JUN: HAV - TRE 4:5 - Junioři napravili dojem na ledě vedoucího Havířova

T ř e b í č - Po zpackaném domácím utkání s Frýdkem - Místkem zajížděli třebíčští junioři na led vedoucího týmu soutěže AZ Havířov a znovu se postrali o překvapení, tentokrát příjemné. Základ k vítězství na ledě favorita, který usiluje o postup do extraligy, položili Horáci v první třetině, kdy se trefili třikrát. Domácí ve druhé části vyrovnali, ale slávisté vyhráli třetí třetinu 1:0 a odvážejí si důležité dva body. Dvěma brankami na sebe upozornil Lukáš Kovalský.

41.kolo, neděle 11.3.2012
HAV HAV
4:52:3, 2:1, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Křibík (Lešiga), 19. Křibík (Kopún), 28. Majda (Graca, Divoký), 34. Kostelník (Barnošák, Divoký) - 3. Kovalský (Paták), 7. Paták (Vysloužil), 14. Donutil (Vondáček), 31. Kovalský (Kusák), 55. Horký (Pelikán)
AZ RESIDOMO Havířov: Matoušek (Tomšů) – Barnošák, Čintala, Divoký, Dýrr, Glos, Jaroch, Kostelník, Lešiga "A", Majda, Matějek, Moržol, Přívara, Putniorz “C“, Smuž "A", Szewieczek, Kopún, Graca, Jonáš, Křibík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Máj (Fučík) - Pálka, Vyhnalík, Kusák, Tvarůžek, Pelikán, Paták "C", Vysloužil "A", Kovalský, Vlašín, Marek, Horký, Vondráček, Donutil, Weiss.

Zápas se hrál sice teprve šest a půl minuty, ale diváci už viděli tři branky. Skóre otevřel přesně v čase 3:00 po rychlém protiútoku třebíčský Lukáš Kovalský. Domácí sice za dvě minuty vyrovnali v přesilovce Janem Křibíkem, ale za dalších devadesát vteřin Lukáš Paták dorážkou puku do poloodkryté branky získal hostům vedení zpět. Pak AZet nevyužil dvě šance v podání Putniorze a Moržola a tak přišel trest. Ve 14. minutě, po chybě v rozehrávce, překonal domácího gólmana Matouška Petr Donutil a bylo to 1:3. Havířovská střídačka na to reagovala výměnou muže v masce a do klece putoval Ondřej Tomšů. Poslední brankový zápis úvodní třetiny měl na svědomí opět havířovský Jan Křibík, který tak snížil na 2:3.

Úvod druhé části zápasu byl, i díky několika přesilovkám (dvakrát i dvojnásobným!), pod taktovkou Třebíče. V největší šanci však Paták netrefil odkrytou branku a tak se po ubránění oslabení radovali domácí. Jiří Majda trefil přesně růžek banky, kterou hájil Milan Máj a vyrovnal. Jenže domácí se neradovali dlouho. Za necelé tři minuty se podruhé v zápase prosadil, tentokrát tečovanou střelou Lukáš Kovalský, a strhl vedení zpět na stranu Horáků. Ovšem i dopověď AZetu byla velmi rychlá. Tomáš Kostelník byl tím, kdo po obstřelování třebíčské branky, nakonec ve 34. minutě vyrovnal na 4:4. Havířov mohl jít i do vedení, ale šance Kopúna a Křibíka zůstaly nevyužity.

Závěrečná část zápasu začala skvělými zákroky obou gólmanů – tedy havířovského Tomšů proti Vysloužilovi a třebíčského Máje proti Křibíkovi. V dalších minutách se hra přelévala za strany na stranu a oba týmy se snažily strhnout výhru na svou stranu. Dlouho se to nikomu nedařilo, a když už to vypadalo na dělbu bodů, ujel do úniku hostující David Horký a perfektně provedeným bekhendovým blafákem vystřelil pro Třebíč tři body. Nic na tom nezměnila ani obrovská šance Majdy v závěru zápasu, protože domácí útočník odkrytou branku netrefil. AZet tak dovolil hostům ukrást dva body a prohrou navázal na poslední nevýrazné výkony.