Bílé hvězdy vynulovaly Jestřáby a díky třem trefám si připsaly plný počet bodů

T ř e b í č - Horácká Slavia první zápas domácí zápas roku 2022 zvládla výtečně. Nejen, že vsítila tři branky, ale dokonce svému soupeři nedovolila ani jednou skórovat. Skóre se měnilo až ve druhé periodě, kdy Vojtěch Střondala poslal do úniku rozjetého Martina Šťovíčka, který se ranou z kruhu nemýlil. na rozdíl dvou branek zvýšil důrazný Radim Ferda, který si v předbrankovém prostoru našel odraženou střelu a zametl ji do sítě. Na konečných 3:0 upravil skóre Vojtěch Střondala, který se s ničím nepáral a tvrdou ranou propálil strážce svatyně jestřábí letky.

34.kolo, středa 5.1.2022
3:00:0, 2:0, 1:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 29. Šťovíček (Střondala, Hunkes), 39. Ferda (Dočekal, Furch), 54. Střondala (Šťovíček, Jakub Stehlík). Rozhodčí: Wagner, Jechoutek – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 791. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 3:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, L. Doudera, M. Furch, L. Forman, Jakub Stehlík, Poizl, Tureček – Střondala, L. Bittner, Šťovíček – D. Sklenář, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Křehlík.
LHK Jestřábi Prostějov: M. Altrichter – Klimíček, Husák, Babka, P. Krejčí, A. Havlík, Vala – Jiránek, T. Jáchym, P. Beránek – Mrázek, J. Kloz, Martin Novák – Rudovský, Janeček, M. Švec – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek – Podlaha.

Utkání se pro Horáckou Slavii nezačalo příliš povedeně. Hned ve 3. minutě zápasu útočník Radim Ferda nešťastně zasáhl soupeře vysokou holí a nabídl soupeři čtyřminutovou početní převahu. V té tedy nutno vyzdvihnout třebíčskou obranu, která obětavě blokovala a také brankáře Pavla Jekela, který zbytek spolehlivě ukryl ve své výstroji. Nutno ale dodat, že Prostějov si příliš šancí ke vstřelení branky nevytvořil.

Zbytek třetiny se Třebíč, asi i v důsledku dlouhého oslabení jako by nemohla pořádně dostat do hry. Viděli jsme spoustu nepřesností i zajímavých náznaků šance. První dvacetiminutovka ale skončila bez branek.

Branku viděla třebíčská KHNP Arena až ve 29. minutě. Vojtěch Střondala si na červené čáře všiml dobře rozjetého Martina Šťovíčka, ten se před brankáře Altrichtera přiřítil jako pendolino a střelou do levého horního rohu otevřel skóre dnešního duelu!

Následně hrála Třebíč tři přesilové hry v řadě a, bohužel pro domácí, ani tentokrát se nepovedlo vstřelit ani jedinou branku. Oproti předchozím duelům bylo v přesilových hrách k vidění sice více zakončení, nicméně brankový efekt se stále nedostavil.

Nicméně ve 39. minutě už Třebíč Prostějovu o dvě branky odskočila. Obránce Furch, který si sjel až na vrchol kruhů, po přihrávce Dočekala, dobře vypálil. Jeho střela se ale snad odrazila od brankáře, nebo od tyčky, načež se ke kotouči dostal třebíčský bojovník, gladiátor, Radim Ferda, který si dal za cíl prostě dorazit kotouč do branky a dát gól, a to se mu povedlo.

Závěrečná třetina byla jako přes kopírák, ale v opačném gardu. Tři přesilovky v řadě hráli tentokrát Jestřábi z Prostějova. Ale ani těm to dnes v početní výhodě nešlo. Brankář Jekel všechno viděl a taky pochytal. Největší šanci měl jeho bývalý spoluhráč, Petr Mrázek, který však z dobré pozice maskovaného muže v třebíčské svatyni nepřekonal.

V 52. minutě mohl rozhodnout obránce Lukáš Forman, ten se kličkou dostal, na obránce netradičně, až před gólmana Altrichtera, toho ale překonat nedokázal.

Gólový účet tak uzavřel až v 54. minutě Vojtěch Střondala. Po levé straně si najel s kotoučem do útočného pásma a jeho střela zápěstím zapadla přesně ke vzdálenější tyči.

Ačkoliv hrál Prostějov prakticky poslední tři minuty bez brankáře, branku jsme v Třebíči již neviděli. Horácká Slavia si tak v novém roce připsala druhé vítězství a po matných výkonech z konce minulého roku znovu najíždí na vítěznou vlnu!

Jaroslav Barvíř po utkání Třebíč - Prostějov 3:0

Aleš Totter po utkání Třebíč - Prostějov 3:0

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: V dnešním zápase jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezóně, i když pro nás nezačal jednoduše. Velice dobře jsme odbránili čtyřminutové oslabení, ale i všechna ostatní oslabení v zápase. Myslím si, že celou první třetinu jsme měli navrch, akorát jsme z toho nedokázali dát gól. Na to, jak je tým Prostějova silný dopředu, tak jsme ho v první třetině k ničemu, krom té přesilovky, nepustili. Pokračovali jsme v tom i ve druhé třetině a věděli jsme, že to bude o prvním gólu. Ten se povedlo vstřelit nám a druhý gól nás pak uklidnil. Třetí třetinu jsme si zkomplikovali několika fauly, ale když už nám nešly nohy tolik, jako v první třetině, dali jsme do hry obětavost. Zápas hodnotíme velice dobře, celý tým podal výborný výkon počínaje Pavlem Jekelem. Myslím, že zaslouženě bereme tři body. Spokojeni jsme nejen s celkovou hrou, ale i s oslabeními, která se nám v poslední době moc nedařila a neměli jsme v nich moc štěstí. Dneska jsme tomu šli velkou obětavostí naproti a pak se k nám i to štěstí přiklonilo. Pavel Jekel vychytal zaslouženě desáté čisté konto v našem dresu, mohl ho ozdobit i gólem v power – play. Škoda, že mu to nevyšlo, i když s Jardou Odehnalem i na tomto pracují.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Dnes to bylo hodně o prvním gólu. My jsme získali určité momentum čtyřminutovou přesilovkou v první třetině, ale nebyli jsme schopni z toho dát gól. Pak šli domácí do vedení 1:0, navíc měli tři přesilovky za sebou, které jsme ale ubránili. Škoda gólu na 2:0. Třebíč hraje takový pasivnější hokej s obranou středního pásma a je těžké se přes ně překousávat. Pavla Jekela, který je extraligový gólman a v této soutěži nemá co dělat, jsme nedokázali překonat. Ve třetí třetině by nám pomohl nějaký gól v našich přesilovkách, ale nesehráli jsme je tak dobře, jako ty na začátku zápasu. Možná už jsme měli velký respekt z gólmana, báli jsme se hrát a nebyli jsme to my. Pro nás ale dobrý a poučný zápas před koncem druhé třetiny soutěže. Věříme, že v Sokolově, kde začneme poslední třetinu základní části soutěže, budeme lépe připraveni. V lednu se bude lámat chleba, tabulka je stále vyrovnaná, my můžeme kamkoli spadnout nebo se i posunout. Trošku jsme míchali se složením útoků, ale na třetí třetinu ligy to už chceme stabilizovat. Domácím gratulujeme a opožděně přejeme všechno nejlepší do nového roku.