Menu +

TRE - JIH 2:3 - Krásné derby přineslo pět branek, o jednu šťastnější byli hosté

Reportáže
T ř e b í č - Derby jak má být. Utkání nechybělo nic, náboj, diváci, góly, ani závěrečná zápletka. V první třetině, poté co domácí nedokázali využít přesilovku pět na tři, šla do vedení Dukla, když se trefil Jakub Flek. Druhá třetina pak byla bezbranková i přesto, že domácí měli několik šancí na vyrovnání. Vyrovnání přinesla až závěrečná třetina, kdy se v přesilovce dokázal prosadit Matěj Pekr. Jihlava však znovu odskočila, když skóroval David Gríger. O pár minut později se po hezké akci trefil Miha Štebih a zdálo se, že je rozhodnuto. Třebíč však bojovala dál a podařilo se jí opět zásluhou Pekra snížit. V posledních vteřinách visel gól ve vzduchu, ale už nepadl, a Třebíč tak po vyrovnaném a tuhém boji derby prohrála.
Sdílejte článek
 
23.kolo, pondělí 16.11.2015
TRE TRE
2:30:1, 0:0, 2:2
JIH JIH
Statistiky
Branky a nahrávky: 42. Pekr (Bilčík, Polodna), 59. Pekr (Erat, Dolníček) – 16. Flek (Grebenyuk, Anděl), 51. Gríger (Seman, Dobrovolný), 56. Štebih (Důras, Flek). Rozhodčí: Mikula – Adamec, Poruba. Vyloučení: 1:5, navíc Švec (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3650. Střely na branku: 38:21. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Sestavy
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bartoň, Malena, Bilčík, Čejka, Přibyl, Šaur – Miškovský, Dolníček, Erat – Pekr, Polodna, Kusko – Zohorna, Raška, Šik – Psota, Tomek, Wasserbauer – Švec.
HC Dukla Jihlava: Honzík – Šafář, Štebih, Šimek, Kaláb, Zadražil, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Březina – Anděl, Flek, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Malec, Gríber, Alekseev.

Komentář k zápasu

Úvodní dvě minuty první třetiny byly ve znamení vzájemného oťukávání se. Do první vážnější akce se domácí dostali ve třetí minutě. O minutu a půl později se prosadil kapitán Horácké Slavie David Dolníček, ale ke změně skóre nedošlo. Zvyšující se tlak domácích si na Dukle vynutil chybu Marka Prokše, který se dopustil nedovoleného bránění. Domácí však narazili na skvěle fyzicky disponované a bránící Jihlavany, a tak se do výhodné střelecké pozice dostávali jen sporadicky. Za všechny akce jmenujme pěknou teč Romana Erata, ke které se dostal po přihrávce od Bartoně. Přesilovku tedy Horácká Slavia nevyužila a naopak se po jejím skončení sama dostala pod nepříjemný tlak. Jestli diváci očekávali tvrdý kontaktní hokej s řadou zákroků a nebo i za hranicí pravidel, který je pro derby týmů z Vysočiny typický, dočkali se v desáté minutě. Za nedovolené bránění si na trestnou lavici na dvě minuty odskočil Aleksei Alekseev. O necelou minutu později k němu přisedl Filip Seman a Třebíčští tak měli více než minutu početní výhodu pět na tři. Strhla se třebíčská kanonáda, která se však změnila v brankářskou exhibici Davida Honzíka. Dukla oslabení zvládla. Nicméně následující minuty nebyly pro hosty vůbec jednoduché. Dnes skvěle chytajícího gólmana Dukly postupně prověřili mimo jiných Wasserbauer, Raška a ve vyložené šanci se ocitl i útočník Václav Tomek. Bohužel o dvě minuty později se bezezbytku naplnilo hokejové „nedáš-dostaneš“. Tvrdou střelu od modré tečoval Jakub Flek. Poslední čtyři minuty Horácká Slavia vyvinula velký tlak, který však změnu stavu utkání nepřinesl.

Poprvé ve druhé třetině se domácím fanouškům zatajil dech ve třetí minutě, kdy nadvakrát neproměnil Silvester Kusko. Své kvality předvedl i kapitán Horácké Slavie David Dolníček, který Honzíkovu bránu přestřelil. Svou trochou do mlýna přispěl i střelou od modré Rostislav Malena. Čtvrtou minutu druhé třetiny ozdobil po přihrávce zpoza brány hostů Matěj Pekr, který v dnešním utkání touto parádní střelou ani zdaleka neřekl své poslední slovo. V desáté minutě domácím zatrnulo po té, když si Bílé hvězdy málem vstřelily „vlastence“. Do konce druhé třetiny předváděli hráči domácího týmu pohledný hokej okořeněný velkou střeleckou chutí. A také tvrdostí, která byla v případě Marka Švece v jedenácté minutě posouzena po zásahu protihráče do oblasti hlavy sudími jako faul na 2+10. O necelé dvě minuty později se pak vylučovalo i na straně hostů. Na dvě minuty za vražení na hrazení usedl na trestnou lavici další hráč Dukly Jakub Flek. Velký tlak Horácké Slávie donutil Alexandera Grebenyuka k sekání a těsně před koncem druhé třetiny tak rovněž oslabil svůj tým. Protože početní výhoda však trvala pouhých sedm sekund, tak na ledě se do konce druhé třetiny neodehrálo nic podstatného.

