HBR - TRE 0:3 - Třebíč vyloupila Kotlinu!

T ř e b í č - Na led do Kotliny v Havlíčkově Brodě zajížděla Horácká Slavia v rámci 41. kola. Třebíčští hokejisté měli velkou motivaci uspět, když v dosavadních třech vzájemných střetnutích Rebelům podlehli. Hosté předvedli koncentrovaný výkon, který jistil v brance jistý Pavel Francouz. Kouzlo havlíčkobrodských gólmanů odčaroval po téměř 160 minutách David Ostřížek. Ve druhé třetině udeřil v oslabení Burian a výhru pojistil střelou do prázdné branky Zahradník. Třebíč dokázala v letošní sezóně zkrotit Rebely až na čtvrtý pokus.

41.kolo, středa 20.1.2010
HBR HBR
0:30:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 17. Ostřížek (Stejskal, Zahradník), 26. Burian (Hrbáček), 59. Zahradník (Nahodil). Rozhodčí: Ondřej - Flegl, Šperl. Vyloučení: 7:8, navíc Třetina (HBR) 10 minut osobní trest + trest do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 900. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 0:3.
BK Havlíčkův Brod: Furch - Šulc, A. Jelínek - Jebavý, Soldán - Vyhlídal, Pavlík - Horváth - Borovanský, Třetina, T. Doležal - Endál, Knotek, Hafenrichter - Smith, Voj. Němec, Ondráček - Česnek, Vylíčil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Francouz - Ostrčil, Gula, Kania, Koktan, Hrbáček, Kaláb, Kadela, Bulička - Laš, Dolníček, Šedivý, Rod, Nahodil, Obdržálek, Burian, Zahradník, Ostřížek, Fila, Kundela, Stejskal.

Zápas v Kotlině začal velice opatrně. Úvodní oťukávání přerušil Ostrčil svou ránou na Furcha. Pavel Francouz, který nastoupil ke svému druhému zápasu v třebíčském dresu, se zahřál v sedmé minutě při pokusu Ondráčka. Zmiňovaný hráč se dostal za okamžik do velké příležitosti, jenže netrefil puk. Na druhé straně těsně minul Obdržálek. V polovině první dvacetiminutovky byla k vidění řada vyloučení.

Při vyloučení Roda pálil tvrdě Jebavý od modré čáry. Francouz vyrazil letící projektil špičkou betonu. Na začátku 17. minuty dostal prostor na kruzích David Ostřížek a křížnou střelou otevřel skóre zápasu – 0:1. Třebíč tak dala Rebelům branku po dlouhých 154 minutách!

Na začátku druhé periody se dral do zakončení Šedivý. Mířil k bližší tyči, ale brankový prostor netrefil. Ve 25. minutě dorážel pokus Třetiny Smith. Třebíčský gólman předvedl skvělý zákrok. V téže minutě byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Horácké Slavii se povedlo udeřit v oslabení. Marcel Hrbáček vyslal do samostatného úniku Viléma Buriana, jenž zakončením pod horní tyčku nedal Furchovi sebemenší šanci – 0:2.

Snížit mohl Němec, leč Francouzovu svatyni netrefil. V polovině zápasu pálil během početní výhodu Dolníček těsně nad. Třebíčští převzali aktivitu a zasypali domácího gólmana několika střelami. Rebelové se ze sevření vymanili, když v jasné šanci zatáhnul za záchrannou brzdu Gula a zabránil Knotkovi v korekci skóre. Francouz musel být nadále ve střehu při likvidaci pokusů Hafenrichtera, Třetiny a Soldána. Po čtyřiceti minutách vedla Horáckou Slavii o dva góly.

Brodští chtěli zkorigovat vývoj utkání. Třebíčský brankář pokračoval ve výtečném výkonu. Zuby si na něm vylámali Němec s Vylíčilem. Ani domácí Furch se nenudil. Poradil si s jedovkami Dolníčka a Ostrčila. Rebelové se připravovali o tlak zbytečnými vyloučeními. V padesáté minutě ujel třebíčské obraně Hafenrichter, jenže na vynikajícího Francouze nevyzrál. Brod stále bušil do třebíčské obrany. Soldánovu ránu vyrazil třebíčský brankář, stejně jako projektily z holí Knotka a Endála. Zmiňovaný Endál zachytil v 57. minutě rozehrávku hostů, nabil Česnekovi, ale ani on Francouze neprostřelil.

Rebelové se dvě minuty před koncem odhodlali ke hře bez brankáře. Tento risk se jim nevyplatil. Petr Zahradník dal gólem do prázdné branky pečeť na třebíčské vítězství v Kotlině – 0:3.

Horácká Slavia tak dokázala až ve čtvrtém letošním měření sil s Havlíčkovým Brodem vyhrát.

Jaromír Šindel – SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme poprvé hráli defenzivním stylem, jakým se hrají zápasy play-off. Naše taktika slavila úspěch. Domácí jsme 50 minut k ničemu nepustili. Měli jsme více ze hry a měli jsme vést vyšší rozdílem než dvoubrankovým. V posledních deseti minutách jako bychom se báli o výsledek a Brod měl několik dobrých šancí. V celém zápase nás podržel brankář Francouz. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, které hrálo zodpovědně až na několik malých zaváhání.

Petr Novák - HC Rebel Havlíčkův Brod: My jsme celý zápas hráli příliš křečovitě. Na hráčích bylo vidět, že moc chtějí vyhrát. Bohužel nám to svazovalo nohy, odskakovaly nám přihrávky a navíc byli kluci mnohdy podráždění. Dokazuje to fakt, že náš nejzkušenější hráč dostane dvakrát po sobě osobní tresty za nesportovní chování. Nyní budeme muset dvakrát vyhrát. Po dnešku nám mohlo stačit jenom jednou, ale bohužel jsme prohráli.