BNJ – TRE 1:3 – Bílé hvězdy vstoupily do nového roku vítězně a vezou tři body

T ř e b í č - Po pauze v hokejovém kalendáři se v novém roce znovu rozjela první liga, Horácká Slavia cestovala do hokejových Benátek nad Jizerou. Tam se ujala v jedenácté minutě vedení, když Jakub Čuřík překonal po souhře s Nahodilem perfektní střelou Schwarze. Domácí vyrovnali z trestného střílení po faulu Dujsíka na unikajícího Krejčíka, jenž skóroval bekhendovým blafákem. V pětačtyřicáté minutě tečoval střelu Mikeska a Třebíč opět vedla. Třetí branku Bílých hvězd přidal aktivní Čuřík, čímž definitivně pojistil vítězství Horácké Slavie.

36.kolo, sobota 4.1.2014
BNJ BNJ
1:30:1, 1:0, 0:2
Branky a nahrávky: 35. Krejčík (TS) – 11. Čuřík (Nahodil, Laš), 45. Mikeska (Fořt, Čuřík), 54. Čuřík (Mikeska). Rozhodčí: Würtherle – Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:4, navíc Bárta (BNJ) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 314. Střely na branku: 26:25. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC Benátky nad Jizerou: Schwarz – Ulrych, Říha, Pyrochta, Pabiška, Havlín, Kajínek, Jandejsek – Skalický, Plodek, Kica – Bárta, Skořepa, Klimt – Krejčík, Jonák, Špaček – Psota, Mikyska, Dlouhý.
SK Horácká Slavia Třebíč: Zelenka – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Dlapa, Peroutka, Čejka – Vondráček, Nahodil, Laš – Čuřík, Mikeska, Fořt – Křivohlávek, Kaut, Čech – Mrázek, Raška, Wasserbauer – Přibyl.

Oba celky do utkání vstoupily velmi opatrně a na nějakou šanci se čekalo poměrně dlouho. Pár závarů v brankovištích obou týmů, z nichž se žádné gólové akce neurodily, téměř ani nestojí za zmínku. Po deseti minutách hry nejprve Pyrochta na útočném výletě přenechal puk do tandemu Kicovi, jehož střelu Zelenka vytáhl betonem mimo branku. Třebíč založila rychlý protiútok a zúročila ho také vedoucí brankou. Nahodil s Lašem vykombinovali benátecké bránící hráče a volný Jakub Čuřík z toho profitoval, neboť měl dostatek času i prostoru k tomu, aby zakončil do vzdálenějšího horního rohu Schwarzovy branky – 0:1. Do konce první části hry se toho už příliš vážného neurodilo. Snad jedině těšně před první sirénou si prostor ke střele udělal benátecký kapitán Klimt, avšak z dobré parkety Zelenkovu branku těsně přestřelil.

První část hry byla odehrána v rukavičkách, a tak první vyloučení přišlo až zkraje té druhé, avšak Benátky s přesilovkou nenaložily vůbec dobře. Ani hosté ve své úvodní početní převaze nic nevymysleli, a tak při vyloučení Mikesky mohly Benátky vyrovnat. Přesně v polovině utkání našel Plodek napřaženého Říhu, který ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil. Ve druhé části byly šance k vidění výlučně v přesilovkách. Malena měl při střele před sebou doslova dálnici, namířil si to však přesně doprostřed branku, tedy do míst, kde kraloval Marek Schwarz. Ještě v téže třebíčské přesilovce však hostující obraně ujel Krejčík a Dujsík si musel pomoci faulem. Sudí Würtherle neváhal a za držení zkřížil ruce nad hlavou, čímž tak nařídil trestné střílení ve prospěch domácích. Lukáš Krejčík zkusil blafák do bekhendu a po ledě překonal do té doby bezchybného Zelenku – 1:1. Před koncem druhé periody to ještě z bekhendu zkoušel Skalický, Zelenka betonem udržel nerozhodný stav.

Vstup do třetí třetiny vyšel Třebíčským a po čtyřech minutách hry se hosté opět ujali vedení. Po střele z mezikruží Michal Mikeska chytře tečoval puk mezi Schwarzovy betony – 1:2. Benátečtí se samozřejmě snažili s výsledkem něco udělat, ale třebíčská obrana v čele s dobře chytajícím Zelenkou pracovala na jedničku. V 52. minutě přišla pro domácí komplikace, neboť Bárta inkasoval trest na pět minut plus do konce utkání, neboť třebíčský hokejista byl po zákroku u mantinelu zraněn. Ve dvojnásobné přesilovce si Schwarz připsal ještě úspěšný zákrok proti dorážce Fořta, avšak v pokračující klasické početní převaze Jakub Čuřík procedil puk skrz Schwarzovu výstroj až za brankovou čáru – 1:3. A když se nepodařilo v přesilovce před poloodkrytou brankou zdramatizovat závěr zápasu Kicovi nebo využít velký závar před Zelenkou, hosté své vedení udrželi a mohli tak slavit všechny body.

Kamil Pokorný po utkání Benátky - Třebíč 1:3

Filip Pešán - HC Benátky nad Jizerou: Odehráli jsme totožné utkání jako to předchozí domácí proti Třebíči. Hosté jsou druhým nejlepším týmem na ledě soupeřů hned po Mladé Boleslavi, což dneska dokázali svojí silou. Během zápasu jsme bohužel neproměnili dvě tutové šance, což se proti podobnému soupeři nevyplácí. Naší nekázní v závěru jsme si poté sami vzali šanci něco s výsledkem udělat. Hosté zaslouženě zvítězili.

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Obě mužstva se snažila hrát dobře v obraně, což bylo vidět hlavně v první třetině. Podařil se nám jeden protiútok, po kterém jsme šli do vedení. Určitě to bylo důležité, protože jsme věděli, že příliš branek dnes padat nebude. Ve druhé třetině jsme trochu polevili v koncentraci. V přesilové hře nám soupeř ujel, následně proměnil trestné střílení. Klíčové bylo, že jsme vstřelili druhou branku. Kdo ji dá, tak má poté velkou výhodu. V přesilovce jsme tento gól ještě potvrdili. Domácí si ve hře pět na pět nevypracovali čistou gólovou příležitost, měli jen několik závarů. Naše výhra je zasloužená. Za tři body jsme rádi.