JUN: PRE - TRE 3:3 - I podvanácté neporaženi

T ř e b í č - Ani na dvanáctý pokus nepoznali junioři Horácké Slavie přemožitele a to i přesto, že v Přerově v průběhu druhé třetiny prohrávali s třetím celkem soutěže 3:2. První třebíčský gól vsítil rychlík na bruslích David Křenek, duhý Tomáš Vondráček a vyrovnání na 3:3 zařídil Jakub Klíma. Brankář Adam Wolf musel navíc likvidovat nepřesně nařízené trestné střílení. Do druhé čtvrtiny soutěže jdou tedy Třebíčští jako jediný neporažený celek z prvního místa tabulky.

13.kolo, neděle 25.10.2009
PRE PRE
3:30:1, 3:1, 0:1
Branky a nahrávky: Křenek (Krutiš), Vondráček (Dočekal), Klíma (R.Kadela) Střely na bránu: 28:56
HC ZUBR Přerov:
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf - R.Kadela, Čtveráček, Belatka, Kún, Dvořák, Kotrba, Švaříček - E.Kadela, Vítek, Klíma - Dočekal, Kesner, Vondráček - Křenek, Koza, Krutiš - Giz, Vyhnálek,

Do zápasu vstoupili hosté dobře a vytvořili si velký tlak s obrovským množstvím šancí, ale bohužel z tohoto tlaku dokázali vytěžit pouze jednu branku a to bylo asi rozhodující pro celý zápas. Už i v první třetině Horáci nechávali domácí svou nedůslednou obranou přecházet do rychlých protiútoků, ze kterých dlouho nedokázali dát branku.

Po vstřelení druhé třebíčské branky už ve druhé třetině převzali domácí iniciatívu, zatlačili slávisty do obrany a podařilo se jim třemi brankami otočit skóre. Třetí gól byl hodně sporný, protože brankář Adam Wolf byl zasažen tvrdou střelou do hlavy, až se mu rozepnula helma, ale hra nebyla přerušena a dorážka už šla do prázdné branky.

Červenobílí v této třetině přišli nejen o vedení, ale i o kapitána Davida Vítka, který zlomil nůž a už se musel jen dívat. Rozhodčí ponechával hodně tvrdých zákroků bez povšimnutí a tak se začlo pěkně jiskřit. Další rozhodcovskou minelou bylo odpískání trestného střílení za naprosto čisté vypíchnutí puku Jakubem Klímou. To ovšem Adam Wolf chytil.

Poté hráli pro změnu přesilové hry i hosté a jednu díky střele Jakuba Klímy využili a vyrovnali na konečných 3:3. Poměr střel 56:28 pro nás. Tímto zápasem Horáci uzavřeli první čtvrtinu soutěže s bilancí 12 zápasů 10 vítězství 2 remízy a žádná prohra, skóre 80:18.
Tímto by chtěli trenéři hráčům moc poděkovat.