Frýdek jsme porazili poosmé po sobě! V nájezdech rozhodl nováček v sestavě

F r ý d e k - M í s t e k - Horáci na Rysy zkrátka umí! Poosmé v řadě je dokázali porazit a bylo to potřetí za sebou zase na nájezdy. Třebíčští vedli ještě v polovině utkání 4:1, poté ale domácí zabrali a ještě do konce druhé třetiny srovnali. Dále branka nepadla a přišly na řadu nájezdy, ve kterých se prosadil hráč na zkoušku - Tomáš Křehlík. Ten si tak v zápase připsal celkem dva góly.

přát., úterý 25.8.2020
FRM FRM
4:5sn3:1, 1:3, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. Kaukič (Mikulík), 36. Stuchlík (Tomi, Macháček), 37. Kaukič (Mikulík, Peterek), 40. Michálek (Martynek, Hrachovský) – 2. Havlát (Kunc, Šoustal), 12. Kořenek (Malec), 14. Křehlík (Čejka, Doktor), 23. Šoustal, rozhodující samostatný nájezd Křehlík. Rozhodčí: -. Vyloučení: 5:5, navíc Klimša (FRM) OT do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: -. Střely na branku: -. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 4:4, 4:5.
HC Frýdek-Místek: N. Malík – Raszka, Jenáček, Z. Malík, Adámek, Michálek, Homola, Haman, Hrachovský – Stuchlík, Klimša, Tomi, Mikulík, Kaukič, Peterek, Matiaško, Przybyla, Martynek, Blaško, Macháček, Flok.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mičán - Chalupa, Vodička, Čejka, Doktor, Zukal, Kříž, Furch – Vodný, Nedvídek, Šťovíček, Křehlík, Krliš, Psota, Kunc, Šoustal, Havlát, Malec, Kořenek, Ferda, Vedral.

Frýdek-Místek odehrál zápas s velmi neoblíbeným soupeřem. S Třebíčí totiž prohrál předchozích sedm utkání v řadě. Třebíč do zápasu vešla velmi dobře, protože už necelé dvě minuty po začátku vstřelila první branku. Po chybě v obraně Frýdku-Místku se k puku dostal Kunc, který prodloužil kotouč do kruhu na Roberta Havláta. Ten už technickou ránu překonal brankáře Ondřeje Raszku. Následně se hra vyrovnala, a domácí ustáli i první oslabení zápasu. V čase 09:10 už bylo vyrovnáno. Domácí sehráli velmi pohlednou kombinaci, kdy nejprve Lukáš Kaukič nahrál do dobré střelecké pozice Milanu Mikulíkovi, který ale nepálil a místo toho mu puk vrátil. Kaukič už pak jen doklepl do odkryté klece. Radost ale rysům moc dlouho nevydržela, protože o minutu později se opět prosadili hosté. Matěj Kořenek najel kolem mantinelu do útočného pásma a z kruhu nečekaně prostřelil Raszku. Následně byl pak vyloučen Kryštof Stuchlík a hosté nabídnutou početní výhodu využili. Po krátké kombinaci se před Raszkou octl Tomáš Křehlík, který kotouč lehce tečoval kolem tyčky do branky. Před koncem třetiny se ještě jednou ukázal Kořenek, a to při vlastním oslabení, Raszku ale nepřekonal. Do druhé třetiny se tedy šlo za nehezky vypadajícího stavu 1:3. Rysi vyměnili Ondřeje Raszku za Nicka Malíka, stejně ale opět na začátku třetiny znovu inkasovali. Tomáš Šoustal si najel s pukem do vápna a střílel zpoza obránce. Následně odražený kotouč dorazil za Malíkovy záda. Mělo však být ještě hůř, protože David Klimša u mantinelu fauloval soupeře kolenem a zápas pro něj skončil, navíc ještě poskytl Horácké Slavii pětiminutovou přesilovku. Rysi ve čtyřech bránili velice dobře, pak ale fauloval ještě Zack Malík a rysi šli do třech. Jeho bratr Nick ale v brance čaroval. Nejprve se fantasticky přesunul a vychytal bombu Nedvídka. Následně mu pomohlo břevno a potom vychytal několik po sobě jdoucích dorážek a dalších šprtání kotouče do branky. Frýdeckomístečtí nakonec překvapivě tento hrozivý čas v oslabení přečkali bez jediné inkasované branky, a to je nakoplo. V čase 35:57 se prosadil Kryštof Stuchlík, když dostal dobrý pas do volné pozice před brankou. Nejprve sice netrefil, ale od zadního mantinelu se puk překvapivě vrátil přímo na hůl hráče a ten už se napodruhé nemýlil. Neuběhla ani minuta a rysi slavili znovu. Tentokrát přidal druhou branku v zápase Lukáš Kaukič. Dostal kotouč do podobné pozice, jako předtím Stuchlík, ovšem nasměroval puk jen mezi betony gólmana a vypadalo to, že gólman Mičán ho skryje. Najednou se ale kotouč vykutálel zpoza něj a Kaukič ho doklepl do branky. Parádní druhou polovinu druhé třetiny rysi vyšperkovali deset sekund před koncem, kdy domácí v přesilovce kombinovali v útočném pásmu. Puk putoval po ose Hrachovský – Martynek – Michálek. Poslední jmenovaný ho dostal k modré čáře, následně popošel dva kroky a vypálil takovou dělovku, která našla svůj cíl až v brance. Do prvních minutek třetí části vstoupila opět lépe Třebíč. To se ale rychle překlopilo a po zbytek třetiny se hrálo spíš jen na branku Horácké Slavie. Gól jsme však neviděli ani na jedné straně. V poslední dvouminutovce měli obrovské šance ještě Krliš a jeho spoluhráč. Krliš trefil tyčku a další z hostů zase těsně minul z předbrankového prostoru. V následném prodloužení to už byl hokej nahoru-dolů, jak je při prodloužení 3 na 3 zvykem. Nedvídek nepropálil Malíkovy betony, Hrachovský nastřelil tyčku. Mikulík zase neprodral kotouč dělovkou skrze Mičána a chybu domácí obrany hosté nedokázali potrestat. Ve zkrácených nájezdech jsme viděli jen jeden gól. Jednalo se o první nájezd první série, kdy se trochu se štěstím trefil Tomáš Křehlík a zajistil tak svému týmu osmou výhru nad Frýdkem-Místkem v řade.

Vlastimil Wojnar - Frýdek-Místek: Pro diváky to byl velmi atraktivní zápas. Padlo v podstatě devět gólů. My jsme do toho vstoupili katastrofálně. V podstatě z pěti střel jsme dostali tři góly, takže jsme pak prohrávali 1:3, potom dokonce 1:4. Potom nastal zlom, když jsme ubránili několikaminutovou přesilovku ať už pět na čtyři, nebo potom pět na tři. Po té přesilovce jsme už byli lepší. Dotáhli jsme to do stavu 4:4. Ve třetí třetině si myslím, že už jsme byli jednoznačně lepší. Hráli jsme v podstatě na jednu bránu, ale bohužel se nám nepodařilo už skórovat. No a nájezdy, to už je loterie. Ale s výkonem od nějaké poloviny zápasu spokojenost.