Další tři body! Třebíč uspěla v Kadani

Další tři body si dnes připsali třebíčští hokejisté, když zvítězili na ledě Trhačů z Kadaně 3:1. Horáci měli celé utkání pevně ve svých rukou, konečný výsledek a zejména pak dělba bodů je tedy naprosto zasloužená. Dvě asistence si dnes připsal David Michálek.

22.kolo, středa 20.1.2021
KAD KAD
1:31:0, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 18. J. Veselý (M. Zabloudil, Chlouba) – 23. Š. Kratochvil (Michálek, Stehlík), 42. Psota (Stehlík), 51. Krliš (Michálek). Rozhodčí: Hucl, Zubzanda – Belko, Sedláček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 18:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3.
SK Kadaň: R. Běhula – Havlín, Trefný, R. Havel, Seemann, Kottek, T. Běhula, Karmaškov – M. Zabloudil, Chlouba, Jakub Veselý – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Homer, Bačo, Z. Zabloudil – Hradecký, Matyáš Svoboda, Adámek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Zukal, Stehlík, Kowalczyk, Furch, Tejnor, Nedbal, Vodička – Šťovíček, Bittner, Psota – Vodný, Nedvídek, Ferda – Krliš, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Křehlík, Oščádal.

Úvod utkání ovládala nepřesnost na obou stranách, více ze hry však měla Třebíč. Do první lepší střelecké pozice se dostal hostující Stehlík, Běhula jeho pokus vytěsnil vyrážečkou mimo tři tyče. O pár vteřin později si domácí muž s maskou připsal další úspěšný zákrok, tentokrát proti dělovce Hrubce. Trhači se poté dostávali více do útoku, ale skóre se nezměnilo. Změna přišla až v osmnácté minutě. Roman Chlouba se rozjel podél levého mantinelu a šikovnou přihrávkou našel mezi kruhy Matěje Zabloudila, ten ovšem předal kotouč do pravého kruhu, kde se o puk opřel nikým nehlídaný Jakub Veselý, pro kterého to byla první trefa v dresu Trhačů.

Třebíč skóre srovnala v úvodu druhé periody. David Michálek objevil Šimona Kratochvíla, kterému domácí obrana dala spoustu prostoru a se štěstím překonal Běhulu. Hru poté rozkouskovala častá vyloučení, nejprve byla Třebíči nabídnuta zkrácená dvojnásobná přesilová hra, tu ovšem Kadaň ubránila bez větších obtíží. Po oslabení se Kadaň drala do zakončení, ale pokusy Svobody, Kottka a Bača zlikvidoval Jekel. Utkání v jednatřičáté minutě okořenila ostřejší výměna názorů mezi domácím Trefným a hostujícím Ferdou. Oba týmy do konce druhé třetiny měly k dispozici jednu přesilovou hru, skóre se však neměnilo.

Horácká Slavia si ovšem část přesilové hry přenesla do třetí dvacetiminutovky, a přesně s koncem trestu vedení na stranu Třebíče vystřelil Matěj Psota. Domácí se poté v padesáté minutě usadili na delší dobu před Jekelem, ale Třebíč z následného protiútoku přidala třetí branku, když Běhulu propálil na bližší tyč Václav Krliš. Kadaň mohla o dvě minuty později snížit, Roman Chlouba se ve vlastní dostal před hostujícího gólmana, zakončil ovšem vysoko nad. Do konce utkání měla Kadaň ještě k dispozici dvě přesilové hry, ale ani v jedné branka nepadla. Třebíč si tedy připsala tři body do tabulky Chance ligy.

Stanislav Jiskra skkadan.cz

Petr Rosol (SK Trhači Kadaň): „V duelu s Třebíčí jsme bojovali. První dvacetiminutovka sice nebyla nic moc, ale bojovnost tam byla. Po druhé třetině se to zvedlo, měli jsme nějaké šance, ale bohužel dopředu jsme jaloví. Šance nějaké se naskytnout, ale vsítili jsme pouze jeden gól. Za stavu 1:2 jsme měli střídání, ve kterých jsme měli dvě nebo tři gólovky. Následně jsme ale dostali na 1:3 a bylo po zápase. Je to škoda, protože jsme dle mého názoru podali obětavý výkon, ale na jednu vstřelenou branku se sice dá vyhrát, ale málokdy se to podaří.“

David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): „Měli jsme poměrně dobrý vstup do utkání, vytvořili jsme si šance a celou úvodní třetinu jsme hráli dobře. Bohužel z první vážnější situace jsme dostali gól, čímž jsme se dostali trošku do stresu. Hráče jsme ale nabádali, aby byli trpěliví a šli si za vítězstvím. Postupem času se to poté přiklánělo k nám, kdy rozhodla využitá přesilová hra a následně třetí uklidňující branka. Se třemi body jsme spokojení, ale zápas to byl těžký. Věděli jsme, že domácí jsou dopředu šikovní, takže jsme museli být pořád ve střehu.“