CHM - TRE 3:0 - Chomutov byl nad síly Třebíčských

T ř e b í č - Velice těžký duel čekal Horáckou Slavii Třebíč v Chomutově, který kraluje první hokejové lize. Nejinak tomu bylo v zápase prvního s dvanáctým, přesto byl tým Třebíče důstojným soupeřem a držel s ambiciózními Krušnohorci krok. O výsledku rozhodl dvěma brankami ve druhé třetině Filip Seman, Horácká Slavia skórovat nedokázala. Ve středu přivítá Třebíč tradičního rivala, Znojmo.

12.kolo, sobota 23.10.2010
CHM CHM
3:00:0, 2:0, 1:0
Branky a nahrávky: 25. Seman (Sikora, Mucha), 38. Seman (Sikora, Jíra), 46. Davídek (Seman, Sikora). Rozhodčí: Wagner - Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1371. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 3:0.
Piráti Chomutov: Hylák - Pulpán, Bombic, Havíř, Benda, Dóczy, Mucha, Mudroch, Rutta - Duda, Kraft, Hluchý - Selingr, Kůs, Davídek - Seman, Sikora, Jíra - Kuběna, Hrdel.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Sedláček, Kadela R., Sláma, Ostrčil, Hrbáček, Dudáš, Malinský, Bulička - Vondráček, Dolníček, Okál - Nahodil, Kadela E., Dočekal - Zahradník, Laš, Ostřížek - Burian, Obdržálek, Hampl.

Začátek utkání byl poněkud poklidný. Jedinou výraznou šanci měli hosté, a to když Hylák nechal ležet puk na brankové čáře, ale obránce ho stihl odklidit. V šesté minutě se domácí dostávali do přečíslení, ale Sikora nechal ležet kotouč za sebou, a tak ze šance sešlo. Na začátku deváté minuty mohl Chomutov oslavovat gól, ale nikdo ze clonících hráčů nedokázal kotouč doklepnout do branky.

V polovině první třetiny se hosté usadili v útočném pásmu, ale gólovou tečku neudělali. Poté měli navrch domácí. Z několika velikých šancí ale nevytěžili kýženou branku. Největší tlak měli domácí na konci třetiny při přesilové hře, ale do šaten se odcházelo za stavu 0:0.

Domácí si vypracovali několik velmi slibných šancí hned na začátku druhé třetiny, ale selhali na dobře chytajícím Fialovi. V páté minutě se ale domácí již radovali. Při vlastním oslabení ujel Filip Seman a ač stíhaný obráncem, zasunul kotouč přesně mezi betony Fialy.

Vstřelený gól hře výrazně pomohl. Oba týmy začali více bruslit a z toho pramenily další šance. V patnácté minutě ujeli domácí ve dvou proti jednomu, ale obránce jim kotouč vypíchl, přihrál na modrou čáru Slámovi, ale ten tváří v tvář na Hyláka nevyzrál. Hostům k vyrovnání nepomohla ani následná přesilová hra, když si v ní vytvořili nějaké příležitosti. Ba naopak.

Hned po skončení početní výhody ujeli hostující obraně opět Sikora společně s Filipem Semanem a ten si připsal druhou branku. Chomutovští tak vyhráli druhou třetinu 2:0.

Krušnohorci měli na začátku poslední části možnost přesilové hry, ale branku nevstřelili. Neměli k ní ovšem daleko. Nejprve nikdo z útočníků nezasunul poskakující kotouč do takřka prázdné brány a poté dvakrát selhali na Fialovi.

Na konci čtyřicáté šesté minuty se skóre měnilo potřetí. Po dvou střelách na Fialu, které brankář vyrazil, se kotouč dostal k volnému Martinu Davídkovi a ten neměl problém poslat touš do brány. Hra se následně uklidnila. Chomutovští se soustředili především na obrannou hru a nepouštěli hosty takřka k ničemu.

Závěr utkání se nesl v poklidném duchu. Hosté sice tlačili, ale domácí obrana jim nic nepovolila. Konec utkání ještě okořenila bitka Bombice s Okálem, kterou jednoznačně vyhrál domácí bijec.

Vladimír Kolek - KLH Chomutov: Vyhráli jsme 3:0 a excelentní výkon podal Hylák v brance, který mužstvu hrozně pomohl. Chytal po šesti zápasech a jeho výkon byl vynikající a nebýt jeho, tak by byl výsledek určitě jiný. První třetinu jsme odehráli zatím nejhůř v této sezoně a mrzí mě, že jsme nebyli připravení. Hráli jsme špatný hokej a s postupem času se to zlepšovalo. Ve třetí třetině jsme nehráli špatně, ale udělali jsme strašně moc chyb, nebyli jsme důrazní a byla tam nedisciplinovanost. Nevím, jestli nás uspokojil výsledek z Kadaně, každopádně dneska to nebyl výkon, na který jsme zvyklí, a který chceme předvádět. Musíme se dát do kupy, aby příští zápas byl lepší.

Roman Vondráček - SK HS Třebíč: Zápas se mi hodnotí těžko. V první a druhé třetině jsme byli vyrovnaným soupeřem pro Chomutov. Šance, které jsme domácím nabídli, dokázali využít, naopak mi ani jednu. Ve druhé třetině jsme měli tři samostatné nájezdy, ale koncovka nás zklamala. V poslední třetině rozhodl třetí gól. Od té doby jsme hru ještě více otevřeli a Chomutov si vytvořil další nebezpečné šance. Rozhodující dneska bylo to, že jsme nevstřelili ani jednu branku.