JUN: KOM - TRE 6:1 - Rozhodl špatný vstup do třetí třetiny

T ř e b í č - Junioři Horácké Slavie jeli do Brna bojovat o další důležité body a možnost hrát o záchranu soutěže v baráži. Záaps se jim ale nepovedl. Od čtrnácté minuty prohrávali, ovšem až do začátku třteí třeiny to bylo pouze o dvě branky. Pak ale slávisté dostali dva rychlé góly ve 41. a 43 minutě, což asi rozhodlo celý zápas. Domácí byli na koni a hosté uždokázali vstřelit jen čestný úspěch a to až za stavu 5:0, kdy skóroval Eduard Kadela po přihrávce Karla Kesnera. Porážka znamená pro Třebíč opět poslední místo, protože Vsetín dokázal na nájezdy vyhrát v Olomouci.

43.kolo, pátek 13.2.2009
KOM KOM
6:11:0, 1:0,4:1
Branky a nahrávky: 14. Stehlík (Brzobohatý), 27. Stehlík (Vozdecký), 41. Komínek, 43. Popolanský (Mišura), 57. Žalud (Zemánek, Reschowský), 60. Štěpánek (Vozdecký, Mišura) - 57. Kadela E. (Kesner). Rozhodčí: Vampola - Dřinovský, Lošťák. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.
HC Kometa Brno: Čiliak - Kempný, Zítka, Sova, Žalud, Reschowský (C), Vozdecký, Pospíšil - Juráň, Stehlík, Mišura, Hnilička, Komínek, Zemánek, Šidák, Brzobohatý, Popolanský, Grmela, Štěpánek M., Švaňhal, Štěpánek
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (43. Mikulka) - Mečiar, Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Belatka, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek (C), Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Jordan.

První dějství přineslo víc než branky, především řadu vyloučení. A to zejména na straně domácí Komety. A právě po vyloučení brněnského útočníka Tomáše Popolanského se v šesté minutě do velké šance dostal Martin Dočekal. Jeho střela švihem z prostoru mezi kruhy však skončila jen na hrudi Čiliaka. I další velká příležitost hostů přišla v přesilové hře. Po dobré přihrávce Krutiše pálil z bezprostřední blízkosti Tomáš Vondráček mířicí mezi betony brankaře Komety, ten však betony sklapl včas. Ihned po této šanci putoval na trestnou lavici další hráč Brna Jan Grmela. K dalším šancím hostů to však nevedlo. Naopak v oslabení paradoxně udeřili domácí. Michal Brzobohatý přečetl rozehrávku soupeře a bleskově založil brejk zakončený přihrávkou na Ondřeje Stehlíka, který zblízka prostřelil Wolfa mezi betony - 1:0. V závěru třetiny pak mohla Třebíč, v další z mnoha přesilových her, srovnat. Jenže Čiliak páradně vychytal Martina Dočekala, když proti jeho střele švihem z mezikruží vytáhl lapačku. Brankový stav se tedy neměnil. Slávia nedokázala využít pět přesilovych her, díky kterým měla více ze hry.

Druhá třetina už nepřinesla zdaleka tolik vyloučení na straně domácích a jazýček vah se také proto přiklonil poměrně jasně na stranu Komety. První dobrou možnost si sice vypracovali Třebíčtí, Čiliak však zůstal nepřekonán i po střele Davida Křenka. Pokud se hostům přesilovky nedařili, domácím tato činnost naopak poměrně vycházela. Vyloučení Eduarda Kadely nejprve mohli potrestat Mišura a posléze Grmela, ovšem Wolf oba dva zmíněné hráče vychytal. Ve 27. minutě už ale hostující gólman našel puk ve své síti. Ondřej Stehlík se dostal ke střele z těsné blízkosti. Chvíli to vypadalo, že střela skončila ve výstroji Wolfa, ale poté se kotouč objevil za jeho betonem a pomalu doklouzal za branku a brněnský utočník si připsal už druhý přesný zásah - 0:2. Potom se hra z hlediska velkých šanci uklidnila. Až v 39. minutě mohl zvýšit náskok Brna opět Stehlík, ale vstřelení hattricku zabránil Adam Wolf.

Závěrečná část nabídla přihlížejícím divákům nejvíce branek. Kometa doslova vtrhla do třetí třetiny. Pár vteřin po vzhazovaní ještě vytlačil Wolf střelu Brzobohatého nad o chvili později už musel znovu lovit puk z branky. Tomáš Komínek vybojoval v těsné blízkosti třebíčské svatyně kotouč a okamžitou bekhendovou střelou překvapil nepřipraveného brankaře Slávie - 3:0. A aby toho nebylo málo za necelé dvě minuty přidal čtvrtý gól Tomáš Popolanský. Mišura mu příhrál za bránu a brněnský útočník okamžitým obtočením překonal Wolfa, kterému puk proklouzl mezi betony - 4:0.

Po této brance odklouzal brankař horáckého týmu smutně na lavičku a přepustil svoje místo Aleši Mikulkovi. Ten dlouho odolával střeleckým pokusům domácích. Překonal ho až v 57. minutě Filip Žalud, který byl na konci ukázkové kombinace a prostřelil Mikulku mezi betony - 5:0. V téže minutě se poprvé prosadila i Třebíč. Karel Kesner se z boku protáhl před Čiliaka a vystřelil. Se svoji střelou ale brankaře zároveň vytáhl z brány, dojíždějící Eduard Kadela neměl problém skórovat a připravil Čiliaka o čisté konto - 5:1. Konečenou podobu výsledku pak dal čtrnáct vteřin před koncem Petr Štěpánek, jenž dorazil střelu Vozdeckého - 6:1.

Roman Vondráček (SK Horácká Slávia Třebíč): "Zápas se hodnotí těžko, protože jsme prohráli. V první třetině jsme měli spoustu šancí, které jsme nevyužili. Dostali jsme smolný gól po naší hrubé chybě a další smolný gól, který si tam gólman hodil sám. Tím pádem defacto z naší strany ten zápas mi připadá, že skončil. Hráči přestali úplně hrát, odešli psychicky, fyzicky, asi to měli v hlávách. Třetí třetina to už bylo vabank, chtěli jsme s tím výsledkem něco udělat. Bohužel v první minutě dostaneme góla, za dalších pár minut dostaneme dalšího a s tím zápasem se už v podstatě nedalo nic dělat."

Vlastimil Kočí (HC Kometa Group Brno): "Na dnešní zápas jsme se chystali celý ten týden. V podstatě jsme hráli trpělivě a čekali jsme na chyby Třebíče, oni dvě chyby udělali. Až jsme dali na dva nula, tři nula, tak ten zápas byl v naší moci. Kluci to potom odehráli tak, jak jsem si to představoval a můžu jim poděkovat, zabojovali. Dali šest gólu což je super, protože jsme mužstvo, které moc gólů nedává, ale dneska jsme ještě dalších plno šancí zahodili. Ale bojujeme dál, ještě není nic jistého, musíme pořád bojovat."