Bílé hvězdy po famózním obratu odvážejí z Poruby dva body!

T ř e b í č - Bílé hvězdy v kombinované sestavě načaly střelecký účet ve druhé třetině zásluhou přesilovkové trefy Vojtěcha Střondaly z mezikruží. Pak ale přišly tři góly soupeře, kdy se prosadil Jenyš, Vachovec a do třetice Hrníčko. Náskok soupeře pak musel mírnit Erik Meluzín, který vzal v přečíslení vše na sebe a snížil. Ihned po začátku závěrečné části základní hrací doby však náskok Porubě vrátil Hajný. Horácká Slavia se ale semkla a dvěma slepenými trefami dorovnala skóre. Nakonec v prodloužení rozhodl z početní výhody Martin Šťovíček, který tak přisoudil bonusový bod Třebíči a dokonal famózní obrat svého celku.

44.kolo, středa 2.2.2022
POR POR
4:5p0:0, 3:2, 1:2 - 0:1
Branky a nahrávky: 30. Jenyš (Gřeš, T. Voráček), 32. Vachovec (Žovinec, T. Voráček), 37. Hrníčko (Korkiakoski, T. Voráček), 41. Hajný (Korkiakoski, Žovinec) – 29. Střondala (L. Bittner, Vodný), 38. Meluzín (Šťovíček, D. Sklenář), 51. Dočekal (L. Bittner, Střondala), 52. D. Michálek (D. Sklenář, Krliš), 65. Šťovíček (L. Doudera). Rozhodčí: Květoň, Tvrdoň – Gančarčík, Kučera. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 672. Střely na branku: 44:45. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.
HC RT TORAX Poruba: Brízgala – Husa, Szathmáry, Žovinec, T. Voráček, Urbanec, M. Houdek – Stloukal, R. Toman, Hrníčko – Guman, Korkiakoski, Hajný – Gřeš, Vachovec, Jenyš – Pořízek, Bitten, Brodek – Vehovský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán – L. Doudera, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Popela, Mlčák, Zukal – Dočekal, L. Bittner, Střondala – Šťovíček, Meluzín, D. Sklenář – Krliš, D. Michálek, Lang – Vodný.

V úvodní periodě byly na obou stranách brankáři stoprocentní, a do kabin se tak šlo za nezměněného stavu. V prostředním dějství základní hrací doby už se ale děly věci. Skóre načala Horácká Slavia z přesilové hry, kdy kapitán Ladislav Bittner nabil do mezikruží nehlídanému Vojtěchu Střondalovi, který ranou z první proměnil svou šanci.

Netrvalo však dlouho a na řadu přišla mohutná odpověď ostravského celku. Nejprve Tomáš Greš vybojoval kotouč u mantinelu a nabídl jej Pavlu Jenyšovi, který si nabruslil do kruhu a tvrdou ranou vyrovnal. Následně Ostravané překlopili zápas na svou stranu, když se střelecký pokus z hole Dušana Žovince podařilo tečovat za Mičánova záda Michalu Vachovcovi. Následovala pohledná akce Markuse Korkiakoskyho, jenž sice se svou fintou neuspěl, ale dorážka Dominika Hrníčka už se ujala. Před odchodem do šaten ale ještě úřadoval Erik Meluzín, který vzal v přečíslení vše na sebe a dostal svěřence Kamila Pokorného do kontaktu.

Domácí si ale vzali vedení zpět už v úvodu třetí třetiny zásluhou Jakuba Hajného, který se po sérii střel na Jana Mičána nejlépe zorientoval a ve zmatku uklidil kotouč do sítě. Bílé hvězdy se ale odmítaly vzdát a díky své vytrvalosti a bojovnosti se na svého soupeře dotáhly. Hon za pukem nevzdal třebíčský vůdce Ladislav Bittner, který jej také vybojoval a předložil před branku Martinu Dočekalovi, který si s touto situací bravurně poradil. Nádhernou kličkovanou se zakončením mezi betony Brízgaly předvedl David Michálek, který oku lahodící akcí srovnal krok svého týmu.

V prodloužení se hosté provinili proti pravidlům a přišel trest. Ránu bez přípravy od Lukáše Doudery sice ještě stačil Brízgala vyrazit svým betonem, ale nehlídaný kotouč poslal do odkryté klece Martin Šťovíček, který dokonal famózní obrat bílých hvězd. Horácká Slavia v tomto klání znovu ukázala skvělý charakter mužstva, které se nevzdává za jakéhokoli stavu.

Autor: Viktor Pavlovec

Karel Suchánek - HC RT TORAX Poruba 2011: Třebíč hrála ze zajištěné obrany a my jsme z nepřesností udělali asi 5 icingů, čímž jsme se zbytečně dostávali pod tlak. V druhé části jsme hru zlepšili, měli jsme hodně šancí, které jsme ale nevyužili podle našich představ, mohli jsme klidně vést i 5:2. V třetí třetině jsme udělali individuální chyby a po těchto nepřesnostech se celý systém bortí. V domácím prostředí prohrát je každopádně citelná ztráta. Do konce zbývá pár zápasů a chyby, které děláme, se stále opakují.

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Chtěli jsme do zápasu vstoupit dobrou obrannou hrou a spoléhat se na rychlé brejky. To se nám vcelku podařilo, měli jsme několik přečíslení. Bohužel jsme z nich ale nedali gól a první třetina tak skončila 0:0. Ve druhé třetině jsme si pomohli přesilovkou a šli do vedení 1:0. Jenže pak jsme rychle inkasovali a od té doby byl soupeř lepší. Nám se nedařilo rychle vyndávat puky z obranného pásma a prohrávali jsme i osobní souboje. Domácí nám pak utekli až na 3:1. Nakopl nás gól před koncem druhé třetiny na 3:2. Ve třetí třetině jsme chtěli být hlavně trpěliví a pozorní, jenže hned na začátku jsme dostali rychlý gól na 4:2. Pak jsme trošku pozměnili sestavu, šli jsme do rizika, a to se nám vyplatilo. Ceníme si toho, že tým se ani za tohoto nepříznivého stavu nevzdal. Někteří obránci, třeba Honza Mlčák a Lukáš Zukal, pak museli zaskakovat i v útoku, ale zvládli to skvěle. V prodloužení jsme pak byli jasně lepší, na střely 10:1 pro nás. Za dva body jsme velice rádi. Sestavu jsme vlastně měnili v průběhu celého dne, dá se říct, že ještě v autobuse po cestě do Ostravy. O to větší cenu pro nás má dnešní výkon a dva body.