Čtvrté vítězství v přípravě, zápas s Chomutovem musely rozseknout až nájezdy

Břeclav - Páté přípravné utkání odehráli hokejisté Horácké Slavie netradičně v Břeclavi proti severočeskému nováčkovi MAXA LIGY - Chomutovu, který byl v utkání veden jako domácí. A právě Severočeši šli hned v první minutě do vedení, když potrestali Kadeřávkem faul Třebíče. Za hostující bílé hvězdy rychle vyrovnal David Michálek, který v osmé minutě zužitkoval přihrávku Radima Ferdy zpoza branky. Třetí branka zápasu přišla až v polovině zápasu a do vedení šli opět Piráti. Dominik Sklenář překonal Ondru Bizoně prudkou střelou z levé strany. O tři minuty později, tedy v šestatřicáté minutě vyrovnal třebíčský Petr Vodička na 2.2. V polovině třetí části do které se v brance postavil novic v týmu Jan Brož, šli Chomutovští potřetí v utkání do vedení. Z rychlého protiútoku se prosadil Martin Tůma, brankář Brož na jeho střelu nestačil dosáhnout, protože se musel přesouvat od vzdálenější tyče 3:2. V šestapadesáté minutě ale předvedli pohlednou kombinaci Martin Dočekal s Ladislavem Bittnerem a druhý jmenovaný už věděl kam s pukem - 3:3. Po šedesáti minutách tedy zápas neznal vítěze a tak se šlo na samostatné nájezdy, V těch se výborně předvedl třebíčský brankář Jan Brož, když vychytal všechny nájezdníky Chomutova včetně extraligou ošlehaných Hübla a Lukeše. Naopak za HST se prosadili Radim Ferda a David Michalčuk. Vítězná branka byla připsána Radimu Ferdovi a Třebíč si tak v přípravě připisuje čtvrté vítězství.

, úterý 27.8.2024
CHM CHM
3:4sn1:1, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 1. Kadeřávek (Lukeš, Hübl), 33. Sklenář (Fronek, Lukeš), 51. Tůma (Vildumetz, Eret) – 3. Michálek (Ferda), 36. Vodička, 56. Bittner (Dočekal), rozhodující samostaný nájezd Ferda. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3.
Piráti Chomutov: Petrásek – Kadeřávek, Březák, Němec, Eliáš, Poizl, Ulrych, Havel, Seemann - Fronk, Hübl, Lukeš – Tůma, Eret, Guman – Svoboda J., Vildumetz, Hejcman – Sklenář, Mála.
SK Horácká Slavia Třebíč: Bizoň (41. Brož) – Vodička, Bořuta, Stehlík, Böhm, Furch, Kroupa, Svoboda Adam – Psota, Bittner, Lichanec, Svoboda Tomáš, Vodný, Dočekal, Brož, Michálek, Ferda, Jaša, Kuba, Michalčuk.

David Dolníček - SK Horácká Slavia Třebíč: Byl to vyrovnaný zápas. První třetina byla mírně pro nás, ale skončila stavem 1:1. Ve druhé třetině proměnil Chomutov obrovskou šanci, ale zvládli jsme srovnat na 2:2. Ve třetí třetině nám soupeř ujel do brejku a šel znovu do vedení, i potřetí jsme ale zvládli vyrovnat. V nájezdech zase bezchybný náš brankář a jsme rádi, že se v nájezdech brankářům daří. I když zase to nějak nepřeceňujeme, protože v přípravě jsou nájezdy pro hráče taková spíš zábava. Zápas nám zase ukázal dobré i horší věci, které si ukážeme a rozebereme tak, jak to v přípravě má být. Zápas se hrál na velkém hřišti a ve velkém teple. Nakonec máme zítra kvůli nemoci Pardubic volno, takže hrát nebudeme.
Petr Martínek - Piráti Chomutov: Vyrovnaný a zase kvalitní zápas, který nám určitě pomůže. Třebíč má malé hřiště, takže zápasy spíš ubojuje a nehraje moc hezký hokej, což se potvrdilo i tentokrát. Snažila se bránit střední pásmo, takže na břeclavském větším ledě jsme to měli trochu jednodušší. Škoda, že jsme neudrželi vedení a šli v závěru do oslabení, ve kterém jsme dostali gól. Budeme na oslabení muset zapracovat, protože v něm dostáváme poměrně dost gólů. Ukázalo nám to a víme, co budou hrát, ale to jsme už z dřívějších zkušeností tušili. Že pojedeme jenom nájezdy jsme se domluvili, protože tady byl hodně špatný led a kluci na něj hudrovali.