Dorost: TRE-SAR 7:2: Střelecké probuzení Třebíče odnesla Sareza sedmičkou

T ř e b í č - Na utkání sedmnáctého kola extraligy dorostu nebudou dobře vzpomínat hráči ostravské Sarezy, kteří v Třebíči odnesli střelecké probuzení domácícho týmu, jenž se v posledních kolech výsledkově trápil. Ostravané si totiž domů odvážejí sedmičku, přičemž sami vstřelili branky jen dvě a to až ve 49. a 55. minutě. V týmu domácích se výborně dařilo dvojici Michael Polcar - Adam Zeman, která získala dohromady pět kanadských bodů, z toho Adam Zeman tři, za dvě branky a jednu asistenci. Fotografie z utkání najdete TADY.

17.kolo, čtvrtek 26.10.2006
7:23:0, 3:0, 1:2
SAR SAR
Branky a nahrávky: 1. Vítek (Kesner, Klíma), 6. Zeman (Polcar), 8. Klíma (Kesner, Vítek), 25. Zeman (Polcar), 27. Sochor (Neměc), 38. Jaroš (Zeman), 43. Giz (Švaříček, Krutiš) - 49. Rusek (Řezáč), 55. Jelšík (Řezáč, Rusek) . Rozhodčí: Vampola - Svoboda, Drobílek. Vyloučení: 7:11. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 7:0, 7:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Rajský, Studený, Dvořák, Jaroš, Kotrba, Švaříček, Sobotka, čtveráček, Stahorský, Polcar, Vítek, Sochor, Kesner, Giz, Zeman, Němec, Kuřítko, Krutiš, Klíma, Molák
HC Sareza Ostrava: Kubáň - Parma, Rusek, Špok, Poláček, Mládenka, Skalík, Paleček, Vajda, Zuber, Ružbašan, Uherek, Richter, Jelšík, Barčák, Voznica, Smondek, Řezáč, Jach

Ještě než si diváci vybrali místa, z kterých budou sledovat utkání, stačili si domácí udělat první gólovou radost. Akci Klímy a Kesnera zakončil přesně kapitán David Vítek a Třebíč vedla 1:0. V šesté minutě už to bylo 2:0. To po přihrávce Polcara zpoza branky pěkně vybruslil Adam Zeman a mezi betony Andrease Kubáně v ostravské brance dal druhou branku Horácké Slavie. V kvapíkovém tempu pokračovali rozjetí domácí i nadále a už o dvě minuty později to bylo 3:0. Přesilovku totiž bleskově využila trojice Vítek, Kesner, Jakub Klíma , která vybojovala za brankou soupeře puk a posledně jmenovaný jej s trochou štěstí procedil výstrojí ostravského brankáře za brankovou čáru potřetí. V dalším průběhu první třetiny byli domácí i nadále nebezpečnějším týmem, nevyužili několik přesilovek včetně minutu a osmnáct vteřin dlouhé hry pěti proti třem a Mikulka v brance Horácké Slavie měl práci téměř výhradně a pouze v přesilovkách Sarezy. Minimálně dvakrát v první třetině však svůj tým hodně podržel a svými zákroky pomohl k tomu, že po první siréně se šlo do šaten za stavu 3:0.

Jestliže Sareza pomýšlela na to, že ve druhé třetině stáhne náskok domácího týmu, pak opak byl pravdou. Třebíčští byli i ve druhé třetině lepší. Hned ve druhé minutě to dokázal Adam Zeman, jenž projel mezi ostravskými beky a hezkou akci zakončil střelou na vyrážečku Kubáňovu. Ta však tentokrát byla přesně tam, kde být měla a skóre se tak ještě neměnilo. Ne tak ve dvacáté páté minutě, kdy se pod obráncem prosmýkl znovu Adam Zeman, kterého přihrávkou do jízdy našel Michael Polcar. Pak už si Zeman věděl rady. Vytáhl si brankáře a pod jeho padajícím tělem v pohodě zvýšil na 4:0. Další zásah do černého přidali v pohodě hrající Slavisté ve dvacáté sedmé minutě, kdy po kombinaci na brankovišti zakončoval Michal Sochor, asistoval Ondřej Němec - 5:0. To už to s nadějemi hostů na bodový zisk nevypadalo právě růžově, ale zámek, který Ostravané předvedli v obranné třetině domácích byl důkazem toho, že utkání nezabalili. Ani zmiňovaný zámek však brankovým úspěchem neskončil, protože střele z hokejky útočníka Sarezy stála v cestě maska brankáře Leoše Mikulky. Necelé tři minuty před koncem druhé části zápasu měli hosté velkou příležitost ke snížení pětigólového vedení Třebíče, když ve vlastním oslabení ujel domácí obraně Jan Barčák, ale pozorný Leoš Mikulka si mezírku mezi svými betony pohlídal a tak ani tentokrát se Sareza branky nedočkala. Ve 38. minutě domácí využili přesilovku pět na tři, když k již vyloučenému Mladenkovi musel za zdržování hry přisednout na trestnou lavici Filip Rusek. Šestou branku Horácké Slavie dal střelou od modré mezi nohy brankáře Kubáně Václav Jaroš - 6:0. Tímto stavem skončila i druhá třetina.

Do třetí třetiny poslali třebíčští trenéři Roman Mejzlík a Karel Vejmelka i hráče, kteří dosud do hry nezasáhli. Hned na začátku třetí části utkání musel dvakrát za sebou zasahovat Mikulka, ale střely ze střední vzdálenosti si pohlídal. Třiačtyřicátá minuta opět měnila skóre a opět to bylo zásluhou domácích hokejistů. Sedmou branku domácího týmu vsítil utěšenou střelou z levého kruhu Patrik Giz po přihrávkách Švaříčka a Krutiše - 7:0. Od této chvíle jakoby si oba soupeři uvědomili, že o vítězi utkání je již rozhodnuto a začali hrát bezstarostný hokej, při němž se příliš nebránilo. Toho využili hosté ke zkorigování výsledku dvěma brankami. Nejprve využil přesilovou hru po Řezáčově přihrávce velmi pěknou a umístěnou střelou, která se otřela o horní tyčku Mikulkovy brány Filip Rusek a pokazil tak domácímu brankáři čisté komnto- 7:1.
Pět minut před koncem zápasu dal druhou branku hostujícího mužstva kapitán Ivo Jelšík, jenž unikl domácí obraně a střelou po ledě přesně k pravé tyčce uzavřel skóre na konečných 7:2. Asistence u této branky si připsali Řezáč a Rusek.

Horácká Slavia tímto důležitým vítězstvím přerušila sérii krutých porážek a výhrou nad Sarezou zažehnala pokles v tabulce.
Již v sobotu ji ale čeká další důležitý zápas a to na ledě Slezanu Opava.