JUN: TRE-PRO 6:5 - Zabereme hej - hou, aneb, když se chce, tak to jde

T ř e b í č - V sedmém kole ligy juniorů přivítala domácí Třebíč na svém ledě vedoucí tým tabulky z Prostějova. Po rozkoukávací první třetině se šlo do kabin za stavu 1:1. Po druhé části však hosté vedli zaslouženě vysoko 5:2. Třebíčští ale nesložili zbraně a ve třetí třetině se jim podařilo stav dokonale otočit. Vítěznou trefu si připsal David Vítek, jenž se do sestavy vrací po zranění kolene.

7.kolo, úterý 28.9.2010
6:51:1, 1:4, 4:0
PRO PRO
Branky a nahrávky: 10. Vlašín (Telesz), 34. Kún V., 44. Křenek (Krutiš, Kotrba), 53. Krutiš (Vítek), 57. Křenek (Kotrba), 58. Vítek (Krutiš) - 11. Kryl, 27. Čech (Stráněl, Mtoušek), 29. Kryl (Brtoš), 34. Tomiga, 35. Finkes. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0 Diváci: 85 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 6:5.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dusík (35.Wolf) - Pohl, Kotrba, Kún B., Švaříček, Krejčí, Vyhnalík, Kún V., Krutiš "C", Křenek, Paták, Vítek, Vysloužil, Telsz, Vlašín, Kastner, Svoboda, Stromecký
LHK Jestřábi Prostějov: Kloc (58. Vydržel) - Kolibár, Tomiga M., Karas, Finkes "C", Štefan, Hrdlička, Navrátil, Mašek, Čech, Stráněl, Matoušek, Konečný, Husák, Zona, Tomiga S., Kryl, Bartoš, Stloukal S., Compel, Stloukal O.

První třetina se hrála opatrně, nikdo nechjtěl udělat první chybu. Hosté v tabulce první čekali, s čím na ně Třebíč vyrukuje, domácí zas čekali co vedoucí tým tabulky předvede. Nakonec první třetina skončila stavem 1:1 po brankách domácího Vlašína a prostějovského Kryla.

Druhou třetinu si domácí za rámeček určitě nedají. Hráli velmi špatně a bez potřebného nasazení a zaslkouženě v této části hry čtyřikrát inkasovali, přičemž sami vsítili jen jednu branku z hole Vojtěcha Kúna. Vedení Hanáků v poměru 5:2 po druhé siréně bylo zcela jasným vyjádřením dění na ledě.

To, co se odehrálo ve třetí třetině však nečekal asi nikdo. Snad jen nikdy se nevzdávající kouč domácích Kamil Pokorný, který hnal své svěřence stále do boje. A dobře věděl proč. Snížení na 3:5 přišlo už tři minuty po začátku třetí třetiny a neslo podpis Davida Křenka. V padesáté třetí minutě to bylo už jen o gól. Tuhle branku na 4:5 dali aktivní domácí z hole kapitána Petra Krutiše dokonce v oslabení.

V šetapadesáté minutě vyrovnal s trochou štěstí svým druhým gólem v zápase David Křenek a poslední hřebíček do prostějovské rakvičky zatloukl parádním gólem David Vítek, jenž se do sestavy vrací po zranění kolene.

Kamil Pokorný - SK HS Třebíč: Prostějov je ve fázi, kdy má velice kvalitní mužstvo, má 28 hráčů na výběr a proti nám dnes postavil to nejsilnější co mohl. Navíc byl v pohodě, protože vedl tabulku. První třetina byla vyrovnaná a oba týmy v ní udělali jednu chybu, která byla vždy potrestaná. Po našem výkonu ve druhé třetině přišla bouřka v kabině, protože jsme hráli, jakoby se nás ten zápas vůbec netýkal a soupeř nás zaslouženě potrestal. Do třetí třetiny jsme přeházeli formace a hráčům jsme řekli, že mají ještě dvacet minut na to, aby to napravili. Prohrát se dá, ale musí to být po bojojvném výkonu a ten jsme ve druhé třetině nepodali. Hráči si to vzali k srdci a třetí část odmakali. Hosté byli možná trošku ukolébání vysokým vedením a když jsme začali stahovat, tak tím byli zaskočeni. Klukům jsme za třetí třeinu poděkovali a řekli jsme jim, že pokaždé se odfláknutá druhá třetina otáčet nedá. Doufám, že si z toho vezmou ponaučení. Zlomovým okamžikem byl asi gól na pět tři, který jsme dali do páté minuty a který nás nakopl. Nakonec se na nás usmálo i štěstí a máme dva body za výhru 6:5.