Druhé čisté konto pro Jekela v řadě a Třebíč si veze z Ústí tři body

Ú s t í n a d L a b e m - Horáci pokračují na vítězné vlně. Úterní zápas 4. kola byl již od začátku v režii bílých hvězd, když skóre otevřel v šesté minutě Bittner. V prostřední části se prosadil Nedvídek a ve třetí třetině potvrdili jasnou výhru Třebíče Krliš se Stehlíkem. Třebíč si tak dokráčela pro plný bodový zisk, navíc Pavel Jekel zaznamenal druhou vychytanou nulu v řadě. Vzestupnou formu budou muset Horáci potvrdit již ve čtvrtek, kdy Třebíč zavítá do pražského Edenu.

4.kolo, úterý 1.12.2020
UNL UNL
0:40:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Bittner (Šťovíček, Nedvídek), 26. Nedvídek (Bittner, Vodný), 49. Krliš (Psota), 55. Stehlík (Nedvídek, Tejnor). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:7, navíc Brož (UNL) 10 minut OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 22:22. Průběh utkání: 0:4.
HC Slovan Ústí nad Labem: Schwarz – J. Drtina, Š. Havránek, Vl. Brož, Vala, Vacík, M. Voženílek, Zich – Trávníček, Pšenička, Severa – Tůma, Vrdlovec, Matějček – Furch, G. Szturc, Tlačil – O. Bláha, Protasenja, Grim.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Zukal, Tejnor, Stehlík, L. Chalupa, Kowalczyk, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.

První domácí utkání po delší pauze nezahájil Slovan vůbec dobře. Hned v šesté minutě hrála Třebíč dvojnásobnou přesilovku a dvě vteřiny před uplynutí přišel gól z hole Ladislava Bittnera, který pohotově dorážel za bezmocného Marka Schwarze - 0:1! Těsně po polovině první části hry se předvedl Marek Schwarz, když tentokrát vychytal střelce první hostující branky. V první třetině bylo vidět poté další množství vyloučení, ale branka již nepadla.

I ve druhé třetině hrála hlavní roli šestá minuta. Podruhé dokázali hosté využít přesilovou hru. Tentokrát byl střelcem branky Lukáš Nedvídek, který zakončil efektní a zároveň efektivní kombinaci na jeden dotek - 0:2! Slovan měl po polovině utkání šanci hned dvou přesilových her v řadě, ale recept skvělého Jekela v brance Třebíče jednoduše nenašel. Po druhé periodě se šlo do kabin za stavu 0:2.

Do třetí třetiny vstoupil Slovan s chutí něco s utkáním udělat, ale proti velké šanci Daniela Vrdlovce, jenž prokličkoval až před branku hostů, zasáhl skvělý Jekel. Branka tak padla opět do sítě domácích. Ex-ústecký Václav Krliš trefil z mezikruží přesně do růžku a zvýšil vedení - 0:3. Definitní razítko na tři body pro Horáckou Slavii dal pět minut před koncem po akci dvou na jednoho Jakub Stehlík - 0:4.

Jaroslav Roubík - HC Slovan Ústí nad Labem: Dnešní zápas jsme začali stejně, jako jsme zakončili ten minulý. Výkon není dobrý a máme na sobě deku. Dnes jsme si nedokázali nahrát ani vystřelit a soupeř potrestal naše chyby. Třebíč si poté již dokázala pohlídat závěr zápasu a zaslouženě vyhrála.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme věděli, že v takovémto zápase můžou rozhodovat přesilové hry, proto jsem rád, že jsme dnes dvě využili. Kluci dnes plnili náš plán a byli trpěliví, kdy jsme dokázali přerušovat rozehrávku Ústí již ve středním pásmu. Defenzivně jsme dnes odehráli velmi dobré utkání, avšak párkrát nás zachránil brankář. Kluci si za dnešek zaslouží velkou pochvalu, avšak musíme rychle zregenerovat, jelikož jsou teď zápasy v rychlém sledu.