JUN: POR - TRE 3:5 - Kouzlo nového kouče poprvé zabralo

T ř e b í č - Po hlavně střelecky nevydařeném utkání s Kometou dnes junioři porazili Porubu na jejím ledě 5:3. Slávisté dokázali ve třetí třetině otočit nepříznivý vývoj utkání ze stavu 3:2 na 3:5 pro Třebíč. Zápas výborně vyšel Jakubu Klímovi, jenž si připsal tři body za vyrovnávací gól a asistence u čtvrté a páté branky. Extraligoví junioři tak poprvé pod nově složenou trenérskou dvojicí Roman Vondráček - Karel Šefčík vyhráli a připsali si důležité tři body v boji o záchranu soutěže.

33.kolo, sobota 20.12.2008
POR POR
3:52:2, 1:0, 0:3
Branky a nahrávky: 3. Richter (Capcara), 12. Poláček (Řezáč, Tomis), 22. Jelšík (Řezáč) - 7. Rajský (Vondráček, Krutiš), 8. Krutiš (Vondráček), 48. Klíma (Kadela R.), 51. Kesner (Klíma), 60. Kadela E. (Klíma). Rozhodčí: Jeřábek A. ml. - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:10, navíc Mlynář 5 + OK, Richter 10 OT (oba POR), Vítek (TŘE) 5 + OK. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 41:26. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5.
HC RT TORAX Poruba: Kubáň - Špok, Plzák, Tomis, Mlynář, Pindur, Poláček - Chomič, Bartošek, Kalina, Bartoš, Jelšík, Voznica, Kopáč, Capcara, Richter, Řezáč.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Dvořák, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Belatka, Švaříček, Kadela R. - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Vyhnálek, Kesner, Sochor, Klíma, Jordan.

Po úvodních dvou rozkoukávacích minutách přišel na řadu očekávaný tlak Poruby. V čase 2:10 si dokázal Capcara objet třebíčskou klec a ohrozit střelou přes klubko hráčů Mikulku. Jeho střílené přihrávky dokázal využít k první trefě utkání Karel Richter, jenž stál u levé tyče. Domácí vstřelená branka pořádně nabudila a Mikulka byl pod drtivou palbou střel. Jenže postupně Kalina, Voznica ani Jelšík neuspěli. Hosté se prakticky k prvním šancím dostali až v přesilové hře, ve které dokonce dokázali srovnat. V čase 6:21 našel Vondráček ideálně ve druhé vlně najetého Libora Rajského, který se do odkryté branky nemohl mýlit. V dalších minutách byli naopak mírně aktivnějším týmem hosté. Třebíčští svou aktivitu dokonce dokázali vyjádřit i druhou brankou za zády Kubáně. Skvělou nahrávkou se opět prezentoval v čase 7:42 Vondráček, který tentokrát u tyče našel Petra Krutiše, který rovněž ideální příhry svého spoluhráče dokázal využít. V čase 11:23 byla na světě již čtvrtá branka. Hosté dokázali ubránit přesilovou hru VOKD, ale hned poté, co se začalo hrát pět na pět našel Řezáč mezi kruhy nikým nekrytého Petra Poláčka. Ten střelou nad vyrážečku srovnal na 2:2. I přesto, že padly čtyři branky, žádný zázračný hokej oba celky nepředváděly. Domácí byli přesto lepším týmem, ale ztroskotávali na mnoha nepřesnostech v útočném pásmu. Tlak Poruby narůstal, ale všechny akce domácích neustále ztroskotávaly na nepřesnostech, a tak Mikulka byl téměř bez práce. V poslední minutě třetiny naopak zahrozili hosté, když Eduard Kadela přestřelil ve vyložené šanci branku. Po dvaceti minutách tak hrála Poruba s Třebíčí nerozhodně 2:2.

