CHM-TRE 4:1 – Chomutov se zaskočit nenechal

C h o m u t o v – Třebíčští hokejisté, posíleni uzdraveným Robertem Holým, sehráli první utkání roku 2005 v Chomutově. Severočeský celek do zápasu vstupoval jako favorit, což potvrdil již v první dvacetiminutovce, kterou vyhrál 2:0. Ve druhé třetině se Horácké Slavii podařilo Berounovou brankou snížit, v posledním dějství však domácí opět převzali iniciativu a dvakrát poslali puk za Luňákova záda. Hosté tak domů odjíždějí s prázdnou a nadále zůstávají na posledním místě tabulky.

36.kolo, středa 5.1.2005
CHM CHM
4:12:0, 0:1, 2:0
Branky a nahrávky: 9. Šíp, 11. Prošek (Jeslínek), 43. Jíra (Charousek), 59. Jeslínek (Boušek, Šíp) - 33. Beroun (Sedláček, Vrbata). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:29. Diváků: 1500.
Piráti Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Trefný, Plaček, Prošek - Boušek, Šíp, Jeslínek - Šulc, Charousek, Jíra - Polodna, Mikšovic, Buchal - Malát, Hahn, Neudorfský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Míka, Kališ, Ščerban, Horák, Hrbáček, Svačina, Sedláček - Holý, Žiška, Kubiš - Beroun, Oliva, Fryauf - Vrbata, Sobotka, Čech - Valko, Přibyl, Topol - Caha.

Oba týmy nastoupily po vánoční přestávce řádně nažhavené a s velkou chutí uspět hned v prvním utkání v novém roce. Ve čtvrté minutě se do slibné příležitosti dostal Beroun, ale pukem jen vyprášil Horčičkovy betony. Další možnost třebíčského mužstva zlikvidoval gólman modrobílých, když musel zasahovat proti tvrdé střele Čecha. Následovala přesilová hra domácích, kterou Chomutovští nesehráli podle svých představ, ale jako blesk z čistého nebe přišel gól na konci této početní výhody z hole kapitána Radka Šípa, který úplně volný pověsil puk pod horní tyčku, a domácí se tak ujali vedení 1:0. Od těchto chvil ovládli Chomutovští úvodní třetinu, což se nelíbilo hostům z jihu Moravy a ze všech sil se snažili tento vývoj eliminovat. Ovšem o dvě minuty později přišla hokejová paráda, když Jeslínek přihrával před branku Luňáka a obránce Roman Prošek nádhernou tečí zvýšil vedení svého týmu na 2:0. Dvě minuty před koncem první části dal rozhodčí po faulu Jíry výhodu jednoho muže na ledě Třebíčským, která zůstala nevyužita.

Do prostředního dějství vstoupili hosté mnohem aktivněji a Horčička se chvílemi ocitl v ohni střel, avšak veškerou vypálenou munici zdárně pokryl. Od počátku 24. minuty hrála Slavia další přesilovou hru, střelnice měla další pokračování, ale chomutovský gólman byl vždy na svém místě. Ve 29. minutě se nadechl k sólu Charousek, prokličkoval mezi třemi hostujícími hráči, ale poslední překážku v podání brankáře Luňáka nepřekonal. O tři minuty později měli domácí opět velikou šanci k pohybu skóre. Šíp si počkal na modré, aby mohl vyslat optimální přihrávku najíždějícímu Jeslínkovi, ale ani on nebyl ve finále gólově úspěšný. A tak se ve 33. minutě prosadili Třebíčští. Při další přesilovce se usadili v obranném pásmu Chomutova a Sedláčkovu střelu od modré usměrnil za Horčičku Jiří Beroun - 2:1. Ani ne minutu nato mohlo být vyrovnáno. Ležícího Horčičku nedokázal přehodit Fryauf a další možnost vyřešil chomutovský brankář zalehnutím kotouče. Ve 38. minutě nasadil Prošek třebíčskému Sobotkovi ukázkový strom, který tento hráč psychicky neunesl a vzápětí si odešel odpočinout na trestnou lavici, když fauloval. Přesilovou hru nedokázal Chomutov proměnit.

Oslabení v úvodních minutách zvládli Severočeši na výbornou a hned po jeho skončení měli další důvod k radosti. Od modré čáry propálil Luňáka Petr Jíra a domácí vedli opět o dva góly 3:1. V 51. minutě veliká šance Buchala, když zblízka trefil jen připraveného Luňáka. V 53. minutě si domácí při početní výhodě vynutili mírnou převahu, ale ze samostatného úniku mohl naopak snížit Valko, Horčička jeho střelu k tyči vytěsnil mimo branku. Další přesilovku od 55. minuty sehrála Horácká Slavia velmi nevýrazně a mohla být ráda, že sama neinkasovala. Ovšem po jejím skončení bylo o osudu utkání rozhodnuto. Po vyhraném buly v obranném pásmu Třebíče se do puku opřel Michal Jeslínek, přidal tak čtvrtý uklidňující gól, a naladil tak svůj tým opět na vítěznou notu.

Vladimír Petrovka (asistent trenéra Chomutova): „Dneska jsme odehráli zápas, který byl pro nás hodně těžký hlavně z psychického hlediska. Samozřejmě to nebyl ideální zápas, zejména ve druhé třetině jsme dělali hodně chyb v obraně. V té situaci, v jaké jsme, kdy nám chybí šest nebo sedm hráčů základní sestavy, musím hráčům poděkovat, protože to pro ně bylo těžké.“

Josef Horešovský (trenér Třebíče): „První třetina nám příliš nevyšla, dostali jsme dva slepené góly, což se také odrazilo na našem výkonu. Ve druhé části se nám podařilo vyrovnat hru, ale výsledek ne. Sice jsme v přesilovce snížili na 2:1, ale další dvě tři šance jsme nevyužili.“