JUN: CEB-TRE 6:1 - Na ledě Mountfieldu Třebíčští body nevybojovali

T ř e b í č - Už třinácté kolo odehráli junioři Horácké Slavie a na jejich kontě jsou i po tomto utkání pouhé dva body z prvního kola, které získali doma právě v zápase s Českými Budějovicemi. To se jim v dnešní odvetě už nepovedlo. Sice vyhráli druhou třetinu gólem Davida Křenka ovšem první a třetí prohráli shodně 3:0. Zajímavostí zápasu je, že dvě branky domácích vstřelil Jiří Ferebauer, jenž je členem kádru mužů Horácké Slavie.

13.kolo, pátek 17.10.2008
CEB CEB
6:13:0, 0:1, 3:0
Branky a nahrávky: 2. Schneider (Rezek), 12. Ferebauer (Vráblík), 14. Ťoupal (Marek), 49. Ferebauer (Marek), 50. Marek (Heřman), 54. Feferle (Rezek) - 40. Křenek (Krutiš). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 3:1.
ČEZ Motor České Budějovice: Hrubec - Jank, Dietz, Pavlíček, Jáchym, Vráblík - Marek, Seidl, Ježek, Feferle, Heřman, Sumerauer, Boška, Rezek, Schneider, Ťoupal, Polodna, Ferebauer, Zich, Vaniš.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka(Telecký) - Mečiar, Čtveráček, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Kadala - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan.

První třetina byla jasně ve znamení domácích hokejistů. Svoji převahu se jim podařilo vyjádřit i gólově a tím z nich spadla nervozita. V první třetině nejprve skóroval Peter Schneider. Dvě minuty poté zvýšil vedení domácích Jiří Ferebauer. Domácí si pak udrželi gólové tempo a za další dvě minuty stanovil konečný výsledek první třetiny ještě třetím gólem Ondřej Ťoupal. Ve druhé třetině domácí přeci jen trochu polevili a tempo utkání nebylo vysoké. Hosté se snažili napadat a domácí si hlídali svůj náskok. Nakonec se hostům podařilo v poslední minutě druhé třetiny dát branku. Jejím autorem byl David Křenek. Ve třetí třetině domácí opět mírně přidali plyn a opět se jim povedlo vstřelit tři slepené branky. Jejími autory byli nejprve Jiří Ferebauer na 4:1. O necelou minuty později Jakub Marek a skóre zápasu uzavřel David Feferle. Zbytek utkání se nesl ve znamení exibice domácích hráčů. Pozitivní je i nízký počet vyloučených hráčů na obou stranách.

Jiří Šrámek, trenér HC Č.B.: "Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, podařilo se nám dát tři branky po sobě. Škoda, že jsme ve druhé třetině inkasovali. Ve třetí třetině jsme měli další sérii tří branek a pak si hráči zkoušeli při hře věci, které zkoušíme při tréninku. Naše vítězství je naprosto zasloužené."