve druhé jsme bohužel dostali domácí zpátky do hry. Byl to zápas plný nepřesností a chyb, což vyplývá z postavení obou týmů v tabulce. Naši hráči si nevěří, jejich sebevědomí je téměř na nule a proto je každý bodík, každý vstřelený gól pro nás dobrý. V prodloužení jsme si výhru zasloužili.

Pavel Hulva (Opava): Zápas se pro nás nevyvíjel dobře, i když se může zdát, že podle postavení v tabulce je Třebíč lehký soupeř, tak v první třetině dokázal, že má kvalitní hráče a šel do vedení. Pomohly mu k tomu i naše hloupé fauly. Potom jsme se dostali zpět do hry, ale namísto abychom šli na 3:2 jsme si opět nechali dát gól a potom jsme to museli opět dotahovat, což není proti bránícímu týmu jednoduché. Se ziskem jednoho bodu určitě nejsme spokojeni.


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024