HAV – TRE 2:5 – Bílé hvězdy se ve Slezsku naplno rozzářily a připisují další tři body

T ř e b í č - Střeleckou explozi předvedla Horácká Slavia v zápase 44. kola WSM Ligy na ledě Havířova. Přestože skončila hned první akce domácích vstřelenou brankou, v čase 4:10 už Bílé hvězdy vedly. Nejprve vypálil nekompromisně Mrázek a poté otočil brankový stav Malec. Ani vyrovnávací branka za čtyřiapadesát vteřin třebíčskou gólovou smršť nezastavila. Šafránkem vyražený puk po Čejkově ráně dorážel do odkryté sítě Petr Mrázek, ještě do přestávky pak třebíčský forvard završil hattrick a poslal Třebíč do vedení o dvě branky. To navýšil ve druhé třetině Pekr. Stav mohl být pro Třebíč ještě veselejší, na čtvrtou vstřelenou branku v zápase útočil aktivní Mrázek, proti byla ale dobře postavená tyč domácí svatyně. Ve středu se Horácká Slavia střetne na svém ledě s ambiciózním Kladnem.

44.kolo, pondělí 23.1.2017
HAV HAV
2:52:4, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 2. Dvořáček (Štumpf, Hubáček), 6. Kanko (Petran) – 4. Mrázek (Kusko, Psota), 5. Malec (Kristl, Přibyl), 10. Mrázek (Čejka, Psota), 19. Mrázek (F. Král, Kusko), 26. Pekr (Zdráhal). Rozhodčí: Kašík – Reich, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1519. Střely na branku: 23:14. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:5.
AZ RESIDOMO Havířov: Šafránek (26. Matoušek) – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman, Dudek, Staněk – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Gřeš, Maruna, Haas – Pořízek, Lenďák, Kotala.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, F. Král, Čejka, Lojek, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, Psota, Mrázek – Malec, Milfait, Kristl – Huňa, T. Havránek, Matěj Novák – Juráň.

Zápas nabídl hned v první pětiminutovce brankové hody. Po 75 vteřinách totiž otevřel bombou z mezikruží skóre domácí David Dvořáček. Hosté srovnali hned za a půl minuty, když se na druhé straně prakticky ze stejného prostoru prosadil přesnou střelou do šibenice Petr Mrázek. Za další půlminutku už bílé hvězdy vedly. Maruna neproměnil v branku svůj pěkný průnik před Jekela, zato na druhé straně napřáhl po rychlém přechodu středního pásma na levé straně Ondřej Malec a přesnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Šafránka. Na tento obrat ve skóre se podařilo AZetu bleskově reagovat, když na začátku 6. minuty Petr Kanko zblízka srovnal na 2:2.

Další branka byla k vidění v polovině 10. minuty. Havířovská obrana nepokryla Šafránkem vyražený puk a Petr Mrázek jej pohodlně dopravil do branky. Pak havířovští ubránili celkem s přehledem oslabení, ale v 19. minutě opět nechali Petru Mrázkovi u branky hodně prostoru, ten oblafnul i Šafránka a zkompletoval svůj hattrick – 2:4.

Druhou třetinu začali celkem pochopitelně náporem a zvýšenou snahou o vyrovnání domácí. Jenže po pěti minutách jim pláchl Matěj Pekr, ze vzduchu si stáhl vysokou přihrávku a sám před Šafránkem vymetl jeho levou šibenici. V brance AZetu došlo následně ke střídání a mezi tři tyče zamířil dorostenec Matoušek.<úp>

Chvilku na to mohl snížit Kanko, jenže ve velké šanci minul odkrytou třebíčskou branku. Od 29. minuty hráli hosté svou druhou přesilovku, ale ani v ní se nějaké větší šance nepropracovali. V dalším průběhu třetiny mělo utkání očekávaný průběh. Domácí se snažili o návrat do zápasu, hosté v klidu bránili náskok. Havířovští měli několik šancí, jako například Gřeš či Kotala, ovšem v prvním případě šel kotouč mimo, ve druhém zasáhl pozorný Jekel. Od 36. minuty hrál AZ přesilovku při vyloučení Huni. Jekel v ní řešil nebezpečné střely Kotaly nebo Krisla, branka však nepadla. Stejně tak při vyloučení Nika na přelomu 2. a 3. třetiny.

Třetí část utkání načala Hlinkova pěkná střela a Jekelův semafor. Pak měli domácí k dispozici další přesilovku, ovšem byli to hosté, kdo v ní mohl navýšit skóre. Mrázkova střela ve 44. minutě z pravé strany totiž zacinkala na tyč havířovské branky. Přesilovka AZetu byla dokonce po chvíli dvojnásobná, ale ani po odvolání brankáře se šestice hráčů v obrovském náporu nedokázala brankově prosadit.

V poslední desetiminutovce se v rychlém tempu zápas víceméně už jen dohrával. Hosté aktivně a především pozorně bránili, domácím se sice nedá upřít snaha o vylepšení skóre, ale ta samotná nestačila. Z jejich strany je snad potřeba zmínit šanci Kanka či bombu Petrana, ale skóre už zůstalo na 5:2 pro Třebíč.

Martin Janeček - AZ Havířov: My jsme se na utkání připravovali, věděli jsme, že Třebíč bude těžkým soupeřem, protože je šestá. Nicméně nezodpovědným a laxním přístupem v první třetině jsme pustili soupeře do vedení, což bylo rozhodující pro celé utkání. Náš poslední záchvěv byla přesilovka pět na tři, kterou jsme sehráli špatně, protože si na sebe nikdo nechtěl vzít zodpovědnost a hráli jsme to po rozích. Kontaktní gól jsme nedali a Třebíč si pak vedení zkušeně uhlídala.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Na zápas jsme přijeli s tím, že budeme vycházet z poctivé obrany, ale první třetina byla taková divoká. Naštěstí jsme ji vyhráli 4:2, ale museli jsme kluky upozornit, že chceme hrát něco jiného. Od druhé třetiny už se nám dařilo líp bránit, pomohli jsme brankáři a odvedli dobrý týmový výkon. Jsme strašně rádi za tři body, které jsou pro nás moc důležité v boji o postupovou desítku.