Menu +

JUN: OLO - TRE 2:3 - Junioři unikli z posledního místa, zítra hrají se Šumperkem

Reportáže
T ř e b í č - V dnešním utkání 41. kola juniorské extraligy bojovali junioři Horácké Slavie o únik z poslední příčky a tím o šanci bojovat o zachování soutěže v baráži. Nakonec se jim to povedlo a po těsné výhře 3:2 odsunuli na poslední místo Vsetín. Dva góly Horáků, první a třetí, vsítil Karel Kesner. Druhá branka hostů padla po akci já na bráchu, brácha na mě. Byla totiž dílem bratrské dvojice Eduarda a Romana Kadelových. Už zítra, v sobotu ve 12:00, mají junioři možnost rozšířit svůj bodový zisk. Doma přivítají jen o dvě místa v tabulce lépe postavený Šumperk.
Sdílejte článek
 
41.kolo, pátek 30.1.2009
OLO OLO
2:30:0, 0:2, 2:1
TRE TRE
Statistiky
Branky a nahrávky: 48. Málek (Krause, Frieb), 59. Rác (Böhm, Coufal) - 22. Kesner (Kadela R.), 30. Kadela E (Kadela R.), 42. Kesner (Vondráček, Kadela R.). Rozhodčí: Polák, Skoupý - M. Čech, Dřínovský. Vyloučení: 9:7, navíc Trojan a Axman (OLO) 10 min. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 30:43. Průběh utkání: 0:3, 2:3.
Sestavy
HC Olomouc: Vrzala - Axman, Ustrnul, Krause, Trojan, Malina, Janáček - Prášek, Dostál, Frieb, Málek, Dopita, Skácel, Coufal, Rác, Mareček, Pánek, Heža, Böhm.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - Mečiar, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Čtveráček, Kadela R. - Vondráček, Vítek, Krutiš, Bašnár, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Křenek, Klíma, Jordan.

Komentář k zápasu

Třebíč věděla, že jí jde o hodně. Hlavně poté, co se dozvěděla, že předposlední Vsetín prohrál. To Olomouc se držela v poklidných vodách tabulky. Do utkání vstoupili lépe hosté. Více bruslili a výborně bránili střední pásmo. Hanáci se nemohli přes jejich defenzivu prosadit. Na první gól se ale čekalo až do dvaadvacáté minuty. To Roman Kadela našel mezi kruhy najíždějícího Karla Kesnera, který se trefil do pravé šibenice Vrzalovy branky.

Olomouc se snažila rychle odpovědět, ale Třebíč pokračovala ve své hře. Nepouštěla soupeře na dostřel Wolfovy svatyně. Rozhodčí musel hodně vylučovat, hrálo se tvrdě. Jednu z přesilovek dokázala Horácká Slavia přetavit ve druhou braku. Z bezprostřední blízkosti dotlačil puk za Vrzalova záda Eduard Kadela - 0:2.

Domácí znervózněli. Pramenily z toho však další a další fauly. V jednu chvíli hrála Olomouc v pěti proti třem, ale po několika vteřinách se počet hráčů vyrovnal na tři na obou stranách. A to se ještě další trest domácích odkládal. Hosté toho dokázali využít ve dvaačtyřicáté minutě, když se ve skrumáži před brankou nejlépe zorientoval opět Karel Kesner a zvýšil už na 0:3.

Hanáci v tu chvíli zařadili vyšší rychlostní stupeň a výsledkem bylo snížení. Trefil se Matěj Málek. Minutu před koncem pak utkání zdramatizoval ještě domácí Roman Rác, jehož střela k tyči trestuhodně propadla gólmanu Wolfovi mezi rukou a právě jeho levou tyčí. Třebíč se už ovšem ubránila a získala v Olomouci cenné vítězství, díky kterému se odpoutala z posledního místa tabulky.

Ohlasy trenérů

Roman Vondráček (trenér Třebíče): Pro nás to bylo samozřejmě hodně důležité utkání. Hlavně potom, co jsme se dozvěděli, že Vsetín prohrál. Tím pádem jsme se konečně odpoutali od posledního místa. Zítra nás čeká další utkání se Šumperkem, ve kterém musíme dnešní vítězství potvrdit. Odehráli jsme parádní zápas, vypracovali jsme si šance, šli jsme do vedení. Plno šancí jsme pak neproměnili. Ke konci utkání jsme si to zbytečně zkomplikovali, takže jsme se o výsledek báli. Jsme ale šťastní, že to dopadlo dobře.

Jaroslav Stuchlík (trenér Olomouce): Byla to sice prohra s posledním, ale ty výkony Třebíče v posledních zápasech byly dobré. My jsme to avízo měli a já kluky upozorňoval, aby se nenechali zmást postavením v tabulce. Je to velice bojovný tým a to taky byla ta příčina, proč nás předčili. Bylo vidět, že bojují o život. Nám chybí obránci, ale to nás neomlouvá. Nechali jsme si to utéct na tři nula a pak jsme to už nestihli srovnat.


Podobné články

Reportáže

Brzké vedení k bodům nevedlo. Prostějov rozhodl utkání čtyřmi brankami v řadě

16.09.2020
Reportáže

Horáci v Litoměřicích bojovali statečně, odměnou jim je první bodový zisk v sezoně

12.09.2020
Reportáže

Vítězná generálka! Třebíč porazila Velké Meziříčí 3:1

08.09.2020