Menu +

SUM – TRE 0:1 – Štůrala má první třebíčskou nulu, Bílé hvězdy tři body ze Šumperka

Reportáže
T ř e b í č - Vyrovnané utkání na ledě třetího týmu tabulky třebíčští hokejisté zvládli. Do vedení poslal Horáckou Slavii ve dvaadvacáté minutě Vodný, když mu nezištně přihrál Holec. Jak se nakonec ukázalo, byla to jediná branka, která v utkání padla, tedy i branka vítězná. Tomáš Štůrala ani jednou neinkasoval a Bílé hvězdy tak nadále s přehledem vévodí prvoligové tabulce. Utkání nedohrál střelec jediné branky, Michal Vodný, který byl po odehrání puku nešetrně naražen na hrazení.
Sdílejte článek
 
8.kolo, pondělí 29.9.2014
SUM SUM
0:10:0, 0:1, 0:0
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 22. Vodný (Holec, Zuzin). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1260. Střely na branku: 35:26. Průběh utkání: 0:1.
Sestavy
Draci Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Dietz, Slavík, Novotný, Gewiese – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Jaroš, Dujsík – Erat, Dolníček, Havel – Vodný, Holec, Zuzin – Wasserbauer, Křivohlávek, Čuřík – Přibyl, Čech, Králík.

Komentář k zápasu

Šlágr kola. I takové označení pasovalo pro utkání osmého kolotoče první hokejové ligy, ke kterému zavítala na severní Moravu do Šumperka Horácká Slavia Třebíč. Nynější vedoucí celek tabulky přijal výzvu zkusit porazit Draky na jejich domácím ledě, kde zatím výběr Radka Kučery a Jaromíra Jindřicha nezaváhal. Na slušně zaplněném šumperském zimáku započal duel s úderem osmnácté hodiny.

Obě strany barikády vyrukovaly vstříc dalšímu vypjatému mači v útočném naladění, domácí okamžitě po úvodním vhazování zamířili zápolit o gól ke svatyni bývalého spoluhráče Tomáše Štůraly, tam ale neslavil úspěch dorážející Patrik Moskal, ani po kvalitní ráně z levého kruhu Aleš Staněk. Sotva se rozběhla na časomíře 8. minuta, Třebíč musela do tří, prožila tak první horké chvíle na ledě. Bílé hvězdy ovšem zvládly vzdorovat dvojnásobné početní nevýhodě, Salith prvotní snahy v přesilovce neproměnil v gólové ovoce.

Když následné oslabení přežil bez úhony i domácí mančaft, publikum na tribunách oddychlo hlavně po střele Romana Erata do levé tyče Koutského zařízení. Přelévání hry z jedné strany na druhou sice přivanulo šance i při vyrovnaném počtu hráčů na ledě, jenže gólmani zkrátka nehodlali během úvodních dvaceti minut inkasovat. Třebíčským nestačilo ani několikeré sevření Draků v jejich obranném pásmu, počáteční perioda skončila za bezbrankového skóre na světelné tabuli.

Jestliže úvodní dvacetiminutovka nenabídla žádnou brankovou podívanou, diváci v hledišti dostali první pohled na puk skotačící v síti již na startu té druhé. Bohužel pro Severomoravany unikl do nejtěsnějšího vedení sok z Třebíče. Miroslav Holec poslal kotouč na hůl uvolněného Michala VODNÉHO, jenž s jistotou propálil Vladislava Koutského – 0:1. Hosté dostali příležitost do úniku o dvě branky, jež ale ve skvělé pozici z otočky nezpečetil Jakub Čuřík. Poctivá obrana Horácké Slavie nenabízela svěřencům Radka Kučery příliš momentů k zakončování na Štůralovu klec. Jednu z pohlednějších akcí ale předvedli Staněk se Sedlákem, Draci přesto neskórovali. Před rozjezdem závěrečné třetiny vykazovalo skóre spíše fotbalovou cifru 0:1.

Odpočinek, v rámci přestávky po druhé třetině, přišel rozhodně Salithu vhod. Modrožlutí bránili ještě na sklonku předchozí části dvouminutové oslabení, a tak alespoň v kabině posbírali síly. Natěšené a hlasité ochozy vyprovodily Draky do poslední periody v rámci přesilové hry, tu ale nakonec zkrátilo následné vyloučení domácího obránce Martina Novotného. Šumperští dobře věděli, že tlak do brankoviště bude jediným možným způsobem, jak propasírovat kus černé gumy za Štůralova záda. Bývalý Drak ve službách bíločervených zůstával i nadále pohotový. Nepomohl ani vrcholící tlak v poslední minutě základní hrací doby. Hostující posádka veze ze severní Moravy všechny body do tabulky, když vítězí fotbalovým výsledkem 1:0.

Ohlasy trenérů

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme velice rádi, že jsme tento zápas zvládli. Do Šumperka jsme jeli s očekáváním velkého tlaku domácích, kteří v posledních třech zápasech nastříleli soupeřům vždy po sedmi brankách. Chtěli jsme hrát hlavně dobře a pozorně z obrany, což se nám dařilo. Zápas jsme vyhráli i za cenu maximální obětavosti. Bohužel pro zranění nedohráli utkání dva naši hráči, Václav Jaroš a Michal Vodný.


Radek Kučera - Salith Šumperk: Takový výsledek jako dnes vždycky pochopitelně zamrzí. Pro mančaft je složité hrát celé utkání bez vstřelené branky, ale na druhou stranu si myslím, že naši kluci nepředvedli špatný výkon, na ledě bojovali. Ale občas jsme tahali za kratší konec pomyslného provazu, třeba kombinace nám přiliš nevycházely. Třebíč má natolik zkušené mužstvo, že i za tak těsného stavu dokáže uhrát body. Branka Tomáše Štůraly pro nás dnes byla zakletá.

Podobné články

Reportáže

Brzké vedení k bodům nevedlo. Prostějov rozhodl utkání čtyřmi brankami v řadě

16.09.2020
Reportáže

Horáci v Litoměřicích bojovali statečně, odměnou jim je první bodový zisk v sezoně

12.09.2020
Reportáže

Vítězná generálka! Třebíč porazila Velké Meziříčí 3:1

08.09.2020