Bílé hvězdy přetlačily lídra soutěže a bodově se na něj dotáhly

T ř e b í č - Třebíčská parta ovládla souboj těžkých vah Chance ligy a bodově se dotáhla na první místo. V klání dlouho kralovali oba maskovaní hrdinové, kteří svými zákroky udivovali přihlížející obecenstvo. Nakonec přišlo rozhodnutí v ten nejméně očekávaný moment. Hosté vytvořili v přesilové hře velkou chybu, kterou potrestal Miroslav Holec. Ten bravurně zakončil svůj samostatný únik a načal skóre utkání. Zápas byl vyhrocený až do samotného závěru, kde o třebíčské výhře rozhodl trefou do odkryté klece Martin Dočekal.

21.kolo, středa 16.11.2022
2:00:0, 1:0, 1:0
POR POR
Branky a nahrávky: 21. Holec, 60. Dočekal. Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Roischel, Štěpánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1026. Střely na branku: 31:32. Průběh utkání: 2:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Forman, Furch, Poizl – Psota, Bittner, Dočekal – Mat. Novák, Vodný, Holec – Ferda, D. Michálek, Krliš – Svoboda, Šilhavý, Meluzín – Michalčuk.
HC RT TORAX Poruba: Dolejš – Lemcke, Klimíček, Voráček, Urbanec, Mlčák, Sedlák – Šoustal, Vachovec, Gřeš – Berisha, Pšurný, Šlahař – Karafiát, Toman, Vildumetz – Hrníčko, Střondala, Christov – Häring.

Poruba hned z kraje klání potvrdila pověst nejtrestanějšího celku, když si už ve druhé minutě pomohla nedovoleným zákrokem. Svěřencům Kamila Pokorného se ale nepodařilo vytvořit si souvislý tlak a tato herní situace byla plná nepřesností.

Brankou neskončila ani kombinace mezi Martinem Dočekalem a střílejícím Matějem Psotou. Na druhé straně to zkoušel Radim Toman, ale ani on neuspěl. Slezský celek následně znovu fauloval, ale bílé hvězdy dnes opravdu neměly svůj den a nepodařilo se jim skórovat ani tentokráte.

Na druhé straně hosté nabídnuté početní výhody málem využili. Vojtěch Střondala si našel odraženou střelu, ale ztroskotal na klečícím Jekelovi. V závěru třetiny přišlo dlouhé vyloučení Michala Furcha na 2+2 minuty za vysokou hůl.

Místo toho, aby se Poruba dostala do vedení, tak na začátku druhé periody inkasovala ve své vlastní početní převaze. Obrovskou chybu potrestal Miroslav Holec, který pláchl obraně hostí a tváří v tvář Dolejšovi uspěl. Navýšit skóre mohlo duo Dočekal – Psota, které si skvěle rozumí, avšak maskovaný muž v ostravské kleci jejich kombinaci zastavil.

A družina Ladislava Bittnera postupně přidávala na tempu. Ránu Bořuty v přesilové hře mohl do sítě uklidit třebíčský kapitán. Daniel Dolejš dnes ale stejně jako Pavel Jekel předváděl úchvatný výkon. Ke konci třetiny mohl srovnat Lemcke a následně i Hrníčko. Třebíčská zeď ovšem znovu odmítla korekci skóre.

Aktivita hostů na startu závěrečné části základní hrací doby byla zastavena jejich opětovným proviněním vůči pravidlům. A tak přišla na řadu další přesilová hra. Bílé hvězdy se do největší šance paradoxně dostaly až po jejím skončení, kdy Lukáš Forman po Krlišově pasu orazítkoval břevno.

Další pokusy hostů o srovnání opět narušila jejich nedisciplinovanost. Nakonec tak nezbylo nic jiného, než odvolat brankáře, čehož však využil Martin Dočekal, který pečetil na konečných 2:0.

Autor: Viktor Pavlovec

Jiří Režnar po utkání TRE - POR 2:0

Jaroslav Barvíř po utkání TRE - POR 2:0

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Souhlasím s hodnocením Jirky Režnara. Přišlo mi, že v první třetině jsme byli trošku ustrašení, přitom k tomu nebyl žádný důvod, víme, co v klukách je. Hodně nám odskakovaly puky a bylo to z naší strany hodně nervózní. Ztráceli jsme i v osobních soubojích, což se nám nelíbilo. V kabině jsme si to v klidu řekli, tým jsme chtěli spíš povzbudit. Paradoxně v oslabení jsme ujeli a dali gól na 1:0, který nám strašně pomohl do dalšího vývoje utkání. Asi osm až deset minut ve druhé třetině jsme se dostali pod obrovský tlak a Poruba tam ukázala, proč je v tabulce první. Její ofenzivní síla je obrovská a my jsme tam úplně vypadli ze systému, a to soupeři nahrávalo. Díky Pavlovi Jekelovi jsme tam neinkasovali ne jeden, ale minimálně tři, čtyři góly. Zázračně to tam vytáhl a tím nás podržel v zápase. Třetí třetinu jsme začali slušně a vytvořili si nějaké šance. Zaměřili jsme se více na defenzivu, ve které si myslíme, že jsme hodně silní. Dařilo se nám to jen částečně, protože Poruba má v útoku takovou kvalitu, že si i tak šance vytvořila. Dnes nás ke třem bodům dovedl skvělý výkon Pavla Jekela a bojovný výkon celého týmu.

Jiří Režnar – HC RT TORAX Poruba: Myslím si, že to byl velice kvalitní zápas z obou stran. Hokej se divákům musel líbit. Bohužel my jsme dostali ve druhé třetině gól v naší přesilovce, což je průs.r. V závěru druhé třetiny, druhých deset minut, jsme ale dostali Třebíč pod tlak, měli jsme tam čtyři tutovky, a to si myslím, že rozhodlo celé utkání. Je to škoda, dřeli jsme, ale nakonec je z toho nula bodů. Máme slušná oslabení, takže jsme dnes všechny přesilovky domácích ubránili. Ráno jsme se na přesilovky připravovali. Spíš nás mrzí, že jsme nedali góla z rovnovážné hry pět na pět, protože šance jsme tam opravdu měli.