HAV-TRE 0:3 : Třebíč sebrala Panterům všechny body

T ř e b í č - První letošní body získali Třebíčští na ledě havířovských Panterů, které ve středu 17. září udolali 0:3. Zápas, jímž si napravili reputaci po nepovedeném utkání s Ústím, rozhodla zvláště poslední třetina, v níž Horácká Slavia vstřelila dvě branky. Nejlepšími hráči Třebíče byli Jiří Oliva, který vstřelil dvě branky a David Mazanec, jenž asistoval všem vstřeleným brankám.

2.kolo, středa 17.9.2003
HAV HAV
0:30:1, 0:0, 0:2
Branky a nahrávky: 13. Oliva (Kaňka), 46. Lála (Kaňka), 50. Oliva (Kaňka). Rozhodčí: Hradil - Škach, Váňa. Vyloučení: 9:6. Využití: 0:0. Diváků: 1979.
AZ RESIDOMO Havířov: Vojtek - Vavruša, Dervanič, Karlíček, Matějíček, Bartoň, Machálek, Štěpán, Pavlačka - Goličič, Sršeň, Volák - Staněk, Syřínek, Kočara - Z. Novák, Zíma, Dvořák - Csabi, Zdráhal.
SK Horácká Slavia Třebíč: Kučera - Kříž (13. Pecka), Kališ - Suchý, Dusík - Mazanec, Hrbáček - Holý, Žiška, Fryauf - Lála, Oliva, Kaňka - Mráz (5. Hrůza, 21. Mráz), Beroun, Topol.

Třebíčští si potřebovali, po sobotní domácí porážce s ambiciózním Ústím nad Labem, spravit reputaci a příležitost k tomu měli v utkání s neméně prestižním týmem, ex-extraligovým Havířovem. Soupeře se nezalekli a po dobrém výkonu zvítězili.

Průběh zápasu nám krátce popsal asistent hlavního trenéra Koldy Roman Mejzlík: "My jsme ten zápas nezačali dobře, soupeř byl polovinu první třetiny lepší a nás ve hře podržel brankář Kučera. Ve 13. minutě dal gól na 1:0 Oliva a od té doby jsme byli lepším týmem. Podle způsobu hry jsme mohli vyhrát větším rozdílem, ale branku Havířova dobře hájil gólman Vojtek. Ve 46. minutě ale přidal Jirka Lála v přesilovce 5 na 3 druhý dól a o čtyři minuty pozdeji zvýšil na 3:0 Oliva a bylo rozhodnuto. Myslím, že jsme byli, kromě úvodu první třetiny, lepším týmem a vítězství jsme si zasloužili"

V průběhu první třetiny obdržel úder do hlavy Pavel Kříž, což vyústilo v lehký otřes mozku. Do obrany za něj musel naskočit Aleš Pecka. Během druhé třetiny lehl do prudké střely Mráz a to ho vyřadilo do konce třetiny ze hry - zaskočil Štěpán Hrůza. Podle vyjádření lékaře zranění nejsou vážná a s hráče je možno do dalších zápasů počítat.