JUN: TRE - CEB 2:1 pp - Juniorka urvala dva body

T ř e b í č - V úvodním kole extraligy juniorů přivítala Horácká Slavia Třebíč před velmi slušnou diváckou návštěvou na svém zimním stadionu juniorku Mountfieldu České Budějovice. Utkání bylo plné bruslení a důrazných soubojů, které byly místy až zbytečně tvrdé. Skóre otevřeli hosté ve druhé části a zúročili tak svou mírnou převahu. V hodně nervózní třetí třetině se Třebíčským podařilo v přesilovce vyrovnat zásluhou Eduarda Kadely. V prodloužení rozhodl Karel Kesner o tom, že druhý bod zůstane v Třebíči.

1.kolo, pátek 5.9.2008
2:1p0:0, 0:1, 1:0 - 1:0
CEB CEB
Branky a nahrávky: 54. Kadela E., 62. Kesner (Dočekal) - 33. Horák (Dietz). Rozhodčí: Vampola - Guth, Blažek. Vyloučení: 8:12, navíc Klíma (TRE) 5 minut + trest do konce utkání - Ježek 5 minut + trest do konce utkání, Polodna 10 minut osobní trest, Feferle (všichni CEB) 10 minut ososbní trest + trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 258. Střely na branku: 25:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Mečiar, Čtveráček, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan.
ČEZ Motor České Budějovice: Klestil - Jank, Dietz, Jáchym, Vráblík, Havran, Uhlíř, Marek, Seidl, Ježek, Feferle, Heřman, Boška, Rezek, Horák, Schneider, Ťoupal, Polodna, Zich.

Po úvodním vhazování vlétla obě mužstva na led ve vysokém tempu. Prvních pět minut se odehrálo ve stylu nahoru – dolů, ale žádný tým si nevypracoval šanci. V 9. minutě si hosté zahráli první přesilovou hru, kterou ovšem domácí s velkým přehledem ubránili. Třebíčským se naskytla hned v zápětí výhoda dvou mužů v poli. Vítek vyzval milimetrovou přihrávkou k otevření skóre Jakuba Klímu, jenž tuto příležitost zahodil. Mounfield se po ubránění oslabení dostávali do bejku, ale ten zmařil perfektním obranným zákrokem Čtveráček. Až 17. minuta přinesla první ostrou prověrku pro třebíčského brankáře Mikulku, jenž vykopl tvrdou ránu Janka od modré čáry. V téže minutě šel pykat hostující Havran (byl v Třebíči na zkoušce v přípravných zápasech „áčka“ – pozn. red.) za zdržování hry. Kombinace přesilovkového komanda vedla znovu ke Klímovi, ale ani tato akce nevedla k brance.

Na začátku druhé dvacetiminutovky dohrávala Horácká Slavia přesilovou hru, po jejímž skončení spálil dobrou příležitost Burda. Při další přesilovce domácích se vydal na zteč budějovický Ježek, dvakrát vypálil na Mikulku, ale domácí gólman uhájil svou svatyni od pohromy. Ve 28. minutě projel kluzištěm Feferle, který nadělal Mikulkovi hodně starostí prudkou ranou přes obránce. Při vyloučení Čtveráčka se dostali hosté do dvou šancí. Nejprve lapil Mikulka prudký švih Rezka zprava, pak tečoval velmi nepříjemně Ježek Havranovo nahození od modré čáry.
Od poloviny utkání se začalo ve větší míře vylučovat. Ve 33. minutě se hosté dostali do vedení. Při čtyř proti čtyřem přihrál Dietz rozjetému Romanu Horákovi, ten objel domácí beky a nadvakrát dostal kotouč do sítě – 0:1. Třebíč mohla ještě před druhým klaksonem srovnat krok v dlouhé přesilovce pěti proti třem, jenže křečovitá snaha svazovala domácím juniorům ruce.
České Budějovice přetavily svou mírnou převahu ve druhé třetině v zasloužené vedení.

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji hosté, kteří chtěli pojistit své vedení druhou brankou. Jako první zahrozil Rezek, přesilovková souhra Mountfieldu přinesla střelu Ježka a za nedlouho krotil Mikulka ránu velmi aktivního Havrana. Po následné akci hostí se před brankou Mikulky strhla potyčka mezi domácím Klímou a budějovickým Ježkem. Oba kohouti si šli po výměně názorů zchladit hlavy pod sprchy. V 50. minutě zahrozil Rezek v úniku dvou na jednoho.
V polovině třetiny se konečně domácí vymanili z tlaku Budějovic. V 54. minutě se při vyloučení Havrana početná divácká kulisa dočkala vyrovnání. Eduard Kadela spíše přihrával přes brankoviště, ale jeho nahrávka se odrazila od Klestila za brankovou čáru – 1:1.
Oba týmy měly možnost strhnout vítězství na svou stranu ještě v řádné hrací době. Domácí Kadela tvrdou dělovkou Klestila neprostřelil, na druhé straně Mountfield nepotrestal velice laxní rozehrávku Jaroše.

Prodloužení trvalo necelé dvě minuty. Po několika střelách Budějovických převzal kotouč ve středním pásmu Karel Kesner, nabruslil si do útočné třetiny a prudkou ránou švihem kolem nohou clonícího obránce vystřelil pro Třebíč druhý bod.

Jiří Šrámek – HC Mountfield: „Já si myslím, že na začátku sezony to byl oboustranně vyrovnaný zápas. Akorát si myslím, že rozhodčí to malinko nezvládl. Kdyby pískal fauly o několik okamžiků dřív, nemuseli si jít kluci tak do těla. Na konci zápasu se štěstíčko přiklonilo k domácím, takže jim gratulujeme.“

Kamil Pokorný

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „My jsme věděli, že Budějovice jsou velice dobré mužstvo. První třetina tomu odpovídala, byl to vyrovnaný hokej na obou stranách. Ve druhé třetině jsme měli spoustu početních výhod pět na tři, ale nerealizovali jsme je. Budějovice byly ve druhé části lepší a utekly nám o gól. Vedení 1:0 v hokeji nic není, takže jsme kluky v kabině vyhecovali, stáhli jsme to ve třetí třetině na tři útoky a dosáhli jsme vyrovnávací branky. Myslím si, že jsme v prodloužení trochu převzali iniciativu. Díky jedné pořádné střele přes hráče to tam spadlo. Jsou to pro nás super dva body při vstupu do sezony.“