DOR: TRE - JIH 4:4: Jihlava zachránila remízu 38 sekund před koncem

T ř e b í č - Druhé utkání v přípravě na extraligu odehráli dorostenci Horácké Slavie na vlastním ledě, kde v odvetě hostili dorost jihlavské Dukly. Po dramatickém průběhu se obě mužstva nakonec rozešla s remízou 4:4. Dvě branky a jednu asistenci si v utkání připsal aktivně hrající David Fryauf. Domácí inkasovali jako první, pak výsledek otočili a vedli 3:1 a 4:2, ale branka v poslední minutě jim vzala naději na vítězství. Přesto se za svůj výkon v tomto utkání rozhodně stydět nemusí. Doplněny fotografie, najdete je TADY.

2.kolo, pátek 10.8.2007
4:40:0, 2:1, 2:3
JIH JIH
Branky a nahrávky: 28. Vít (Fryauf, Záhradný), 36. Fryauf (Stahorský), 46. Němec (Belatka, Dočekal), 52. Fryauf (Záhradný) - 26. Brychta (Polcar), 48. Matějka (Zmrhal), 56. Kuřítko (Mikeš), 60. Prokš (Matějka). Rozhodčí: Dostál - Drobílek, Rampír. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 4:2, 4:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (Wolf) - Ludvík, Velecký, Vít, Koukal, Fryauf, Vondráček, Němec "C", Večeřa, Záhradný, Vysloužil, Deveri, Adam, Bartejs, Zdražil, Ivaník, Belatka, Dočekal, Caudr, Stahorský, Urbančík, Drápela.
HC Dukla Jihlava: Drbohlav (Šťastný) - Šidlík, Randa, Zmrhal, Dvořák, Tobola, Cirhan, Pěška, Matějka, Brychta, Musil, Mikeš, Prokš, Přidal, Polcar, Kuřítko.

V první třetině se hrál svižný, i když opatrný hokej. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, ale diváci se rozhodně nenudili. Na obou stranách v první dvacetiminutovce vládly obrany nad útočníky, a tak se do kabin šlo za bezgólového stavu.

Druhá třetina přinesla konečně i branky. Do vedení šli hosté gólem Brychtovým po asistenci Polcarově – 1:0. To na časomíře běžela šestadvacátá minuta. Domácí odpověděli o dvě minuty později, když na 1:1 vyrovnal v čase 27:45 Lukáš Vít. Přihrávky u vyrovnávací branky si připsali David Fryauf a Pavol Záhradný. Ve třicáté minutě dotlačili Jihlavští puk za brankovou čáru, ale hlavní rozhodčí Dostál gól správně neuznal, neboť v době, kdy puk přešel brankovou čáru, byla již branková konstrukce mimo svoje předepsané postavení. A tak přišli ke slovu znovu domácí hráči. V čase 35:30 totiž na 2:1 upravil David Fryauf, který ve spolupráci s Dominikem Stahorským skvěle využil přečíslení a kličkou na brankovišti pak zasunul puk za bezmocného Drbohlava. Tímto pro domácí nadějným stavem druhá třetina také skončila.

Do třetí třetiny poslali domácí trenéři Otoupalík a Vondráček dosud sedící hráče, aby je viděli v akci. Závěrečná dvacetiminutovka pak byla na góly nejbohatší. Ve čtyřicáté šesté minutě zvyšoval už na 3:1 kapitán domácího celku Ondřej Němec, který využil obrovského závaru před brankovištěm Dukly a z dorážky prostřelil Drbohlava. Asistence Belatka a Vysloužil. Dvougólové vedení trvalo až do minuty sedmačtyřicáté, kdy tečovanou střelou, kterou brankář domácích Lukáš Dusík uviděl až v síti, snížil na 3:2 Matějka po přihrávce Zmrhalově. Hokejisté Třebíče šli o všem brzo opět do vedení o dvě branky. To se po levé straně šikovně protáhl agilní David Fryauf a krásnou střelou nad pravé Drbohlavovo rameno trefil přesně růžek jihlavské svatyně – 4:2, čas 51:44. Přihrávku u této krásné branky si připsal Pavol Záhradný. Hosté ale rozhodně neskládali zbraně. To názorně předvedli v padesáté šesté minutě, kdy důrazný průnik až do brankoviště zakončil gólem Kuřítko - 4:3. Hosté jako by po této brance ožili a byli nebezpečnějším mužstvem. Jejich tlak vyvrcholil brankou v třebíčské síti v poslední minutě, přesně třicet osm sekund před závěrečnou sirénou. Po chybě ve středním pásmu a přihrávce od Matějky se prosadil Prokš a stanovil tak konečné skóre na 4:4.

Jiří Otoupalík - Třebíč: "Jsme ve fázi, kdy jsme tři týdny na ledě a s mužstvem se stále ještě seznamujeme, protože máme hodně nových hráčů, které potřebujeme vyzkoušet. Výsledku zápasu nepřikládáme nějaký zvláštní význam, ale myslím, že jsme odehráli solidní utkání se silným soupeřem. Potřebujeme si udělat obrázek o hráčích, aby nám vykrystalizovala sestava pro mistrovské zápasy a abychom věděli koho v sestavě necháme a s kým se budeme muset rozloučit. Hráli jsme teprve druhý zápas, ale dost nám v našem rozhodování napověděl."