Fantastický Jekel řídil skalpování silného Vsetína. Bílé hvězdy zvítězily 3:0

Tak tohle se povedlo. Třebíčští hokejisté dokázali napravit porážku ze zápasu proti Benátkám nad Jizerou a zvítězili nad nebezpečným Vsetínem 3:0. Skvělý výkon opět předvedla druhá útočná formace, Ladislav Bittner skóroval dvakrát, Matěj Psota přidal jeden přesný zářez. Exceloval rovněž brankář Pavel Jekel, který zastavil rovných osmatřicet střel soupeře.

11.kolo, sobota 28.11.2020
3:01:0,1:0,1:0
VSE VSE
Branky a nahrávky: 19. Psota (L. Chalupa, Bittner), 22. Bittner (Šťovíček, Zukal), 56. Bittner. Rozhodčí: Wagner, Bejček – Podrazil, Žídek. Vyloučení: 12:9, navíc Stehlík (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 31:38. Průběh utkání: 3:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Zukal, Stehlík, Tejnor, L. Chalupa, Hlaváč, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Š. Kratochvil, Kořenek, Ferda – Křehlík, Michálek, Hrubec.
VHK Vsetín: Gába – Ondračka, Smetana, Kudělka, Bartko, Hryciow, Štach, Jenáček – Půček, Pechanec, Gorčík – R. Vlach, J. Kloz, A. Zeman – Gajarský, Kucharczyk, Babka – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Utkání začalo v rychlém tempu na obou stranách. První velkou šanci měl domácí obránce Furch, jehož tvrdá střela jen těsně minula hostující branku. Na druhé straně tvrdě pálil Bartko, ale Jekel si poradil.

Poté ani jedno z mužstev nevyužilo přesilovku, a když už to vypadalo, že se půjde na první přestávku bez branek, napřáhl v útočném pásmu v 19. minutě Matěj Psota, jehož střela vymetla všechny pavučiny Gábovo branky.

Druhou branku jsme viděli zkraje prostřední třetiny. V přesilovce 4 na 3 se o ni postaral po střele Šťovíčka tečující Ladislav Bittner. Vsetín se stále nepříjemněji tlačil do branky. Viděli jsme tři přesilovky v řadě, hosté ale branku vstřelit nedokázali, a to hlavně díky obrovské obětavosti domácích borců.

Hosté v poslední části hry ještě přidali a Třebíč čekala na brejkovė situace. Rozhodnout mohl po jedné takové akci Bittner, který se rozjel k nařízením trestnému střílení. Jeho svižná střela se mezi tři týče nevešla.

Ladislav Bittner nezdar z trestného střílení napravil v 55. minutě, kdy přesnou střelou uzavřel dnešní brankový účet. Třebíč utkání zvládla i díky skvělému Pavlu Jekelovi, kterému dneska nebylo možné vstřelit branku.

David Dolníček – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme věděli, že nás čeká těžký soupeř, favorit ligy. Apelovali jsme na hráče, aby se na rozdíl od zápasu s Benátkami více zaměřili na defenzívu. Zaměřili jsme se na to neinkasovat, trpělivě čekat na šance. Pavel Jekel dnes předvedl famózní výkon, všichni hráči splnili do puntíku, co jsme po nich chtěli.

Jan Srdínko – VHK Robe Vsetín: Pro nás je to zklamání, venku se nám nedaří, za poslední dva zápasy jsme dali pouze jeden gól. Věděli jsme, že Třebíč hraje hodně do obrany, zhušťuje hodně střední pásmo a námi nabídnuté šance také domácí proměnili. My se na šance nadřeme. Dá se říct, že ta závěrečná přesilovka 6 na 3 je takovou poslední ukázkou naší střelecké potence. Měli jsme výhodu tří hráčů a stejně jsme gól nedali.