BER – TRE 1:3 – Třebíč zastavila prvního, stoupá tabulkou a chystá se na derby

T ř e b í č - Chtěly-li Bílé hvězdy potrápit favorita z Berouna a odvézt si z jeho ledu nějaké body, musely předvést vynikající výkon, neboť Medvědi ještě neztratili v dosavadním průběhu ligy ani bod. Nakonec byli Třebíčští více než vyrovnaným soupeřem. V šesté minutě vedli, když se prosadil z mezikruží Křivohlávek. Domácí vyrovnali v čase 31:52, Třebíč však poslal pět minut před koncem do vedení Jan Wasserbauer, což bylo nakonec rozhodující. Berounští totiž už odpověď nenašli, hosté navíc pečetili výsledek Lašovou střelou z nulového úhlu do prázdné brány. Horácká Slavia je tak prvním týmem, který porazil Beroun, navíc na jeho ledě.

8.kolo, středa 2.10.2013
BER BER
1:30:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 32. Dresler (Hrdel, Šenkeřík) – 6. Křivohlávek (Kadela), 55. Wasserbauer (Nahodil), 60. Laš (Malena, Nahodil). Rozhodčí: Luckzkow – D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 2:8, navíc Rangl, Dlapa a Falter (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 24:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Šenkeřík, Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Látal, Sklenička, Dresler – Marek, Kubica, Vrdlovec – Jonáš, Hrdel, Kubeš – Malý, Stromko, T. Půlpán – A. Půlpán, Šteiner, Babka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Dusík, Bilčík, Rangl, Hruška, Dietz, Dlapa, Malena – Laš, Dolníček, Čuřík – Vondráček, Nahodil, Wasserbauer – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Čech, Moučka, Přibyl.

Horácká Slavia nečekala vůbec na domácí Medvědy s tím, co přinesou v úvodních vteřinách, a sama se ujala kormidla zápasu. Za zvýšenou aktivitu se na začátku dostala také Třebíč do vedení zásluhou Křivohlávka, jenž vymetl pavučinku v Šimbochově brance. Medvědi se hnali za vyrovnáním, ale ke srovnání stavu do konce první třetiny nevedla ani jedna ze série čtyř přesilových her.

Jak se využívá početní výhoda, mohli berounským hokejistům v prostředním dějství ukázat hosté, ale proti střele Vondráčka vytasil parádně svůj levý beton Juraj Šimboch. Ke konci 32. minuty se Medvědi mohli konečně radovat ze vstřelené branky. Až pátou přesilovou hru domácích využil Jan Dresler, jenž dorazil střelu Hrdela do prázdné branky. Zmrazit domácí mohl půl minuty před sirénou hostující Vondráček, ale jeho střelu berounský gólman se štěstím vyrazil.

Třetí třetina byla ze začátku hodně opatrná od obou celků. Jako první se však osmělila Třebíč. V závěru 48. minuty prověřili Šimbocha Dusík s Kautem, ale ani jeden nedokázal vsítit kotouč za brankáře Medvědů. Stejně tak si na straně domácích vedli Marek s Kubicou. Vyrovnaný stav zlomil až pět minut před koncem Jan Wasserbauer, kterému stačilo pouze šikovně nastavit hůl do Nahodilovy střely. Na prohře Berouna nezměnila nic ani závěrečná přesilová hra. Naopak do prázdné branky pojistil Třebíči výhru Marek Laš.

Kamil Pokorný po utkání Beroun - Třebíč 1:3

Martin Falter po utkání Beroun - Třebíč 1:3

Karel Manhart - Medvědi Beroun 1933: Měli jsme sedm výher za sebou. Jednou prohra musela přijít. Celý zápas jsme tahali za kratší konec a určitě nebyl podle našich představ.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Byli jsme lepší při hře v plném počtu, vypracovali jsme si více šancí. Bohužel za stavu 1:0 jsme nedokázali odskočit a soupeř následně vyrovnal v přesilovce. Nakonec jsme dali vítězný gól my a odvážíme si tři body, za což jsme rádi.