Hned v úvodu druhé třetiny zahrávala Třebíč přesilovou hru. Ta nakonec nebyl hostím vůbec výhodou. V čase 21:37 totiž poslal Řezáč do úniku Iva Jelšíka, jenž svůj nájezd zakončil ideální střelou mezi betony Mikulky. Z hosty mohlo být ještě hůře, když o chvíli později ujížděl v oslabení Kalina, ale byl podražen. Jelikož se Třebíčští zanedlouho dopustili dalšího faulu, zahrávali domácí velmi dlouhou přesilovku pět na tři. V té svého soupeře doslova mačkali jako citrón, ale vytoužené branky se přesto nedočkali. Ve 26. minutě mohla Poruba své vedení navýšit, ale Špok střílející od modré trefil pouze tyč Mikulkovy branky. Třicátá minuta přinesla další pěknou kombinaci domácích, kterou zakončoval Kalina, ovšem pouze střelou do tyče. Těsně po polovině utkání měla Třebíč k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru a tedy ideální množnost ke srovnání skóre. V té se dostal do největší šance Klíma, jenž byl před Kubáněm zcela sám, ale domácí gólman jeho pokus ramenem vyrazil nad branku. Ve 34. minutě měl stoprocentní příležitost Řezáč, který nepochopitelně netrefil zcela prázdnou Mikulkovu klec. Dlouhodobý klid na ledě ukončila až boxerská vložka mezi Mlynářem a Vítkem. Oba kohouti byli potrestáni hlavním rozhodčím trestem na pět minut plus do konce utkání. Třetina, která přinesla množství vyloučených tak skončila výhrou domácího celku, který v součtu dvou třetin vedl 3:2.

Do třetí třetiny se vstupovalo za velmi otevřeného stavu, a tak bylo stále oč hrát. V úvodu 42. minuty poskakoval opět velmi nebezpečně touš v brankovišti Třebíče, ale Řezáč byl opět tím smutným, který nedokázal dopravit kus černé pryže do branky. Dvě minuty nato mohl navýšit stav Jelšík, ale Mikulka proti němu zaujal velmi zvláštní, ale účinnou pozici. Domácí byli aktivnější, ale ani rychle ujíždějící Kalina, jenž se natlačil až před Mikulku, branku vstřelit nedokázal. Ve 46. minutě ujížděl na domácí branku zcela osamocený Křenek, ale přestřelil. Hosté se nadechovali za vyrovnáním. Kombinace Němce s Vondráčkem ještě skončila mimo domácí branku, ale v čase 47:28 se už Třebíč mohla radovat. Jakub Klíma propálil domácího gólmana přesnou ranou k tyči. V čase 50:08 bylo s Porubskými ještě hůře. Střelec vyrovnávací trefy si totiž dokázal najet ideálně mezi kruhy, odkud vypálil. Jeho střelu ještě stačil tečovat za záda bezmocného Kubáně Karel Kesner. Domácí tak měli necelých deset minut na vyrovnání. Porubě se ovšem nedařilo. Další branku hostí mohl vstřelit Křenek, jenž nadvakrát Kubáně nepřekonal. Naopak vyrovnat mohl Jelšík, ale Mikulka byl při úniku Poruby dva na jednoho pozorný. Ani následná přesilová hra nepřinesla klid na hokejky domácích borců. Do úniku se hnal Bartoš, ale byl zahákován, a tak před VOKD byla velká šance na srovnání v podobě dvojnásobné přesilovky trvající 42 vteřin. Ta byla sehrána velmi pomalu a staticky. V největší příležitosti Kalina touš promáchl, a tak Mikulka byl zcela bez práce. Hosté poslední minuty sehráli takticky velmi dobře, skvěle napadali a domácí tým do ničeho nepouštěli. Šestašedesát vteřin před koncem si domácí lavička vyžádala oddechový čas a následně odvolala gólmana. Ani to nepomohlo. V čase 59:06 ještě zpečetil výhru hostujícího týmu střelou do prázdné klece Eduard Kadela. V úplném závěru ještě přišla na řadu menší potyčka, ale ta už nic nezměnila na konečném výsledku. VOKD tak překvapivě podlehlo poslední Třebíči 3:5.