Dorost přehrál první Uherské Hradiště. Dobře jsme to odpracovali, říká ve videoohlasech David Dolníček junior

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie Třebíč přivítali na svém ledě první tým tabulky z Uherského Hradiště. Tým, který má ve svém středu hned několik hráčů ze Zlína a který měl výškovou i váhovou převahu. Jenže na straně Bílých hvězd byla větší šikovnost, dobré zakončení a vynikající brankář. Zapomenout nesmíme ani na disciplinu, která sehrála svou roli hlavně ve třetí třetině, kdy hosté sahali k unfér zákrokům a provokacím. DOPLNĚNA FOTOGALERIE.

13.kolo, sobota 16.11.2019
5:21:0, 3:1, 1:1
UHR UHR
Branky a nahrávky: 17. Dolníček (Štorek, Kotačka), 32. Dolníček (Štorek), 34. Kotačka (Štorek), 38. Kotačka (Bína), 48. Michalčuk (Bína) - 30. Volas (Vaščák), 53. Volas. Rozhodčí: Erat. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka Lukáš (Martin Jan) - Šinkovský, Svoboda Adam, Kříž, Novák, Bláha, Dolníček David jr., Kotačka, Kuba, Krotký, Bína Zamazal Denis, Michalčuk, Štorek, Svoboda Filip
HC Uherské Hradiště: Mráček (Hendrych) - Valda, Matula, Vaščák, Novák Pippal, Střítežský, Macháň, Bezděk, Volas, Kaláč, Mimochodek, Mišťúrik, Čechmánek, Horský, Hlúšek, Stašek

První třetina začal ve velmi slušném tempu a oba brankáři se museli činit,a by malý kousek tvrzené pryže neskončil za jejich zády. Chvíli před koncem první dvacetiminutovky však přecejen hokejisté HoráckéS lavie dali úvodní branku. V sedmnácté minutě se po kombinační akci prosadil kapitán David Dolníček mladší.

Druhá třetina neztratila nic z dramatičnosti a tempa třetiny úvodní Co bylo jiné, byl počet branek, které v ní padly. Hosté vyrovnali v polovině zápasu, když využili přesilovou hru Patrikem Volasem.

Jenže domácí měli připravenu rychlou odpvěď. Svůj tým poslal znovu do vedení pohotovou dorážkou do odkryté brány David Dolníček. To běžela dvaatřicátá minuta zápasu. Už o dvě minuty později vedly mladé Bílé hvězdy o dva góly. Prosadil se Filip Kotačka. Stejný hráč dal domácím ještě větší klid v čase 37:02, když zvyšoval už na velmi nadějných 4:1.

Diváci očekávali ve třetí třetině stupňujííc se tlak hostů, kteří do tohoto zápasu okupovali první příčku tabulky. Jenže domácí se na závěrečnou dvacetiminutovku velmi dobře připravili a taktickým výkopnem otupili snahu Hradišťanů. Ti však absolutně nezvládli závěr zápasu, ve kterém se vlastní nedisciplinovaností připravili o možnost se zápasem ještě něco udělat Přesto diváci viděli ještě dvě branky. Nejprve v osmačtyřicáté minutě upravil na 5:2 David Michalčuk a o deset minut později snížil na konečných 5:2 hostující Patrik Volas.

Dorostenci Horácké Slavie tak v tabulce přeskočili svého dnešního soupeře o jeden bod.

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč:Byl to těžký zápas, hosté hráli hodně dobře, jejich mužstvo je již celkem vyspělé. Jsem rád, že jsme to zvládli. Druhá třetina se nám povedla, ubránili jsme naše oslabení ve třech. Do třetí třetiny jsme šli hrát jednoduše a nechtěli jsme se nechat vylučovat. Soupeř navíc závěr neusnesl, čímž nám pomohl. Klukům bych chtěl poděkovat za dnešní výkon, který předvedli.

Miroslav Malušek - HC Uherské Hradiště: Rozhodlo proměňování šancí, do půlky zápasu jsme podle mě měli minimálně stejně šancí, jako domácí, možná i víc. Při našich střelách jsme ale trefovali plexisklo, nebo jsme netrefili ani branku.