HKR : TRE 4:4 - Další příprava tentokrát smírně

H. K r á l o v é - Hokejisté Horácké Slavie zajížděli ke druhému přípravnému utkání na led hradeckých Energetiků. Oproti minulému zápasu s Havlíčkovým Brodem se hra zlepšila, Třebíč ještě ve třetí třetině sahala po vítězství gólem Roberta Holého. Malá nepozornost chvíli poté však zapříčinila srovnání na konečných 4:4.

přát., pátek 6.8.2004
HKR HKR
4:42:2, 1:1, 1:1
Branky a nahrávky: 00:55 Šulc (Polák) – 1:0, 07:11 Sobotka (Valko) – 1:1, 14:04 Domin (Suchý Pavel, Šeda) – 2:1, 18:32 Valko – 2:2, 32:20 Polák (Martinec) – 3:2, 39:09 Čížek (Holý) – 3:3, 44:12 Holý (Žiška) – 3:4, 44:42 Kubišta (Kostka) – 4:4. Vyloučení: 7:5 navíc Dusík (TRE) 5 + OT do konce utkání. Využití: 1:2. Rozhodčí: Horák M. – Martínek, Horák P. Diváků: 200.
Mountfield HK: Dušek (30.Hylák) – Mečiar, Fejgl, Suchý Petr, Hendrich, Šeda, Táborský, Kostka, Procházka – Fořt, Roubík, Beck, Polák, Martinec, Šulc, Gron, Domin, Suchý Pavel, Horák, Luštinec, Potůček, Jurča, Kubišta, Dušánek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák – Kališ, Čížek, Sláma, Dvořák, Hrbáček, Dusík, Sedláček – Fišer, Žiška, Holý, Topol, Oliva, Valko, Fryauf, Sobotka, Adamec, Wolf, Zahradník, Oberreiter, Caha.

Úvodní přípravné utkání před novou prvoligovou sezónou sehráli hradečtí Energetici, kteří přivítali v pátek na svém ledě hokejisty Třebíče. Samotný zápas měl poměrně rychlý brankový úvod a to když se hned po 55 vteřinách nejlépe zorientoval v brankovišti Filipa Luňáka hradecký Jan Šulc. Horácká Slavia se dočkala vyrovnání v osmé minutě vlastním hradeckým gólem. Podruhé do vedení dostal Východočechy Petr Domin po pěkné souhře s Pavlem Suchým. Houževnatý soupeř se ale nevzdal a po samostatné akci vyrovnal necelou minutu před koncem první třetiny Martin Sobotka.

Ve druhé dvacetiminutovce byl nejprve vidět nebezpečný faul Dvořáka na hradeckého trpaslíka Patrika Fořta. Třebíčský obránce za toto naražení zezadu dostal trest pět minut plus dokonce utkání. O několik málo okamžiků se zhruba dvoustovka diváků pobavila naprosto ukázkovým bodyčekem Oldřicha Kališe na novou akvizici Energetiků Tomáše Martince. Ve 24. minutě zazvonila po střele hradeckého kapitána Stanislava Mečiara horní Luňákova tyč. V polovině zápasu se Hradec přeci jen dočkal. Jaroslav Polák předvedl nejhezčí akci utkání, když si nejprve efektivně poradil s obráncem hostů a následně chladnokrevně překonal exhradeckého brankáře Luňáka. Třebíč srovnala stav na 3:3 přesně 51 vteřin před koncem druhé části hry důrazným Martinem Čížkem, kdy už hradeckou klec hájil Alexandr Hylák, který vystřídal v polovině zápasu Tomáše Duška. Hned z další rychlé akce mohla Třebíč poprvé v utkání strhnout vedení na svou stranu, ale Fryaufovi se postavila do cesty pravá Hylákova tyč.

Vedení se přeci jen hráči z Vysočiny dočkali. Ve 45. minutě zvýšil na 3:4 pro hosty krásnou střelou švihem Robert Holý. Třebíč se z vedení ale radovala pouhých 30 vteřin než vyrovnal se samostatného nájezdu Jan Kubišta, který upravil výsledek přípravného duelu na konečných 4:4.

Kamil Konečný (trenér SK HS Třebíč): "Bylo znát, že většina hráčů hrála první utkání. My jsme sice hráli už v Havlíčkově Brodě, ale to bylo z velké části v jiném složení. Hráči měli velikou chuť hrát, ale byla tam spousta taktických a technických chyb, z kterých pak vznikaly brankové příležitosti. Využili jsme dvě, vlastně skoro tři přesilovky – jeden gól padl těsně po skočení bránícího hráče na led, to je určitě plus, ale popravdě řečeno s hrou jako takovou jsem spokojen moc nebyl."

Ladislav Kolda (trenér HC Hradec Králové): "Na zápasu byly určitě vidět znaky prvního přátelského utkání sezóny. Naše hra nebyla úplně ideální i vzhledem k tomu, že jsme se snažili prostřídat všechny hráče. Ve druhé polovině zápasu jsme hráli poměrně často oslabeni, toho se musíme vyvarovat. Jinak to bylo ale důrazné utkání, může nás pouze mrzet, že jsme neproměnili víc brankových příležitostí, které jsme si vypracovali."