S nadějí vzhlíželi ke třetí třetině jak hráči, tak fanoušci domácího týmu. A oprávněně. Minutu a tři čtvrtě po úvodním vhazování padl gól. Za asistence Vlastimila Bilčíka a Petra Polodny se puku na modré chopil Matěj Pekr, v oblasti levého kruhu vystřelil a srovnal. Další vývoj utkání svědčil o odhodlání domácích dostat se do vedení. Přesto musel např. ve čtvrté minutě třetí třetiny Vejmelka dvakrát po sobě zasahovat. A nutno podotknout, že geniálně. Hráči obou týmu si dnes z ledu odvezli nejeden šrám. Ten svůj našel Vojtěch Šik po naražení na mantinel v desáté minutě. Chvíli ležel bez hnutí, po té se těžce zvedl a po svých za asistence klubového lékaře odjel na střídačku. A o padesát sekund později zatrnulo ochozům znovu. To když se k volnému puku před Vejmelkou dostal David Gríger a poslal Duklu znovu do vedení. O pět minut později po brance jihlavského Mihy Štěbiha slabší fanouškovské povahy začaly opouštět třebíčskou MANN + HUMMEL arénu. My už víme, že udělaly velkou chybu. Domácí si vzali oddechový čas, který zúročili o minutu později, kdy Matěj Pekr dnes podruhé skóroval. Poslední dvě minuty po odvolání Vejmelky na střídačku zažila Dukla doslova peklo. I přes obrovskou snahu domácích a ubývající síly hostů se však Horácké Slavii nepodařilo vyrovnat. Dnešní pohledné derby tak domácím kýžené body nepřineslo.Tiskovka po utkání Třebíč - Jihlava 2:3Ohlasy trenérů

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Já si troufnu tvrdit, že jsme dvě třetiny byli jasně lepší. Jihlava měla sedm nebo osm střel na branku. Nás dneska trápilo celé utkání, že jsme nedokázali být důraznější v brankovém prostoru Jihlavy. Zkrátka po dvou třetinách jsme měli vést o dvě, o tři branky. Ta třetí třetina by se hrála úplně jinak. Přesto jsme dokázali utkání srovnat. Pravdou je, že po našem vstřeleném gólu Jihlava převzala iniciativu tak na sedm, osm minut. Kasírovali jsme tam, prohrávali jsme o dva góly. Vzali jsme si time a klukům jsme řekli, že ten zápas není ztracený. Že se hraje o jeden gól. Ten jsme nakonec dali, měli jsme ještě dvě nebo tři gólovky, dokonce jsme stříleli na prázdnou bránu. Ani nevím, proč to neskončilo v bráně. Takže tady je vidět, že je potřeba hrát hokej šedesát minut čistého času. My jsme rádi, že jsme co se týče tempa a nasazení dnes předvedli divákům parádní hokej. Bohužel tomu chybělo koření, a to jsou góly v brance Jihlavy.

Petr Vlk - HC Dukla Jihlava: Tak my jsme samozřejmě rádi, že odsud ty tři body odvážíme. Byly tam okamžiky, kdy ten hokej z naší strany vypadal velice dobře. Ale potom ta druhá třetina, kdy jsme se tam dostali pod tlak a začali jsme dělat i nevynucené chyby, to soupeři samozřejmě přihrávalo. Měl tam několik šancí, které David Honzík dobře pochytal. Ale potom, jak jsme dostali tu bránu na 1:1, tak se tam udělaly prostory a tam jsme si nahrávali velice dobře. Myslím si, nechci říct zaslouženě, protože po tom jednom bodu by to možná bylo spravedlivější, ale na možná se nehraje, takže my jsme rádi, že si to odvážíme celé.

Fotogalerie Zobrazit všechny fotografie


Podobné články

Reportáže

Junioři rozstříleli Studénku, k desítce chyběl jediný gól

17.03.2024
Reportáže

Páté čtvrtfinále Horácké Slavii nevyšlo a končí jí sezóna

16.03.2024
Reportáže

V Opavě junioři jasně vyhráli, skóre mohlo být i vyšší

16.03.2024