BER-TRE 1:2 – Třebíč si z Berouna veze druhé vítězství této sezóny

T ř e b í č / B e r o u n – Hned v prvním zápase pod vedením nového trenéra Josefa Horešovského se třebíčským hokejistům podařilo naplno bodovat. Druhý úspěch Horácké Slavie v této sezóně odnesli Medvědi z Berouna, kteří celku z Vysočiny podlehli doma 1:2. Na vítězství zadělal hned v první třetině kapitán Třebíčských Jakub Žiška, rozhodující branku vsítil ve druhé části Martin Sobotka. Horácká Slavia se tak bodově dotáhla na třináctý Písek a zásluhou lepšího skóre ho vystřídala na předposlední příčce tabulky.

12.kolo, sobota 9.10.2004
BER BER
1:20:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 21. Slížek (Horčička, Novotný) - 15. Žiška (Škoda), 27. Sobotka (Čížek). Vyloučení: 3:8, navíc Slížek (BER) 10 minut OT. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 700 (vstup byl zdarma). Rozhodčí: Machačný - Svoboda, Zítková. Střely na branku: 39:24.
Medvědi Beroun 1933: Pöpperle - Černý, Vaněček, Ščerban, Braniš, Sláma, Veber, Ovčačík, Kašák - Borovanský, Kukla, Tvrzník, Eiselt, Křesťan, Horčička, Slížek, Novotný, Jech, Pabiška,Gengel, Klimenta.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Kučný, Horák, Fryauf, Duben, Svačina, Hrbáček, Dusík, Čížek - Beroun, Šindel, Valko, Říha, Žiška, Škoda, Čech, Oliva, Fišer, Wolf, Sobotka, Caha.

Zápas Medvědi začali velkým tlakem, který vyvrcholil v 10. minutě obrovskou šancí Petra Horčičky. Ten ale v přesilové hře nedokázal trefit úplně prázdnou třebíčskou branku! Když o pár minut později nedokázal dvakrát ve velké šanci překonat Filipa Luňáka kapitán Berouna Václav Eiselt, přišel zákonitě trest. V úvodu 15. minuty vyhrál Jakub Žiška vhazování před Pöpperleho brankou a odražený puk poslal bekhendem poprvé za jeho záda - 0:1. Po vstřelené brance Třebíč vyrovnala hru a zjevně otřesení berounští hráči nedokázali s výsledkem do konce první dvacetiminutovky nic udělat.

Úvod druhé části vyšel Medvědům na jedničku. Nejprve Luňák překazil přihrávku Novotného na Horčičku. O chvilku později však stejný útok zatočil kolotočem přihrávek před třebíčskou brankou a pro Ladislava Slížka nebyl problém vyrovnat - 1:1. Po vstřeleném gólu to vypadalo, že se Medvědi konečně střelecky zvednou, jenže Kukla mířil jen do Luňáka a Gengel s Eiseltem netrefili branku. A tak opět zaúřadovali hosté. Ve 27. minutě z nevinné akce nachytal Pöpperleho na hruškách Martin Sobotka a hosté k úžasu všech přítomných znovu vedli - 1:2. Zmar Medvědů mohl být patrný při obrovské příležitosti ze 36. minuty, kdy Tvrzník blafákem Luňáka skoro překonal. Třebíčský gólman puk vyškrábl krajem své lapačky a dorážka Jecha do odkryté branky mířila mimo.

Ideální možnost srvonat krok měli Medvědi v konci druhé a na začátku třetí třetiny, kdy hráli téměř dvě minuty s výhodou dvou mužů v poli. Ve 40. minutě trefil břevno Horčička, Veber také orazítkoval konstrukci branky a Slížek na několikrát překonávajícího se Luňáka rovněž neprostřelil. Nepovedlo se mu to ani po pěkné akci se svými spoluhráči v úvodu třetí části, když znovu netrefil zcela odkrytou branku. Jakmile se hosté ubránili dvojnásobné přesile, zkonsolidovali své obranné řady a ve čtyřech bránili modrou čáru. Tato taktika jim vyšla dokonale a Beroun se nemohl dlouho prosadit. V zoufalém náporu v konci zápasu potvrdil střeleckou krizi Středočechů opět velmi aktivní Laidslav Slížek, který několik vteřin před závěrem zápasu sám před Luňákem také zklamal.