Dorost TRE-KOM 5:1: Dorost pokračuje ve výborných výkonech, dnes zdolal Kometu rozdílem čtyř branek

T ř e b í č - Již sedmé kolo měla dnes na pořadu extraliga dorostu. Třebíčští mladíci si v ní zatím vedou nad očekávání dobře. Mají na svém kontě už čyři vítězství. To čtvrté si připsali v dnešním utkání s Kometou Brno, kterou porazili skvělým výkonem v první třetině a taktickým bojem v třetině druhé a třetí. Výraznou stopu v utkání zanechali jihlavští Adam Zeman, Adam Pometlo a David Musil, kteří dnes odehráli za Horáckou Slavii podle dosavadní dohody zřejmě poslední utkání. Tři body za dvě branky a jednu přihrávku si do statistik připsal i Tomáš Vondráček. Pochvalu však zaslouží celý tým, který nechal na ledě vše a hrál doslova jako jeden muž. Fotografie z utkání najdete TADY.

7.kolo, sobota 23.9.2006
5:14:0, 1:1, 0:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 7. Zeman (Musil, Pometlo), 8. Klíma (Kesner, Vondráček), 9. Vondráček (Klíma, Kesner), 13. Zeman (Pometlo), 28. Vondráček (Klíma) - 21. Popolanský (Štěpánek, Brzobohatý). Rozhodčí: Staněk - Svoboda, Drobílek. Vyloučení: 7:4 navíc Kořínek (KOM) nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 25:38. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Musil, Studený, Dvořák,Jaroš, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Čtveráček, Stahorský, Pometlo, Dočekal, Vyhnálek, Sochor, Kesner, Zeman, Němec, Vondráček, Krutiš, Klíma, Molák
HC Kometa Brno: Čiliak (13. Machala) - Kousalík, Lysoň, Pospíšiol, Kořínek, Pláněk, Hemala, Vozdecký, Hájek, Šidák, Stehlík, Bednář, Komínek, Zemánek, Brzobohatý, Popolánský, Touška, Jarůšek, Blaheta, Štěpánek, Čelechovský

Pro Třebíčské byla první třetina sladkým snem,pro Brněnské naopak snem hodně černým. Do šesté minuty se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Pak se ale domácím povedlo nastřílet ve třech minutách tři krásné branky. Nejprve se po úniku po pravé straně trefil z nulového úhlu Adam Zeman a brankář Komety Čiliak se musel pod maskou hodně červenat, protože si nedokázal pohlídat levou tyčku a možná puku i sám do branky pomohl. Třebíč tak vedla 1:0 a na časomíře svítilo 06:58. Už přesně o deset vteřin později se domácí mohli radovat podruhé. Tentokrát po ukázkově provedeném přečíslení a akci dva na jednoho skóroval Jakub Klíma - 2:0. Asistenty mu byli Karel Kesner a Tomáš Vondráček. V deváté minutě si uvedená trojice role vyměnila Přihrávku zpoza branky proměnil ve třetí gól Třebíče Tomáš Vondráček, přihrávali Jakub Klíma a Karel Kesner. Rychlé vedení domácího celku 3:0 přinutilo kouče Komety k tomu aby si vybral oddechový čas a svým svěřencům domluvil. Ani to však nebylo příliš platné, protože domácí byli na koni a Kometa byla z vývoje utkání hodně zaskočená. Ve třinácté minutě navíc Třebíčští vstřelili čtvrtou branku opět po přečíslení dva na jednoho. Tentokrát střelou mezi Čiliakovy betony zakončoval svou druhou brankou v utkání Adam Zeman, přihrával mu Adam Pometlo - 4:0. Po této brance došlo na straně hostů ke střídání brankářů. Odstoupil Čiliak a do brány šel Machala. Kometa se snažila ještě do přestávky snížit a málem se jí to i povedlo. Největší šanci k tomu měli modrobílí v sedmnácté minutě, ale skákající puk před prázdnou brankou útočník Komety netrefil a tak se po první přestávce šlo do kabin za pro domácí velmi příznivého stavu 4:0.

Druhá třetina začala pro domácí nepříjemností v podobě první branky v jejich síti a to již v pětadvacáté sekundě. Autorem branky byl Tomáš Popolanský, který byl na brankovišti nejdůraznější a puk za Mikulku doslova dotlačil - 4:1. Třebíčští hráči si varování Komety vzali k srdci a snažili se hrát co nejdále od své brány, ale brněnští hokejisté byli v této fázi zápasu hodně nebezpeční. V brance Horácké Slavie však byl dnes výborný Leoš Mikulka, jenž několika výbornými zákroky vychytal několik jasných šancí útočníků Komety a nedopustil tak další změnu skóre. Domácí jakoby brankářova jistota povzbudila k větší útočné aktivitě a jejím výsledkem byl pátý gól v brněnské síti. Tomáši Vondráčkovi zpoza brány mezi kruhy parádně naservíroval Jakub Klíma a ve 28. minutě to bylo už 5:1 pro Třebíč. V dalším průběhu druhé třetiny již branka nepadla, a to hlavně díky třebíčskému brankáři Mikulkovi, který hlavně v přesilovkách musel řešit velmi složité situace, ale vždy se mu to ve spolupráci s obranou povedlo bez inkasované branky. Po druhé siréně tak byl brankový rozdíl mezi oběn¨ma týmy opět čtyřgólový a to v poměru 5:1.

Třetí třetina byla ve znamení brněnské snahy o co nejrychlejší snížení, ale to se hostům, ne a ne podařit. Útočnou snahu hostů otupil naražením protihráče na mantinel hned v úvodu třetí třetiny kapitán Brněnských Jakub Kořínek, navíc ke dvouminutovému trestu inkasoval ještě desítku za nesportovní chování. Třebíčští tuto přesilovku nevyužili. Stejně se vedlo hráčům Brna při vyloučení Pometlově. Adam Pometlo se však po skončení trestu dostal po přečíslení obrany do šance a jen lapačka Machalova, která puk tečovala nad branku zabránila dalšímu puku v brněnské brance. Na začátku sedmnácté minuty Machalu překonal Martin Dočekal, ale puk se odrazil zpět do pole, brankový rozhodčí červené světlo nerozsvítil a hlavní rozhodčí rozpažil, takže radost Třebíčských byla předčasná. Podle zvuku, který odraz puku doprovázel, lze soudit, že puk se neodrazil přímo od horní tyčky, nýbrž od vnitřní konstrukce brány. To jsou však jen „ale“ a tak hra pokračovala dále. Kometa se k výraznému ohrožení třebíčské branky nemohli dostat, neboť Slavisté si svůj náskok již zkušeně hlídali. Ještě v polovině osmnácté minutě mohli domácí svůj čtyřgólový náskok zvýšit, ale lapačka Machalova zastavila a přikryla kotouč ještě před brankovou čarou. O vítězi zápasu bylo však již v této době rozhodnuto a dorostenci Horácké Slavie si tak v sedmém kole extraligy připsali možná trochu nečekané, ale zasloužené a důležité vítězství.