JUN: TRE-ORL 13:0 - Junioři rozdrtili Orlovou, šest branek vsítil David Vítek

T ř e b í č - Čtvrté kolo, třetí vítězství, jedna remíza, skóre 31:6 a dvakrát čisté konto. To je dosavadní bilance juniorů Horácké Slavie. Mladí Horáci ve čtvrtém kole ligy juniorů přivítali na svém ledě tým Orlové, který zostudili třinácti brankami. Už po druhé třetině vedli domácí vysko 9:0. Mužem utkání se stal David Vítek, jenž vstřelil šest branek a přidal dvě asistence. Osm asistencí nasbíral Jakub Klíma a gólman Adam Wolf si připsal už druhé čisté konto sezóny. Další domácí utkání odehrají junioři v pátek 2. října, kdy hostí od 17:00 Frýdek-Místek.

4.kolo, pátek 25.9.2009
13:04:0, 5:0, 4:0
ORL ORL
Branky a nahrávky: Vítek (Kadela R., Čtveráček), Dočekal (Kotrba, Krutiš), Kadela R. (Dočekal, Belatka), Vítek (Kadela R., Klíma), Dočekal (Vondráček, Belatka), Vítek (Klíma, Kadela R.), Vítek (Klíma), Vítek (Klíma), Kadela E. (Klíma), Vítek (Klíma), Kadela E. (Klíma, Vítek), Kadela E. (Vítek, Klíma), Giz (Křenek, Krutiš). Rozhodčí: Kubičík, Dřínoský, Svoboda. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 48:13. Průběh utkání: 13:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf (Máj) - Kadela R., Čtveráček, Belatka, Kún, Kotrba, Dvořák, Švaříček - Klíma, Vítek, Kadela E., Vondráček, Krutiš, Dočekal, Kesner, Křenek, Giz
HC Orlová: Klepáš (Siřínek) - Wachtarczyk, Michejda, Surovec, Malík, Hanzl, Mička - Blucha, Krupa, Matušinnský, Novák, Vojtek, Červenka, Grepl, Matějíček, Burgel

Domácí se před bránu Orlové tlačili již od úvodních minut, první šance přišla již ve 3. minutě po střele Křenka, v 5. minutě se střelou a následnou dorážkou prezentovali Vondráček s Kesnerem. V 6.minutě se osmělili i hostující útočníci, od modré čáry střílel nebezpečně po ledě Blucha, před prázdnou brankou domácích poté promáchl Krupa. V 11. minutě hráli domácí oslabení, při kombinaci po ose Čtveráček, Kadela R., Vítek se posledně jmenovaný hráč dostal do samostatného úniku, který úspěšně zakončil blafákem, 1:0. Druhý gól padl při hře 4 na 4, po přesných přihrávkách Krutiše a Kotrby se sám před brankářem hostí objevil Dočekal a ani on se nemýlil, 2:0. Jak naložit s nabídnutou výhodou jednoho hráče v poli předvedli domácí v 15.minutě, kdy gólovou přihrávku zužitkoval před brankou dobře postavený Kadela R., 3:0. Do konce úvodní třetiny chybělo dvě a půl minuty, když si z rohu před gólmana Orlové vybruslil Vítek a upravil tak stav první třetiny na 4:0.

I druhou třetinu začali aktivněji domácí, jednu ze šancí proměnil v pátý gól Dočekal střelou na brankařovu lapačku z mezikruží, 5:0. Ve 26. minutě se o úpravu skóre snažili hostující Surovec, který prověřil Wolfa v bráně střelou od modré čáry, následně neuspěl i Novák. Pohlednou akci celého prvního útoku předvedli domácí v 31. minutě, Vítek zakončoval již do prázdné brány, 6:0. Za dvě minuty donutil ke střídání na pozici brankáře sedmým gólem opět Vítek po přihrávce Klímy, hostujícího Klepáče nahradil v brance Orlové Siřínek. Čisté konto však neudržel dlouho, od modré čáry střílel nad ledem Vítek, 8:0. Ještě před druhým odchodem do šaten přidal devátý gól domácích Kadela E. střelou zápěstím, 9:0.

Na začátku třetí třetiny došlo ke střídání brankářů i na domácí straně, Wolfa nahradil Máj. Ve 45. minutě vyjel hostující brankář pro vyhozený puk, domácí útočníci však byli důraznější a Vítek navršil skóre na 10:0. O minutu později domácí využívají přesilovou hru, střelou mezi betony Siřínka zvýšil stav Kadela E. na 11:0. Probíhala 54. minuta, když se ocitl před domácím gólmanem orlovský Novák, pomoci uhájit brankoviště mu přispěchal Dvořák. Následně domácí pohrdli dvojnásobnou přesilovkou, již za stejného počtu hráčů na hřišti překonává v 59. minutě ležícího hostujícího gólmana Kadela E., 12:0. Na konečných 13:0 uzavřel stav zápasu ještě v téže minutě Giz.

Domácí tak v přímém souboji o první místo v tabulce hokejisty HC Orlová jasně přehráli a již v neděli je čeká utkání na ledě HC Prostějov.