DOR: TRE - BRE 4:2 - Třebíčští dorostenci po dvou zápasech brali všechny body

T ř e b í č - V rámci 1. ligy dorostu přivítala Horácká Slavia na domácím ledě celek z Břeclavi. Po úvodní třetině, kterou domácí jasně vyhráli 3:0, do druhé části aktivněji vstoupili Břeclavští. Díky zlepšené hře se hostujícím hráčům podařilo snížit na rozdíl jediné branky. A poslední třetina tak mohla přinést ještě napínavý hokej, nestalo se tak. Ve 44. minutě se Horákům podařilo vstřelit soupeři čtvrtou branku a znovu tak odskočit na dvougólový rozdíl. Velký podíl na konečném vítězství 4:2 měl obránce Jiří Peroutka, který v zápase nasbíral jednu branku a dvě asistence.

21.kolo, neděle 23.11.2008
4:23:0, 0:2, 1:0
BRE BRE
Branky a nahrávky: 4. Kazatel (Paták, Šulc), 9. Peroutka (Donutil, Vlašín), 18. Deveri (Wiess,Peroutka), 44. Velecký (Deveri, Peroutka)- 33. Bolfík (Lejska, Bartoš), 37. Bartoš Ondřej, Bolfík). Vyloučení: 5:5. Diváci: 78. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Černý - Vyhnalík, Kučera, Peroutka, Donutil, Krejčí, Dobrovolný, Jakič, Ivaník, Paták, Caudr, Kazatel, Šulc, Stromecký, Vlašín, Fusek, Wiess, Deveri, Velecký, Salák, Svoboda
HC Břeclav: Hübner - Bartoš C., Bartoš O., Zháňal, Bolfík, Papp, Lejska, Polák, Juránek, Ondrušík, Radkovič, Sofka, Bartošík, Mokráň, Miklík, Nekoranec, Pánovec

Utkání začalo lépe domácí mužstvo. Již ve 21. vteřině zápasu zkusil střelou na teč od modré čáry obránce Peroutka. Třebíčští si svoji aktivitou vynutili ve 3. minutě zápasu první přesilovou hru. S kotoučem si k levé břeclavské tyčce najel Lukáš Paták a přihrávku nasměroval k druhé tyčce, u které stál Milan Kazatel. Nemýlil se a Horácká Slavia po lepším herním úvodu zaslouženě vedla. V 8. minutě bránící hosté sáhli opět k nedovolenému zákroku a Třebíčští opět potrestali. V 9. minutě prostřelil od modré čáry gólmana Hübnera, Jiří Peroutka. O minutu později obkroužil branku hostů Dobrovolný, brankáře střelou z úhlu nepřekvapil. Šance střídala šanci. Tentokráte se šikovně protáhl před břeclavského brankáře Šulc, jeho bekhend v síti neskončil. Ve 13. minutě mohlo břeclavské mužstvo snížit, jenomže přesilovou hru, kterou hráli, doslova promrhali. Podobně, jako u první branky, se podařilo skórovat třebíčským hráčům v 18. minutě. Petr Weiss si s kotoučem najel před brankou a u protější tyčky našel přihrávkou kapitána Danka Deveriho. Odkrytá klec mu nebyla překážkou ke vstřelení třetí třebíčské branky. V poslední minutě třetiny ještě zahodil velkou šanci hostující Zháňal, jenž sám před brankářem neproměnil střelou z dorážky.

Na led do prostředního dějství nastoupila úplně jiná Břeclav. Hosté dobře napadali a díky tomu několikrát ohrozili třebíčskou klec. Vrcholem úvodního náporu hostů bylo vyloučení domácích. Přesilovka se břeclavským vůbec nevydařila, až v jejím úplném závěru se z bezprostřední blízkosti domácího brankoviště pokoušeli útočníci hostí překonat Černého, leč marně. Na konci 26. minuty ujel domácí obraně Lukáš Bolfík. Vracející se Peroutka zatáhl za záchrannou brzdu a Bolfíka fauloval. Po tomto zákroku, kdy hostující hráč upadl, nemohlo následovat nic jiného než trestné střílení. Kotouč si na znak středového bodu pro vhazování postavil Marek Papp. Na brankáře Černého vyrukoval s kličkou do forhendu. Beton domácího gólmana byl na správném místě. Břeclavští se snížení nedočkali. Hosté viditelně přitvrdili dohrávání soubojů. Přesvědčili se o tom hned dva Třebíčští v krátké době za sebou. Ve 33. minutě zakombinovala před klecí brankáře Černého dvojice Lukáš Bolfík a Filip Lejska, první jmenovaný snížil střelou nad beton klečícího brankáře. Následně se domácí protrápili další početní výhodou. Vrcholem nepovedené třetiny z domácí strany byla 37. minuta. Obránci si nechali za svá záda projet Ctibora Bartoše. Měl dostatek času na zakončení. Nepokoušel se překonat Černého kličkami, ale jednoduše ho prostřelil. Hosté se díky dobré hře v prostřední třetině dostali domácím na dostřel.

Horácká Slavia Třebíč začala závěrečnou dvacetiminutovku značně nervózně. Domácím hráčům přeskakoval kotouč z hokejek. Klidu na střídačku Třebíče vnesl až ve 44. minutě Ondřej Velecký. Třebíč předvedla další pěknou hokejovou akci, kdy si před brankářem bleskově hned tři hráči vyměnili kotouč. Střelec branky měl opět díky svým spoluhráčům jednoduchou úlohu. Obě mužstva si pak doslova vytrpěla přesilové hry, ani jedeno z mužstev se nedostalo do šance. Ukázalo se, že hru v oslabení zvládají mužstva lépe, než hru v početní výhodě, alespoň v tom dnešním utkání tomu tak bylo. V 53. minutě se do šance dostal kapitán třebíčských. Ke vstřelení branky mu chybělo zvednout kotouč před ležícím brankářem. Tři minuty před koncem zápasu již mohlo být rozhodnuto, ale Michal Vlašín orazítkoval vydařenou ránou tyč! V 59. minutě si hostující trenér vyžádal oddechový čas, ale ani taktické pokyny nevedly ke snížení. Horácká Slavia Třebíč porazila HC Břeclav 4:2 a po dvou prohraných zápasech se opět mohla radovat z plného bodového zisku.